Poslední na řadě

Poslední na řadě https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521087/bmid_posledni-na-rade-64de07b250e2f.jpg 4 145 145

Temný thriller z mýty opředeného ostrova od autorky Dokonalé detektivní série. Daleko od skotského pobřeží se nachází ostrov Mull, mezi jehož obyvateli stále koluje řada pověr. Clarkovi se sem vydávají hledat nový život, když však jejich dcera zmizí, narážejí jen na lhostejnost místních. Rodiče si tedy najmou kanadskou soukromou vyšetřovatelku Sadie Levesqueovou. Ta už se setkala s ledasčím, po objevení brutálně zavražděné dívky v útrobách jeskyně ale zažije šok. Během vyšetřování se probouzí dávné mýty, legendy a pohanské rituály. Kam až bude Sadie při hledání vraha ochotná zajít?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

The Last Girl To Die , 2022

P3_tis
06.12.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, ale na Dokonalou sérii to určitě nemá!

astra3
26.11.2023 5 z 5

Mohl to být začátek nové série ...
Čtivé, napínavé, děsivé zločiny.

ddkk
25.11.2023 4 z 5

Příběh i prostředí, do něhož Helen Fields zasadila dost příšerné zločiny, jsou mimořádně atraktivní. Děj se odehrává na skotském ostrově Mull, poměrně vzdáleném od pevniny. Místní komunita je poněkud odtržena od moderního světa, vládnou tu mýty a legendy, místní věří v čarodějnice...

Příběh se dobře čte, je to napínavé a zamotané, konec je těžko předvídatelný. Je to ovšem hodně jiné, než autorčina série Dokonalé...

Vyšetřování podivného zločinu a postupné odhalování tajemství rodiny zavražděné dívky se z určitých (ale ne moc přesvědčivých) důvodů nestanou zrovna prioritou místní policie. A tak - dosti nepravděpodobně - se pátrání ujímá kanadská (!) soukromá vyšetřovatelka Sadie, která je schopnější než kdejaký profík.

Celou dobu jsem si říkala: jak to ta Helen umně spřádá, aby se tou ústřední hrdinkou za každou cenu stala právě ta trochu zvláštní Sadie. Kde jsou, sakra, ti schopní a chytří policisté? ...

Taky jsem chtěla dát jen ty tři hvězdy, ale konec mě přece jen přesvědčil o tom, že to ta Helen docela umí...

Magdalenkačte
24.11.2023 4 z 5

Další kniha, kterou je přečetla, je novinka od Helen Fieldsové Poslední na řadě.

Soukromá vyšetřovatelka Sadie Levesqueová přijíždí z Kanady na ostrov Mull, aby na žádost nešťastných rodičů hledala jejich dceru, Adrianu Clarkovou. Najde ji, ale rozhodně ne tak, jak by si ji přála najít.

Sadie se potkává s obyvateli ostrova, kteří nejsou zrovna přátelští a ona, aby odhalila vraha musí mezi semknutou komunitu proniknout. Největší překážkou je velitel místní policie Harris Eggo, který se Sadie vůbec nechce spolupracovat.

Co a kdo se skrývá za krutou vraždou Adriany, které vypadá jako rituální smrt? A bude mrtvých dívek přibývat? Sadie musí vraha zastavit!

Příběh se dobře odvíjí a je psán v ichformě. Jsem ráda, že jsem se během čtení se objeví v knize i dva muži ze série Dokonalých! Vůbec mi tam nevadili a spíš to bylo příjemné setkání. A pokud jste sérii dokonalých nečetli, tady to vůbec nevadí.

Měla jsem však trochu problém se do knihy začíst, ale kolem půlky se to zlomilo a ten závěr mě dostal až na slzy!

Helen umí psát příběhy tohoto typu a knihu můžu jen doporučit!

Jiparis
20.11.2023 4 z 5

Trochu překombinované. Mýty, fámy, nevraživost k přivandrovalcům, kruté zločiny...Tentokrát to nebylo dokonalé.

Šárka88
17.11.2023 4 z 5

Tohle je velmi zajímavý příběh, když začnete číst, připadá vám jako by to opravdu nepsala Helen Fields. Hlavní postava Sadie vám přijde spíše jako amatérská samoučka s velkou chutí alkoholu a skotská policie jako banda tupců, skupina mladých v podstatě samý drogově závislý . Žádný respekt k sobě, někdy mě to ani nebavilo číst a už jsem si přála konec. Chtěla jsem dát hvězdy tři, protože tohle je úplně jiný styl psaní od Helen, než na který jsme zvyklý.
Jenže ten konec je tak smutný a vše vám docvakne, až na poslední stránce. Sadie mi bylo na závěr moc líto. Po přehodnocení dávám nakonec hvězdy čtyři a říkám si, že to nebylo zas tak špatné, jako to na začátku vypadalo.
A tohle se nemůže srovnávat s dokonalou sérii, berte to jako samostatný příběh, i když se tam objeví postava Lance.

zuzana2599
08.11.2023 4 z 5

Od Helen Fieldsové je to moje první přečtená kniha. A určitě ne poslední, plánuji číst i její známou Dokonalou sérii krimirománů.
Poslední na řadě je super propracovaná detektivka z nevelkého ostrova Mull, ležícího daleko od Skotska. Případ ztracené dcery, který řeší kanadská soukromá vyšetřovatelka Sadie, je opředený mýty, legendami, dávnými rituály, které sahají daleko do historie ostrova. Trošičku rozpačitý začátek vyvážil nečekaný i dojemný závěr románu. Ten se mi tedy líbil moc !

ArwenAragorn
04.11.2023 4 z 5

80%

Podívala jsem se mu do očí. Nic v nich nebylo. Čekala jsem, že v nich spatřím lstivost, nenávist nebo něco podobného panice. Jeho tvář byla kůže natažená na lebce, oči pěkně seděly v důlcích, zuby rovnoměrně uspořádané v usmívajících se ústech. A pod povrchem vůbec nic. Prázdnota hodná vesmírných černých děr.
____________________________________________________________________________
Na ostrově Mull, který je daleko od skotského pobřeží, zmizí Američanům Clarkovým , kteří se sem přistěhovali, dcera Adriana. Rodiče si najmou soukromou kanadskou vyšetřovatelku Sadii. Ta objeví brutálně zavražděnou dívku v jeskyni.
Při vyšetřování této a dalších vražd naráží Sadie na neochotu místních obyvatel a místní policie. Přesto se jí podaří najít si pár přátel. Současně ji při vyšetřování doprovází dávné legendy, mýty a pohanské rituály.
Úplným koncem mě autorka překvapila, ale asi se k této knize hodil.
Příběh je čtivý a napínavý, i když děj ze začátku trochu pokulhává. K přečtení ho doporučuji.

ctenarkaEva
01.11.2023 2 z 5

Série "Dokonalá" se mi líbila, ale tato kniha mě bohužel vůbec nebavila. Jako kdyby ji ani nenapsala Helen Fields. Téma mě nezaujalo, děj mě nebavil, postupně už mě ani nezajímal pachatel.

Didi15
25.10.2023 5 z 5

Opět skvělý příběh , který stojí za přečtení a velmi oceňuji konec, za mě velké plus.

EvikU.
25.10.2023 5 z 5

První polovina knihy se mi jevila na čtyři hvězdy. Je to skvělé čtení, ale není to žádná pecka. Druhá půlka knihy pro mě byla knižní smršť. Fantazie autorky nebere meze. Ve víru událostí jsem knihu nemohla odložit. Moje druhá kniha od autorky a její styl psaní, to jak mě upoutá ke knize,...nemám slov.

Prostředí knihy ostrova Mull ve Skotsku je krásně popsaný a já mám pro Skotsko slabost. Ani nevím proč, ale je to vždy bod navíc. :)

Sadie je soukromý detektiv, kterého si najímají manželé Rob a Isabella Clarkovi. Jsou nově přistěhovaný a mají nezvěstnou dceru Addie. Sadie se hned od začátku dostává do křížku s policií. Nevidí ji tam zrovna rádi, chtějí si vše prošetřit sami.

Jako spojence při pátrání získává v soudním patologovi Nateovi a novináři Lanceovi. Čím víc zjišťuje o ostrově, o jejich obyvatelích, pohádkách a legendách o čarodějnicích, dostává se do problémů. Chtějí ji vyděsit, aby dál nepátrala.

Kdo za tím vším stojí? Jsou to opravdu ženy, které provádí pohanské rituály a tančí u ohně nebo je za tím někdo jiný? Kniha možná nebude pro každého, ale já si ji moc užila. A závěr mě hodně překvapil.

Petronela16
22.10.2023 1 z 5

Toto bolo pre mna sklamanim roka!Nechápem, čo sa s Helenkou stalo, ale tento krimi román som len tak-tak dočítala so zaťatými zubami, nechtami, .... zaťatou celou mojou osobnosťou.. Stále som čakala na nejaký zvrat, že ma to chytí, ale bohužiaľ márna snaha, nechytilo a ten koniec to nie že nevylepsil, ale úplne pohnojil .Som absolútne v šoku, takúto Fieldsovu nepoznám, preto ani nedávam , že odpad, lebo od nej mám už niečo načítane . Ak by však toto bolo moje prve stretko so spisovateľkou, urcite by bolo aj posledné.Dnes to považujem za slabotku, verím však, že tento krok vedľa čoskoro vylepší niečím lepším.

WaN635
21.10.2023 4 z 5

No, mám z toho takové rozporuplné pocity. Asi si umím představit, že by byla kniha kratší, přišla mi taková roztahaná.
Jako jinak příběh byl velmi napínavý, hlavní hrdinka byla fajn.
Kdo má rád thrillery bez pokračování, rozhodně ať sáhne po tomto kousku. Za konec, který jsem opravdu nečekala, přidávám hvězdu.

Helen Fields ovšem umí i lépe .....

Katulinka69
13.10.2023 2 z 5

Mě teda kniha vysloveně nebavila. Jedna velká nuda

Hanyma
07.10.2023 4 z 5

Po knize od Helen Fields jsem díky předchozí sérii ihned sáhla. Kniha se četla dobře (i když na Dokonalou sérii to nemá), ale ten konec??? Zkazil mi dojem z celé knihy. Škoda ...

PetraN17
06.10.2023 4 z 5

Také mě konec překvapil. Určitě stojí za přečtení

Martule44
05.10.2023 4 z 5

Předchozí sérii od oblíbené autorky jsem vzala skoro jedním dechem, takže bylo jasné, že sáhnu i po její nové knize. Ta je z úplně jiného soudku a obohacena o mýty a pohanské rituály. Četla se svižně....ale přiznávám,že její konec mne překvapil. Tak to přece nebývá, nebo ano? :-)
Posuďte sami...

Helen Fields