Poslední příliv

Poslední příliv https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428051/bmid_posledni-priliv-e4z-428051.jpg 4 157 157

Je tomu šest dní, co sesuv sopky vyvolal v oceánu obrovskou přílivovou vlnu. Svět kolem Louieho a jeho rodičů i sourozenců zmizel. Odolal pouze jejich dům na vrcholku kopce. Všude, kam oko dohlédne, se rozprostírá jen stříbrná hladina. Oceánem divoce zmítají zuřivé vichřice. Rodina po šest dní doufá, že k nim dorazí pomoc, neboť zásoby se tenčí. K jejich ostrovu však připlouvají jenom naplaveniny a nafouklá těla. Voda nepřestává stoupat. Rodiče si uvědomují, že je potřeba odjet do hor pro pomoc. Ale na lodi není místo pro všechny… A oni si budou muset vybrat, které děti nechají na ostrově.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Juste après la vague , 2018

Noaruku
22.06.2020 4 z 5

Kniha mě chytla, námět zajímavý, zaměření se na vnitřní pohnutky a rozpor byly dobře popsány, dalo se ty emoce cítit.
Místy mi ale kniha trochu připomínala Správnou pětku od Enid Blytonové, co jsem četl jako dítě, myšleno ty pasáže, kde autorka popisovala, jak děti sbíraly a počítaly zásoby.
Rozhodně bych knihu neoznačil jako thriller, spíš čtení pro mládež.

SPOILER

Upřímně mi dost chyběl konec - Navrátili se společně? Jak to přijali ostatní? Jak vůbec ty 3 děti zareagovaly na rodiče, kteří je opustili a nechali v podstatě umřít? Chtělo by to asi alespoň náznak.

Pauvka
07.06.2020 2 z 5

Za me kniha jedno velke zklamani. Dej me nechytil a musela jsem se az nutit to cist. Jediny co se mi na tom vse libi, je obal knihy.

martineknatasa
17.05.2020 5 z 5

Mě se kniha velice líbila. Některé části byli trochu až pohádkové a jiné katastrofální, ale celkový dojem za 5.

vojteska70
07.05.2020 2 z 5

Nesedla mi.

Pípasek
19.04.2020 5 z 5

Napínavá kniha, která Vám nedá ji odložit. Chvílemi až mrazí, voda je prostě nespoutaný živel, kterému je rodina s 9 dětmi vydána napospas

aneta3874
07.04.2020 4 z 5

Velmi zajímavý námět. Přírodní katastrofa, která obrátí svět vzhůru nohama. Buhužel o katastrofě jako takové, se v knize téměř nemluví. Celá kniha je atraktivně postavena na dvou úhlech pohledu a dvou dějových linkách. Autorka se zaměřuje na vnitřní pocity a pohnutky vybraných hrdinů a kolem a kolem je to opravdu zajímavé čtení. Osobně mi chyběl epilog. Navíc se musím přiznat, že Luie byl pro mě jednou z nejotravnějších postav vůbec, divím se zbylým sourozencům, že s ním měli tolik trpělivosti...

JustWomen
06.04.2020 2 z 5

Určitě ne thriller, spíš román pro ženy, styl psaní poplatný minulému století. Bylo to čtivé, ale to je asi tak všechno.

Lucie311
02.04.2020 3 z 5

Právní část knihy se velice vlekla. Byla psaná z pohledu dětí. To byl možná ten důvod. Jinak až do konce napínavá. Spíš mrzel až ten moc rychlí konec.

Danago
30.03.2020 3 z 5

U mě se bohužel nekoná takové nadšení.
Matka ve mně, to rozhodně nedokáže pochopit.
Dětem jsem fandila moc, ale nad jednáním rodičů jsem zuřila a to nejen v krizové situaci , ale se vším s nimi spojeným...
Co se týká knížky jako takové , situace na vodě byla natahovaná snažící se vyvolat, co nejvíc dramatických situací. Ano pochopila bych to někdy před padesáti lety , ale v současnosti? Přišlo mě to docela nevěrohodné. Určitě se to celé dalo řešit jinak...
Mně bohužel knížka nesedla, skvělý nápad, ale zpracování mě bohužel nenadchlo.
Ale dobře a rychle se to četlo. Myslím, že tři hvězdičky jsou tak akorát .

soukroma
29.03.2020 5 z 5

Napínavé rodinné drama na pozadí vodní apokalypsy. Jak velká rodina hledá cestu po vodě do bezpečí, když se musí kvůli vnějším okolnostem rozdělit. Dobrý nápad a čtivý styl. Věrohodně znázorněno, jak si poradily děti (i když nebylo úplně jasné, kolik bylo konkrétním vlastně let, dokázaly si s mnohými úkoly a úskalími poradit povětšinou rozumně a šikovně, skoro dospěle) a zejména jaká hnutí mysli zažívala jejich matka (svých devět dětí porodila v průběhu patnácti let). Konec maličko otevřený, ale dle mého v rámci možností apokalyptického rámce. Přečteno na jeden zátah. 91% (Označení thriller se ale míjí s obsahem.)

mysterygirl
24.03.2020 3 z 5

Čekala jsem od příběhu víc.
Přišlo mi to nedokončené. Takové narychlo..

PetraV665
24.03.2020 4 z 5

Velmi zajímavý příběh, který mě sice od začátku úplně nechytl, ale postupně si mě docela získal. Dlouho jsem nevěděla, co si o knize myslet, ale s odstupem času musím říct, že se mi líbila. Za přečtení určitě stojí.

Terez25
20.03.2020 4 z 5

Zvláštní kniha, která mě ze začátku nechávala chladnou a dělalo mi problém se začíst. Trochu moc zdlouhavé popisy na můj vkus.
Něco mě ale přimělo číst dál a pak už mě příběh začal i bavit.
Jako celek je kniha velmi dojemná a plná emocí, ale přesto tento žánr není můj šálek čaje.

EvikU.
13.03.2020 4 z 5

Nebylo to špatný jen mi to přišlo málo pravděpodobný místy. Ale samozřejmě jsem jim fandila a i když nevíme úplně všechno jak to skončilo tak můžeme věřit v malý happy end.

SPOILER:

Místy už mě to ani nebavilo číst. Bylo to jen o tom jak si dělali zásoby chytání ryb, snědli vajíčko, přišla bouře menší nebo větší. Myšleno dobře, ale myslím, že žádná máma by neopustila nějaké své dítě. I kdyby je měla do lodi dát na sebe. Nevím. Možné je všechno. A jak se ti tři děti ač ještě poměrně malé, kolem 10 let o sebe postarali. Za mě tak 3,5 * tak jsem dala 4* nakonec.

Marekh
08.03.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila, knihu jsem přečetl za jeden den, ačkoliv jsem si čtení chtěl rozdělit na 2 dny, ale kniha se četla tak dobře, stránky ubíhaly jedna za druhou, až jsem se ocitl na úplném závěru. Knihu doporučuji a knihu hodnotím na 5 *.

Souhlasím s hodnocením čtenářů, které je uvedeno na zadním přebalu knihy: „Vynikající psychologický thriller o složitých rozhodnutích a rodinných poutech,“ „Napínavý i dojemný příběh o odpovědnosti a touze po životě.“

Musí být velice těžké, když se rodiče musí rozhodnout, které děti se pokusí zachránit před živelnou katastrofou a naopak které děti ponechají svému osudu, i když s největší pravděpodobností tuší, že zemřou. V jedné dějové linii sledujeme, jak 3 děti zůstaly na ostrově, a každým dnem stoupá hladina oceánu. Sledujeme, jak se s touto situací vyrovnávají.. V další dějové linii sledujeme rodiče a jejich 6 dětí, jak plují lodí a snaží se dostat do hor. Rodiče napsali dětem, které ponechali na ostrově, dopis, ve kterém jim vysvětlují, proč je na ostrově museli ponechat. Slíbili jim, že až dorazí do hor, vrátí se za nimi a dostanou je z ostrova. Jak to všechno dopadne, se dočtete v této knize.

Kniha byla čtivá, autorka dobře popsala vnitřní prožitky dětí a také rodičů, jak se vyrovnávají s touto událostí, v knize nalezneme hodně napínavých okamžiků, kterými jsou vystaveni naši hrdinové.

Přebal knihy se také povedl.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Jeho děti byly plné života, neměl žádný větší důvod žít než právě je. Žily přítomností, zapomínali na minulost, neuvědomovaly si budoucnost, neptaly se, co přinese příští hodina nebo co budou mít za chvíli k jídlu. Záviděl jim jejich bezprostřednost, jak bez dlouhého přemýšlení jdou vstříc budoucnosti, ať už bude jakákoliv, záviděl jim jejich nevinné duše, které nerozlišovaly dobré a špatné, takové byly jeho děti, jeho malé dcery.

alena1228
06.03.2020 5 z 5

Velmi silný příběh,přečetla jsem za jeden den,nemohla jsem se odtrhnout.I jsem si pobrečela...Za mě super,doporučuji.

Hope80
06.03.2020 5 z 5

Bomba. Naprostá bomba. Skvělá kniha přečtena za 24hodin,četla jsem do noci a dočetla druhý den,nešlo ji odložit. Jedna z nejlepších knih co jsem četla,zařazuji do svých top nej knih!A dlouho na ni budu myslet a mít v hlavě.

Ajuszka
01.03.2020 5 z 5

Tak tohle byl srdcervoucí a dojemný příběh. Příběh o odvaze, rodinných vazbách a vytrvalosti. Víc k tomu nejde napsat, jako matka jsem plná dojmů a je mi z toho smutno a zároveň šťastně u srdce. Mám z této knihy opravdu silný zážitek.

onyx84
23.02.2020 4 z 5

No jako mazec...konec mi teda přišel trošičku odfláknutý,ale celkový dojem super...kniha se čte v podstatě sama...postav všeho všudy asi 15,takže se v pohodě orientujete a příběh má fakt sílu...jen teda doufám, že NIKDY nebudu v pozici rodičů,hlavně teda asi otce,páč mám taky rodinu...za přečtení to rozhodně stojí...

Kniho_holka
16.02.2020 5 z 5

Napínavý příběh, popisující tragédii jedné rodiny způsobenou přírodní katastrofou. Madie a Pata mají devět dětí, poté co je celá země zatopená a zbývá jen pár dní, než i jejich ostrov zaplaví voda, rozhodnou se opustit svůj domov. Má to ale háček - do lodi se všichni nevejdou. Na rodiče tak čeká Sofiina volba - komu z dětí dají šanci žít, a koho odsoudí k smrti?
Kniha se opravdu výborně čte, ať už z pohledu opuštěných dětí nebo rodičů, kteří museli tři děti opustit, aby mohli zachránit aspoň ty další. Celou dobu jsem měla pocit, jako bych s nimi byla na lodi a bojovala o holý život.
Postavy zde nesvádějí bitvu pouze s přírodou a vodními živly, ale také samy se sebou a svým svědomím.

boj o přežití ostrovy thrillery sopky přírodní katastrofy francouzské romány

Autorovy knížky

Sandrine Collette