Poslední jednorožec

Poslední jednorožec https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25283/bmid_posledni-jednorozec-IXT-25283.jpg 4 178 41

Poslední jednorožec série

1. díl

Žila šťastným životem jednorožce, prosta všech strastí a starostí. Ale pak na její štěstí padl stín. Kdo je zlý král Moran? Kdo je strašlivý Rudý býk? Kam se poděli všichni ostatní jednorožci? Pro odpovědi na tyto otázky se jednorožka vydává na dlouhou a strastiplnou pouť, plnou nástrah, zákeřných nepřátel, ale i pomoci z nejneočekávanější strany. Kultovní kniha amerického autora, předloha pro stejnojmenný film. Příběh věrnosti, vytrvalosti a magie, která opravdu funguje.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Last Unicorn , 1968

Jeckyyy
07.08.2018 4 z 5

Miluju jednorožce a věřím v ně :) kniha se mi líbila, i když bylo od začátku jasné, jak dopadne.....ale od toho je to pohádka :)

LadyValeria
04.08.2018 5 z 5

Jako malá jsem doslova milovala film Poslední jednorožec, který byl vytvořen podle tohoto kouzelného příběhu, takže není žádným překvapením, že když se mi naskytla možnost si koupit knihu, zahnala jsem ji jako Rudý býk do zpěněných vln své knihovny.

Je to příběh jednorožky, která zneklidněna zprávou, že je posledním jednorožcem co ještě na světě je, vydá se na dobrodružnou výpravu za nalezením svých druhů. Na své cestě se setká s mnoha zajímavými postavami, z nichž se k jejímu pátrání připojí zdánlivě neschopný mág Šmendrik a přímá dobrosrdečná žena Běta. Dojde na lásku a rytířské ostruhy v podobě postavy prince Líra, panické hrůzy rozsévané Rudým býkem, ale i na mnoho dalších úžasně vykreslených postav, s nimiž se během čtení můžete setkat. Jazyk snad je trochu starší a některým bude působit problémy, ale spolu s básněmi jen dodává příběhu na kráse a hloubce. Ilustrace snad někomu mohou chybět, ale prostředí, jímž se postavy ubírají, je vykresleno podrobně, takže se barev může chopit naše vlastní představivost.

Je to příběh pro každého nepolepšitelného snílka, pro každou duši věřící v jednorožce i v naší uspěchané době, pro každého kdo s odvahou a špetkou víry vydá se na cestu s poslední jednorožkou. Každopádně neváhejte, posbírejte odvahu a vzhůru za dobrodružstvím!

SBH
15.07.2018 2 z 5

Maximální pochvalu skládám překladu pana Bronce. Brilantní, vtipné, lahůdkové.
Se zbytkem mám tak trochu problém. Kniha působila jako splácanina klasické pohádky s moderním příběhem, což normálně miluju, ale autor ani vzdáleně nedosáhl mistrovství, vtipu a nadhledu pana Pratchetta. Často jsem si nebyla jista, co je metafora, co posunutá realita a co nadsázka. Na podobný typ literatury byl příběh příliš tklivý. Naopak postavy mi přišly ploché a nevýrazné. K žádné jsem si nevytvořila vztah, tudíž mi bylo vcelku šumák, kam jejich osudy povedou. Jediným světlem ve tmách byl princ Lír. Jinak nafoukané primadony (jednorožka), drsné ženy se zlatým srdcem (Běta) či antihrdinové nýmandi (Šmendrik) mi obecně lezou na nervy.
Rozvolněné kontury příběhu, kdy čtenář občas netušil, kam to všechno vlastně spěje, opět toleruju Mistru Pratchettovi, neboť mě zásobuje salvami vtipu a moudrých hlášek. Beagle nic z toho nenabídl. Poetika textu vynikla pouze díky překladu, takže ještě jednou - díky. Jediný důvod, který mě přiměl knihu dočíst.

Thromulus
20.02.2018 2 z 5

Čekal jsem, že to bude lepší a zajímavější kniha. Na můj vkus tam bylo až moc popisu, přirovnání a vůbec literárních obratů.
Nicméně za půlkou knihy se to trošku ustálilo a přes počáteční nechuť jsem tuto knihu dočetl.

hellena1523
27.01.2018 4 z 5

Krásná klasická fantasy, v níž autor kouzelně zpracoval různé charaktery. A co v soudobých publikacích trochu postrádám, zde mohu s velkou dávnou uspokojení vyzdvihnout - jazyk.
U překladů se často zamýšlím, zda je tohle zásluhou autora, nebo překladatele, ale vzhledem k tomu, že mi knihu doporučovala kolegyně z Rumunska právě s tím, že je napsána krásným jazykem, tak tuším, že zde to opravdu bude autorem.

Elsa14
17.10.2016 2 z 5

Čekala jsem od knihy víc. Miluju jednorožce a pan Beagle má patřit mezi nejlepší spisovatele fantasy knih. Mě ale opravdu nezaujala. Je mi to velmi líto

mitko
24.05.2016 3 z 5

Tak pre mňa to moc nebolo, málo deja, ktorý bol nahradený prílišným až lyrickým opisom a priebehom. Postavy až na čarodeja mi prišli nezaujímavé a ten koniec taktiež nič moc. Za to ale zas potešili narážky postáv na to že vedia, že sú súčasťou rozprávky, snáď prvé dielo (podľa veku knihy), kde som na to narazil. Ale zas komu sadne štýl tak to pre neho bude pravé rozprávkové čítanie.

rarášek
29.02.2016 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Příběh jednorožky a jejího poslání najít a zachránit zbylé druhy. Zalíbila jsem si postavy mága Šmendrika, Běty a prince Líra. Krásný příběh s dobrým koncem.
Chystám se kouknout na film, tak se těším. :)
Už jsem ho viděla a moc se mi líbil. :) Je to za poslední dobu jediný film podle knihy, který jsem viděla a který se zaručeně držel knihy. :)

Padla Hvezda
24.11.2015 5 z 5

Nemůžete jít spát dřív, než ji dočtete.

Liiiii
17.01.2015 4 z 5

Tenhle příběh znám od malička, jenžto jsem viděla jako malá kreslený film Poslední jednorožec, který je do posledního detailu podle této knihy. A to mi právě trochu znepříjemnilo čtení, neboť jsem byla ochuzena o jakékoliv překvapení a přesně jsem tak věděla co bude v následující kapitole. Bylo to jako bych sledovala znovu ten film (který je mimochodem moc krásný a opravdu velmi věrný knize). Takže: Kniha je velmi krásná a příběh nesmírně okouzlující a poetický, ale nejdříve doporučuji si přečíst knihu a posléze se podívat na film. Troufám si tvrdit, že kdo nezná film, bude nadšen. Až tomu čtenáři závidím :-)

jorgesob
06.01.2015 4 z 5

knížku jsem si kdysi přečetl ze zajímavosti jelikož si ji tehdy objednala mladší sestra a já převzal poštu. při čtení mi doslova padla čelist. skvělý příběh s krásně melancholickou atmosférou doplněn o autorovy opravdu vtipné narážky. nečekal jsem že tohle půjde někdy skloubit. prostě absolutní překvapení.

Aniday
07.12.2014 5 z 5

přesně tak, jak jednorožce v srdci a duši mám,... právě tak potkala jsem ho tam...

Military
25.05.2014 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih mého dětství. Ideální kniha pro nás nepoučitelné a věčné snílky.

IlMagnifico
11.01.2014 5 z 5

Překrásná srdceryvná knížka plná libozvučné lyriky a něžné poetiky. Text samotný sice není napsán zrovna jednoduše, ale nezvyklý milostný příběh, který je tak dojemný, až leckterému čtenáři i slza ukápne, za prokousání se skrze něj rozhodně stojí. Nelze jinak než souhlasit se Sapkowskim - z 85 základních děl žánru fantasy patří Poslední jednorožec do první desítky naprosto neoddiskutovatelně.

RockMartina
08.11.2013 5 z 5

Překrásná kniha, dle mého názoru povinnost pro každého fanouška fantasy literatury. Jemné, milé, smutné. Nesmím opomenout film, ten také nemá chybu:) A America s jejich písní "The Last Unicorn" mi v hlavě nepřestávala hrát při čtení každé stránky tohoto působivého díla:)

Šárka_D
23.08.2013 4 z 5

Moc krásné, vůbec ne pohádka (jak jsem očekávala), ale čistá fantasy okořeněná humorem a romantikou. Příběh Jednorožky, která se nuceně promění v ženu a zapomene, kým byla, je navíc psaný skoro básnickým jazykem.

Jereelee
01.05.2013

Kniha, při jejímž čtení se naprosto ztratíte v kráse jazyka a dlouho bude trvat, než se navrátíte zpátky. Budete okouzlení a vaše srdce bude přettékat štěstím nad čistotou tohoto díla.

Miss Utahraptor
13.01.2013 5 z 5

"Jenže já jsem kočka a žádná kočka ještě nikdy nikomu nedala přímou odpověď."

Nádherně smutný příběh postupně "polidšťované" jednorožky se spoustou hlubokomyslných pasáží. Nejvíce jsem si oblíbila mága Šmendrika a "záhadného" hradního kocoura- připomněl mi Sapkowského Chestera ze Zlatého odpoledne. Vskutku dojemné v kladném smyslu slova (a to že se mnou jen tak něco nehne). 95% A ráda se ke knize vrátím, bude-li někdy hodně času a málo čtiva.

"...a tak znovu začala přecházet klecí, za každou cenu se hýbat, aby zabránila srdci puknout nesvobodou."

mayinka
21.10.2012 5 z 5

„Jednorožka sídlila v šeříkovém lese a vedla osamělý život.......“ je to kniha o tezkych rozhodnutich, volbach a jak pak zit s nasledky svych rozhodnuti... napriklad veta :) Zrušil jsem zasnoubení s princeznou, kterou jsem měl pojmout za ženu – a jestli myslíš, že tohle nebyl hrdinský čin, pak neznáš její matku…) vsechno je jako v zivote, nekomu kniha bude sedet, jinemu ne. Ja jsem cetla s radosti a urcite se k ni jeste vratim.

Gwin
25.03.2012 2 z 5

Jelikož jsem na tuto knihu slyšel spoustu chvály, pustil jsem se do čtení, leč po chvíli čtení jsem byl poněkud zklamán. Toto zklamání vydrželo až do konce.

kouzla jednorožci

Peter S. Beagle (p)
americká, 1939
1997  84%Poslední jednorožec
2011  78%Poklidné a tiché místo
2017  80%V Kalábrii
2019  84%Poslední jednorožec (komiks)
1999  100%Bard speciál

Kniha Poslední jednorožec je v