Posledný klinec

Posledný klinec https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500597/bmid_posledny-klinec-54d-500597.jpg 4 369 369

Fabian Risk série

< 6. díl

Zlo si nájde cestu všade Dunja Hougaardová je presvedčená, že stelesnené zlo existuje a má podobu jej bývalého nadriadeného Kima Sleiznera. Vydieranie, zneužívanie právomocí, znásilnenie... Sumár previnení šéfa kodanskej polície je dlhší než vianočný nákupný zoznam, a predsa sa mu akosi darí unikať pred spravodlivosťou. Dunja je nútená stiahnuť sa do ústrania, aby odhalila Sleiznerovu pravú tvár. Celé mesiace o ňom tajne zbiera informácie a striehne na jediný chybný krok. Keď na dne jazera neďaleko Kodane nájdu mŕtvoly neznámej ženy a jedného z najvyšších predstaviteľov policajnej spravodajskej služby, pasca môže konečne zaklapnúť. Jedinou otázkou je, kto ho chytí? Zdanlivo vyriešený prípad však nebude také ľahké uzavrieť. Na druhej strane úžiny v Helsinborgu dostane švédska polícia a Fabian Risk správu, ktorá všetko zmení. Posledný klinec je šiesty a záverečný diel série o detektívovi Fabianovi Riskovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Den sista spiken , 2021

Martiiiik
20.12.2022 5 z 5

Výborný poslední díl série :-) Po celou dobu čtení byl člověk napjatý, musel pořád číst dál a dál.. Uznávám mínění některých dalších čtenářů, že je to občas trochu přehnané, ale to mi vůbec nevadilo.. :-) Čtenář prožívá velké emoce s postavami, až slza ukápla.. I když samy postavy mají prožívání občas prazvláštní a nezdravé.. :-D Za mě je autor skvělý a všechny knihy čtivé, už se těším na další knihu, i když mi všechny postavy budou chybět.. Fabian a Dunja na straně jedné, slizák Kim či Ingvar na té druhé.. Necháme se překvapit :-)

85098211
11.12.2022 5 z 5

(možné spoilery)
Ani poslední díl této výborné řady nezklamal, i když si s ním autor dal fakt na čas ;-). Ale zase musím jenom chválit :-). Kniha nemá chybu, je to jedna velká jízda od začátku až do konce. Opět se setkáváme s Fabianem Riskem, který přišel o syna, nechce ovšem věřit, že se v Dánsku, kde k jeho úmrtí došlo, všechno odehrálo tak, jak mu bylo řečeno. A tak se sám pouští do pátrání, aby našel pravdu pod celým nánosem lží a výmyslů... Paralelně k tomu se na scénu vrací snad ten nejodpornější policista všech dob Kim Sleizner. A samozřejmě i Dunja, která se mu už poměrně dlouhou dobu pokouší jeho činy, o nichž pochopitelně veřejnost neví a ani vědět nesmí, dokázat. Naštěstí se jí opravdu naskytne možnost, aby mu mohla nastražit past, do které by se chytil. Jenomže cesta k usvědčení Sleiznera je nejen dlouhá, ale také (a to hlavně) bohatě lemovaná mrtvolami... Finále případu je doslova peckoidní a závěrečný epilog je sice smutný, ale zároveň vyznívá smířlivě. A já pevně doufám, že Fabian Risk opravdu svůj duševní klid najde... Knihu hodnotím plným počtem a celou sérii doporučuji hlavně milovníkům dobrých, propracovaných skandinávských thrillerů ;-).

Čmeláček
10.12.2022 5 z 5

Tak jsem dočetl poslední díl a byl jsem zase spokojený :). Výborný thriller, pět stars je zasloužených a doporučuji!

Jenny46
08.12.2022 5 z 5

Kniha Poslední hřebík, jak napovídá je loučení se sérii, poslední příběh ...
Nerada se loučím, ale už si nedokáži dál představit pokračováni s Fabiánem R. po tak tragických událostech, co jeho rodina zažila.

Příběh má napětí a mnoho zvratů s postavami, které bud milujete nebo nenávidíte. Děj je docela drsný o obchodování se sexem, který zahrnuje hrozné lidi mezi politiky a policii. Hlavní postava mi byla odporná - opravdu Slizoun.
Hodně smutný, depresivní příběh

Katania
07.12.2022 3 z 5

Já nevím. Spíše mi to přišlo přitažené za vlasy. Opět vysoká politická hra. Občas nečekaný zvrat, ale jinak jsem ráda, že to byl (snad) poslední díl.

bigben
29.11.2022 3 z 5

Moc nevím, jak popsat pocity z této knížky...předchozí příběhy se mi líbily...bylo tam napětí, rozuzlení až na poslední chvíli...takže za mě byl poslední díl zklamáním..ponuré, smutné, drsné

kolby
29.11.2022 5 z 5

Celá séria bola tak trochu cez čiaru. Extrémne násilie za Extrémne krátky čas na Extrémne malom priestore, postavy s Extrémnymi náturami a Extrémnymi vzťahmi. Výborne sa to číta, pán Ahnem je veľmi dynamický ujo písač. Užil som tie jeho Extrémy. Istotne sa ešte časom zduje a napíše nám nejaký ten Extrémny epilóg s Dunjou (Extrémnou). Teším sa

Ticiana
23.11.2022 5 z 5

No tak tohle byla jízda. Uz dávno jsem nezažila abych tak strašně nesnášela hlavního padoucha. Fabian moc prostoru nedostal, ale tohle byl spis dil o padu Slizaka. Kniha je hodně akční, nechutna, a moc ctiva. Za mne skvele zakončení série.

Kanylka
21.11.2022 4 z 5

A já začala posledním dílem, tak to se musí rychle napravit.

Hany.Honey
20.11.2022 4 z 5

Poslední hřebík a poslední díl série, kdy konečně Dunja dostane Sleiznera. Ten se vybarvil jako velice nechutnej a odpornej chlap. Skoro těžko uvěřit, aby policista ve vedoucí pozici byl schopen vražd, kupčení a znásilňování... Naproti tomu Fabian Risk tam moc prostoru nedostane a my litujeme ztráty jeho syna, ale ve finále se taky zapojí. Akorát nevíme, jak to bude dál s Dunjou. Možná to nakonec nebude poslední díl...

beata-betsy2310
17.11.2022 5 z 5

Posledný diel knižnej série s Fabianom Riskom vraví, že zlo si nájde cestu všade.

Vydieral. Zneužíval. Znásilňoval. Aby sa dostal až na vrchol, išiel cez mŕtvoly. V každom ohľade je to odporný človek. Volá sa Kim Sleizner a pracuje ako policajný šéf v Kodani...

Na dne jazera nedaľeko Kodane je nájdené auto s dvoma obeťami. Už na prvý pohľad je jasné, že neišlo o autonehodu. Vyšetrovanie "by malo ísť hladko" veď "slizák" Kim Sleizner poveril týmto prípadom novovymenovaného šéfa vyšetrovacej jednotky Jana Heska, ktorý nie je zrovna úspešný. No postupne je Hesk bližšie k pravde čo sa Sleiznerovi nepáči. Aké to bude mať pre neho následky?

Fabian Risk po šokujúcej správe chce zistiť pravdu o svojom synovi Theodorovi za každú cenu. Postupne zisťuje, že stopy vedú do Kodane, kam sa vyberie na vlastnú päsť.
Dunja Hougaardová bývalá policajtka sa po predošlých udalostiach stiahla do úzadia a celé mesiace sa pripravuje zazbierať čo najviac informácií o policajnom šéfovi Sleiznerovi, aby v tom správnom okamžiku ukázala verejnosti jeho pravú tvár.
Všetci nenávidia Kima Slezinera - a on nenávidí ich.

3 dejové linky, každá je plná napätia a nepredvídateľných zvratov. Autor postupne skladá jednotlivé dieliky ako puzzle, až nás nakoniec privedie do veľkého finále. Kapitoly sú dlhé tak akurát, aby sme stihli nasať a prežívať temnú atmosféru.
Ahnhem píše podľa mňa vynikajúco! Rovnako ako v predchádzajúcich knihách zo série, aj tu sú opisované surové, nechutné vraždy a zločiny. No ak ste nečítali predchádzajúce knihy Poslední hřebík si tak "neužijete", pretože priamo nadväzuje.
Už teraz som zvedavá čím autor vyjde nabudúce.

astra3
17.11.2022 5 z 5

Děsivé, propletenec mocných navíc všeho schopných. Čtivé a hodně depresivní.

rodak
13.11.2022 5 z 5

Naprosto dokonalé zakončení jedinečné severské série.Ten Kim Sleizner byl fakt neřád.

FilipHaring
13.11.2022 5 z 5

Dôstojné ukončenie celej série. Príbeh dejovo zložitý, ale veľmi napínavý do poslednej stránky. Sleizner dostal čo si zaslúžil. Dunja skončila dosť blbo a Fabian nakoniec našiel vnútorný pokoj. Osobne si mýslím že je to posledná časť série, i keď niektoré linky ešte ostali neukončené.

katka.oo
06.11.2022 5 z 5

Ufff tak a je to, závěrečný díl je za mnou, podle mě důstojné zakončení celé série, vše vyřešeno a hotovo, mě se knížka líbila a uvidíme s čím přijde pan spisovatel příště.

Makůvka
06.11.2022 5 z 5

Tak, že by konec série?
Celá tato série byla fakt úžasná. Ale je potřeba ji číst postupně, jak jdou díly za sebou.
Tato poslední knížka byla plná napětí hned od první stránky a čtenáře nechala v napětí a v nevědomosti, jak to vše dopadne, až do poslední stránky. Neříkám, že vše dopadlo podle mých představ a že něco nebylo přehnané, ale autor to tak zamýšlel a všechny nezodpovězené otázky byly nakonec dořešeny.

Zrzavá_Tereza
31.10.2022 5 z 5

Byla to zase jízda od začátku do konce a perfektní zakončení celé série.
A že to bylo překombinované? Já to Stefanovi odpustím, protože mi dal zase pořádnou dávku napětí jako nikdo jiný.

hanap
24.10.2022 4 z 5

Bohužel jsem začala posledním dílem, takže honem začít od začátku. Myslím, že to stojí za to.

Hakate
22.10.2022 4 z 5

Poslední hřebík, poslední díl,
A možný spoiler.
Důstojné zakončení celé série, i když zadní vrátka pro návrat tam určitě jsou, takže nakonec kdo ví.

Kladně hodnotím větší prostor dějové linky Dunji a Slizaka, ktera byla skvělé zakončená. Všechny staré otázky byly zodpovězeny. I když tu máme 1. nezodpovězenou otázku a případný návrat do další knihy a to jak to dopadlo s Dunjou.

V knize mi velmi chyběl Švédský tým spolu s Tuvessonovou, Skálou a Liljovou, což je případná druhá otázka a další případný prostor pro návrat.

Celkový příběh tohoto dílu je skvěle propracovaný.

Pokud je to ovšem skutečně poslední díl, pak zakončení hodnotím velmi kladně, i když budu pevně doufat, že si to Stefan nakonec rozmyslí a pro své čtenáře a Dujnu s Fabianem připraví další případ. Série mě velmi oslovila a velmi mě bavila. Všechny postavy jak ze švédského tak dánského břehu jsem si velmi rychle oblíbila.

Dvorik
22.10.2022 5 z 5

Skvele zakonceni, kde Fabianova dejova linka ustupuje skvelemu finale Dunja vs Kim.
Nechapu, jak muze olga8832 hodnotit knihu/serii, kdyz cetla jen 1. a tento 6.dil? Kdyz vubec nevi, co se v predchozich dilech delo. Demence?