Poslední paní Parrishová

Poslední paní Parrishová https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365454/bmid_posledni-pani-parrishova-cHR-365454.jpg 4 1340 1340

Amber Pattersonová už toho má dost. Příšerně ji nebaví být taková nula: tuctová, téměř neviditelná žena, kterou každý přehlíží. Přímo před očima má vzor toho, jak by mohl její život vypadat. Daphne Parrishová je blonďatá bohyně, která bere svůj luxusní život jako naprostou samozřejmost. Společně se svým manželem patří k místní honoraci, mají peníze, moc, obdiv, navíc dvě krásné dcerky. Proč by někdo měl mít všechno, zatímco jiný nemá nic? Amber by se při pohledu na Daphne možná zadávila závistí, ale to se nestane. Má totiž plán, jak sladký život své sokyně postupně nahlodat a zničit, aby mohla v závěru nastoupit na její místo. Podaří se jí proniknout do rodiny Parrishových a zanedlouho se stává Daphninou blízkou přítelkyní. Ráda přijme pozvání, aby s nimi jela na dovolenou, protože jí to skýtá vítanou příležitost ke sblížení se šarmantním Jacksonem. Všechno jde naprosto hladce. Ale pak Amber dostihne pečlivě skrývané tajemství z minulosti, které by mohlo její krásný plán úplně zničit. Něco takového ona ale odmítá připustit. A tehdy začne opravdové peklo. Psychothriller Poslední paní Parrishová nás provádí nejtemnějšími zákoutími lidské mysli a prostřednictvím celé řady nečekaných zvratů můžeme až do konce jenom hádat, jak to všechno nakonec dopadne.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

The Last Mrs. Parrish , 2017

e-Lisbeth
12.02.2021 4 z 5

V rámci svého žánru to bylo dobré... žádná krev a napínavé do konce.

michaela.22
27.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Čekala jsem podle recenzí, že kniha bude dobrá. Že až tak moc, jsem však netušila. Fantastické prolínání bohatství, chudoby, touhy, závisti, týrání a mnoho dalších témat. Kniha se snadno a rychle četla, napětí se stále stupňovalo. Chvílemi jsem měla pocit, že i já jsem součástí toho příběhu (tak snadno kniha vtáhne čtenáře do děje). Rozhodně všem doporučuji.

suiteki
24.01.2021 5 z 5

Tak tuhle knihu můžu jen doporučit, byla jsem tak zvedava co se bude dít dál, že jsem ji jen těžko odkládala. Intriky,přátelství,velká láska,strach a lži. Za dva večery jsem ji prelouskala a v budoucnu se k ní ráda vrátím.

Leona333
16.01.2021 3 z 5

V páru by měli být pouze dva. Proto se tomu říká pár. Jak se jich tam začne motat víc, většinou se to oslovení - spojení pozmění na průšvih, někdy přímo katastrofu...! U této knihy jsem z její reklamy i recenzí očekávala něco víc. Nakonec to celkově u mě zapůsobilo, jako takové ,,mnoho povyku pro nic." Četla jsem i lepší knížky na toto téma.

Jenny055
11.01.2021 4 z 5

Kniha výborná, hoci som veľmi nedúfala. Prvá polovica knihy ma dosť deptala, skoro som ju odložila, ale nakoniec si to tie "zrůdy" vyžrali, čo ma celkom uspokojilo.

Knihomol2108
10.01.2021 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Čtivá, skvělá.

martina2540
09.01.2021 5 z 5

Kniha se mi četla jedním dechem, hlavně její poslední třetina. I když už jsem jednou četla thriller s podobnou zápletkou i průběhem, stejně jsem nedokázala uhodnout, jak vše dopadne.

DivaTerka
09.01.2021 5 z 5

Výborný nápad i zpracování, kdy půlku knihy vypráví jedna z hlavních postav a zbytek ta druhá. Zajímavá zápletka způsobí, že se nemůžete odtrhnout a knihu prostě musíte dočíst. Opravdu skvělý zážitek!

musivila
08.01.2021 5 z 5

Skvělý psychologický thriller. Od začátku mi bylo jasné, že zas nebude vše tak přímočaré. Takže hned v první třetině knihy jsem měla svůj tip, který se mi jen v druhé polovině potvrdil. O to víc mě to nutilo číst dál a dál, jak to nakonec skončí. První část knihy je vyprávěna z pohledu Amber, která si jde tvrdě za svým a nehodlá si ničím a nikým zkazit své plány …. jejím cílem je pan Parrish .... Druhá část je vyprávěna manželkou pana Parrishe Daphne. Která z nich nakonec vyhraje? To si musíte přečíst!

Anyzz
08.01.2021 5 z 5

Dvě ženy, jeden muž a nic není takové, jaké se na první pohled zdá. Jak tohle může dopadnout? Můj druhý úlovek přečtený v novém roce a musím uznat, že mám zatím šťastnou ruku při výběru knih. Patřím k těm čtenářům, kteří dávají přednost krátkým kapitolám. To každému příběhu dodá spád. A tady to pádilo takovou rychlostí, že jsem se sotva rozkoukala a 440 stran bylo pryč. Bylo to zatraceně dobré počtení!

Dandy1
05.01.2021 2 z 5

První půlka nuda. Vážně nemusím číst rozvláčné popisy co si kdo vzal na sebe a co jedl. Každý inteligentní čtenář si to umí představit. Druhá půlka byla zajímavější, ale kdybych se nenutila číst kvůli vysokým hodnocením, nic by se nestalo.

Renatecka
03.01.2021 5 z 5

Hmm, tak ta byla opravdu parádně psychologicky vypracovaná. Moc se mi líbila a doporučuji.

snimcibdim
16.12.2020 2 z 5

(SPOILER) Vyslechnuto jako audiobook.
Co se týče formy, je načtený velmi kvalitně.
Co se týče obsahu, přijde mi kniha spíš jako "obchodní produkt" šitý na míru než jako literatura. Je to totiž jen mix už osvědčených nápadů (příběh vidíme chvíli očima jedné postavy a pak druhé, přičemž se diametrálně mění to, kdo na koho šije boudu a kdo je čí oběť) a námětů oblíbených v literatuře "pro ženy" (manžel psychopat+domácí násilí=dokonalé manželství je divadlo), vše okořeněno hojností značkových produktů (až jsem si říkala, jak je to vůbec u literatury s product placementem).
Jelikož obálka a anotace jsou odpovídající žánru, tak se to dalo čekat.
A prostřední část (popis Jacksonových praktik) dokonce to, co jsem čekala, o dost předčila.
Bohužel mi naopak naprosto nekonvenoval konec, na můj vkus už překombinovaný a zatrpkle pomstychtivý. Až mě dokonce napadla otázka, jaké "kyselé hrozny" si to autorky v knize řeší. A podezření, že jejich žebříček hodnot se nakonec od Ambeřiných zas tak diametrálně neliší.
Vítala bych otevřenější verzi toho, jak asi spojení Amber a Jacksona dopadlo, která by ponechala prostor i mé fantazii.
Dvě hvězdy, ale z toho jedna je spíš díky kvalitě interpretace audioknihy, než za kvalitu předlohy.

Peyka
15.12.2020 4 z 5

"Král je žebrák a hra skončila." Jak výstižné! Společný debut dvou sester se náramně povedl. Perfektní lahůdka psychologického žánru. Naprosto fantasticky vykreslené dvě odlišné ženy, které se snaží přežít a doběhnout jednoho muže.

Kniha dává hodně prostoru pro vývoj obou hlavních protagonistek, velmi pomohlo rozdělení na tři části.

První část plyne ladem a namlsává čtenáře na velký break. V polovině se láme led a příběh dostává jiný, dynamičtější spád. Druhá polovina knihy jede jako blázen. Daphne je bojovnice až do konce, Amber je ubožačka - až do konce. A Jackson?! Radši bez komentáře. Ať si každý udělá obrázek sám. Střídání er- a ich-formy dodalo příběhu dynamiku a schopnost udržet čtenáře ve střehu.

Líbilo se mi propracované vyústění i finální konfrontace. Takhle má vypadat psychologický thriller.

*Mám pár postřehů z českého překladu. Občas se objevovaly překlepy, a zvláštní slovní obraty a reference. "Náramek ve tvaru kruhu?!" Trochu krkolomné. Neustále se opakovalo slovo "dívka" odkazující na Amber, což se mi moc nehodilo do kontextu.

VílaElvíra
26.11.2020 4 z 5

Čtivá kniha s překvapivým dějem. Ne všechno je tak, jak na první pohled vypadá. Kniha po přečtení nutí k zamyšlení, kolik podobných příběhů se za zavřenými dveřmi odehrává.

alexis818
23.11.2020 5 z 5

Tady nejde jinak, než dát plný počet. Byl to skvělý čtenářský zážitek. Kniha mě tak pohltila, že jsem ji zmakla za jeden den, což se mi obvykle neděje. Za mě prostě super.

Kristulda
19.11.2020 5 z 5

Líbila se mi moc. Jeden z mála z psychothrillerů co se mi opravdu líbil.

pavla67
16.11.2020 5 z 5

Nevim co rict, byla proste super ...dobre se to cetlo

mi-380
02.11.2020 4 z 5

Talentovaná slečna Amber, tenhle plán jí nějak snadno vychází. Určitě lépe, než jejím mužským předchůdcům Alainu Delonovi a Mattu Damonovi v rolích talentovaného pana Ripleyho. Krok za krokem se Amber blíží k svému cíli, mezi těmi kroky je text knihy přeplněn popisy luxusních potravin, oděvů, obchodů, restaurací a nemovitostí, všech těch velkých a ještě větších snů. To mě zas tak moc nezajímalo, mám jiné sny. Příběh se ale zajímavě vyvíjel, jen jsem těžko snášel, že všechny ty oběti musely být napůl slepé a hluché, když průhledné kroky ďábelské femme fatale nedokázaly včas dešifrovat. To byla první polovina knihy.
Druhá část – vzpomínky v ich formě, během nichž se pro mne vše změnilo v kombinaci hororu a parodie a také poznání, že jsem asi naivní pozorovatel života kolem sebe, když jsem se s takovou krutostí nikdy nesetkal a přitom zde na DK v komentářích takové nadšení...
Naštěstí to ještě nebylo vše, tak jednoduše to neskončilo. Autorky na závěr příběh utěšeně zkomplikovaly a přinutily mě předčasně schovanou čtvrtou hvězdu vrátit zpět na své místo.
75 % (aktuálně 906 hodnotících s průměrem 89 %).

P.S.
Patricia Highsmith, Talentovaný pan Ripley – má další soukromá čtenářská výzva.

kalerat
31.10.2020 5 z 5