Rok poté

Rok poté https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376261/mid_rok-pote-wPV-376261.jpg 4 208 208

Poté série

Poutavé a napínavé pokračování realistického postapokalyptického příběhu Vteřinu poté, jehož hrdinové čelí následkům ničivého útoku, který je srazil na kolena – ale oni se mu dokázali postavit. Spojené státy zasáhl výbuch bomby, který vyřadil veškeré elektrické přístroje a připravil obyvatele o dodávky proudu. Společnost i systém se zhroutily, po celém území přežívají jen drobné skupinky a snaží se adaptovat na novou situaci, obnovit technologie, komunikaci, lékařskou péči – stejně je tomu i v blackmountainské komunitě vedené Johnem Mathersonem. Avšak místní samospráva se brzy dostane do konfliktu se znovu se rodící centralizační vládou, která kvůli prosazení svých představ o obnovení státní identity neváhá použít nejeden donucovací prostředek. A disponuje pochopitelně armádními zbraněmi…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

One Year After , 2015

Baruska92
26.10.2018 3 z 5

Knížku řadím do skupiny těch lepších. Že začátku jsem měla problém zacist se, ale nakonec jsem ji zdolala. Lepší se mi zdál první díl této série.. Tento díl se mi zdál dost predvidatelny a nic mě nepřekvapilo, proto odecteno pár hvězdiček

Annkag
30.09.2018 4 z 5

Zvláštne zvolené ppkračovanie.Človek si kladie otázku.Bol by skutočne dobrý nápad sa po takomto katastrofálnom páde systėmu pokúšať vrátiť sa tam kde sme boli predtým alebo sa pokúsiť vytvoriť nový spôsob života na zemi?

Tesset
30.09.2018 3 z 5

První díl asi o malinko lepší, ale pořád dobré. Jen by mě zajímalo, jestli by to opravdu všechno bylo takhle.

Danago
26.09.2018 3 z 5

Možná mělo zůstat jen u Vteřiny poté. Pokračování mě zklamalo. Moc politické, moc vojenské, moc americké. Dočetla jsem to protože jsem byla zvědavá jak to dopadne.

Peetullka
24.09.2018 4 z 5

Upřímně, Vteřina poté byla prostě o 100% lepší, zajímavější, akčnější ... Ale i Rok poté stojí si za to přečíst, již znáte hrdiny, víte co od nic čekat ale zase přicházejí nové protivníci .....

LadyAnn
15.09.2018 2 z 5

Velké zklamání, po úvodní části jsem čekala pokračování ve stejném duchu a atmosféře... ale to se, bohužel, nekoná. Dočteno letmo a ty “nejameričtější” pasáže jsem přeskočila úplně. Třetí díl už si odpustím.

Martin-cze
31.08.2018 4 z 5

Lepší jak první díl...

Ďumbierka
25.08.2018 3 z 5

Na začiatok musím povedať, že som síce mala od knihy úplne iné očakávania, no ak pominiem občas príliš pro-americkú a politickú knižku, miestami to bolo na mňa už dosť, tak to stálo aj tak za to. Dala by som jej tak 3,5*, no to sa nedá. Taká tá “vojenská” a “vojnová” pasáž v knižkách mi ani nevadila a knižku som si užila. Rozhodne to patrí ku knihe - Vteřinu poté - a je dobré si ju prečítať . Ja si rozhodne prečítam aj 3. diel - ak bude dostupný v češtine. Myslím, že toto je celkom vhodné počteníčko pre chlapov, ktorí sa nejako zaujímavú o post-apo literatúru a nejaké vojenské prvky v knihách. No posúdiť to až tak neviem
, som skôr lajk, čo sa takej témy týka.

Rodaw
16.08.2018 3 z 5

ROK POTÉ
Pokud jste přečetli Vteřinu poté, je dle mého matematickou jistotou, že sáhnete i po druhém dílu, jinak to podle mě nejde :-). Já na druhý díl čekala několik let. Když jsem poprvé přečetla Vteřinu poté, druhý díl u nás nebyl přeložen a dokonce to vypadalo tak, že možná přeložen ani nebude! Což mě dostalo do velké čtenářské deprese, jelikož já po druhém dílu toužila a přímo jsem ho POTŘEBOVALA. No a jak vidíte, dočkala jsem se.:-)
Jak jsem již psala - pokud jste přečetli Vteřinu poté, automaticky čtěte i Rok poté. Knihy na sebe úzce navazují a podle mě je to pro všechny fandy této série povinnost. Každopádně - i když já patřím snad mezi největší fanoušky této série u nás - druhý díl mě v podstatě zklamal. Výpadek elektřiny je tu svým způsobem již vyřešen - většina lidí umřela a zbytek se s tím + - naučil žít. Ano, je to logické. Tady je hlavní problém boj o moc. Lidi jsou proti lidem (což vlastně bylo i ve Vteřinu poté a bylo to boží). I to plně chápu a přijde mi, že kdyby se něco takového stalo, vyvíjelo by se to tímto způsobem (lidé jsou sobě největšími nepřáteli, je to smutné a depresivní, ale je to tak... mimochodem je to i v The Walking dead:)). Ale tolik se mi nelíbilo celkové zpracování příběhu. Přišlo mi, že v knize nebylo tolik děje, místy to bylo spíš takové natahované... Za mě to ztratilo ten děs a napínavost prvního dílu. Jak jsem již psala - je naprosto normální a přirozené, že se situace "posunula" a druhý díl bude už o něčem jiném, ale za mě už Rok poté neměl takovou jiskru. Tolik mě nevtáhl, nenapínal.. Určitě to mohlo být více napínavé a akční. Za mě až moc politické a vojenské. Ve Vteřinu poté hodně lidí nadává na to, jak je knížka "proamerická" - mně to nevadilo, spíš jsem v tom viděla to, že se hrdinové svým způsobem "hecovali" - aby neztratili naději a odhodlání. V Rok poté jsem to cítila daleko více a upřímně - tady mi to už trošku vadilo. Přišlo mi, že hodně věcí se tu opakuje, je to moc dialogů (a toho vojenství a politiky bylo už taky moc:() na úkor děje a akce a tak dále... Ale i přes tyto mé "hejty" (:)) - tato série je super, čili i tato kniha je super. Za mě prostě jen míň super, než Vteřinu poté, ale i tak do této série pojďte a užijte si ji:)
Jsem zvědavá na třetí díl (a doufám, že v ČR se ho dočkáme!!). Myslím, že pojede v podobném duchu jako Rok poté a jsem zvědavá na celkový konec...
Takže za mě: o hodně slabší než Vteřinu poté, ale zároveň povinnost po Vteřinu poté. Takže si snad rozumíme :-) Vteřinu poté je nejlepší postapo kniha, takže must have pro všechny lidi, kteří se chtějí bát scénáře, který by se velmi snadno a lehce mohl stát realitou...

LN88
24.07.2018 4 z 5

Slušné pokračování, těším se na třetí díl!

Acinore
29.06.2018 3 z 5

První díl o moc lepší. V druhém šlo jen o boje, války, moc.. Jo, šlapalo to, člověk se nenudil, ale zážitky z prvního dílu jsou silnější :)

Artep25
28.06.2018 4 z 5

Rok poté .Líbila se mi .Ale první část více .Tento díl je více zaměřený na boj a snahu udržet si dva roky po EMP nezávislost .Kniha je čtivá a už se těším na 3 díl .

postapokalyptické romány

William R. Forstchen