Poprask v sýrové uličce

Poprask v sýrové uličce

Robert Fulghum tak, jak ho známe a máme rádi. Je čím dál starší, moudřejší, ale smysl pro humor ani v nejmenším neztrácí. Utvrdí vás v tom, že je každý den plný zázraků, které člověk vidí jen, když chodí po světě s otevřenýma očima i srdcem. Navrch se dozvíte spoustu nových věcí o strakách, historii Santa Fe, keramice i tělesných pochodech. A už jste někdy tančili s orangutankou?

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/292752/poprask-v-syrove-ulicce-r3f-292752.jpg 4.2174

Crisis in the Cheese Aisle

Vazba knihy:vázaná
ISBN:978-80-257-1840-7

allebra
předevčírem

Pro mě byla kniha Roberta Fulghuma vítaným zpestřením mezi severskými detektivkami a ostatní literaturou. Je to takové pohlazení po duši. Vykouzlí úsměv na tváři, přiměje k zamyšlení, navíc mezi řádky cítím vzájemnou komunikaci a to se mi u knížek líbí. Bylo to moje první setkání s autorem, jsem nadšená a postupně bych se chtěla seznámit se všemi jeho knihami. Moudrého pohledu na život není nikdy dost a životní zkušenosti jsou sice nepřenosné, ale podobné zprostředkování je velmi příjemné. Tímto autor putuje mezi mé oblíbené.

Cher

Moc pěkné čtení o takových obyčejných věcech.

janulka1310

Jako vždy, krásné čtení o obyčejných věcech...Z Fulghumových knih dýchá neskutečně pohodová atmosféra..proto je tak ráda čtu...

ZuzziŠ

Soubor povídek, fejetonků, kázáníček...jo, možná to je švihlej starej pán...ale možná to je to, oč tu běží.
Být si.

Aknel26

Nečekala bych, že ve spojitosti s panem Fulghumem napíšu takové hodnocení, ale bohužel - zklamání. Většina příběhů vyvolávala mírný úsměv na tváři, dva nebo tři spíš trochu nadzvednuté obočí, jestli takové "moudro" myslí autor vážně. Příště raději sáhnu po jeho starších povídkových souborech.

Magdalena5

Díky Lukáši Hejlíkovi a jeho Listování mám tuto knihu podepsanou autorem na jevišti brněnské Reduty jednoho horkého červnového večera.

Likandros

Ideální kniha do podzimních deštivých dnů. Okamžité zlepšení nálady a příjemně zahřeje na duši i srdci.

panjan

Asi tak jako každá studna má své dno, ani ta Fulghamova není nevyčerpatelná.
Nechci být vůbec nijak zlý, Fulghama mám velmi rád, nicméně si myslím, že mu pomalu dochází dech. Veškerou svou moudrost světu asi už sdělil, úsměvů na nespočtu tváří svých čtenářú vykouzlil též dost.
Poprask v sýrové uličce, se čte jako každá fulghamova kniha lehce, ale úsměv už bývá chvílemi rozpačitý...

čef

Kniha plná jednoduchých pravd a situačního humoru, které u tohoto spisovatele tak dobře známe. Po bohatě prožitém životě si autor může dovolit na vcelku banálních příhodičkách ukázat co je v životě důležité hodně, trochu anebo vůbec. Sympatická a sebekritická nostalgie mnohé chvílemi určitě rozesměje nebo možná trochu i dojme a ani nemusejí být všichni v kmetském věku autora.

Jajíček

Robert Fulghum je pro mě něco jako kouzelý dědeček, vždy mě dokáže rozesmát, ale má i tu schopnost donutit mojí mysl zamýšlet se nad věcmi. Obyčejnými věcmi a věcmi, které jsou často raději nediskutované, avšak lidské. Četla jsem mnoho jeho knížek, všechny miluji, třebaže každou jiným způsobem... Tahle konkrétní knížka mojí náklonost nemění, naopak, budu jí číst znovu a znovu a pokaždé, když mě přepadnou chmury. Doporučuji. :)

suezie

"Co tomu řeknou lidi?"

Tak si říkám, jak je to hodnocení u knížek nevypovídající... Spousta lidí dá na názory ostatních a když vidí pod 80%, tak to rovnou zavrhnou.
Jenže... podle čeho hodnotíte knížky vy?
Většina lidí podle toho "jak se jim líbila", "jak je bavila"... a to souvisí s tím, jak vám je autorovo vidění světa blízké. Málokdo dokáže ocenit, když autor myslí jinak. Málokdo si dokáže říct: "Hm, sice na to mám jiný názor, ale tohle stojí za úvahu, tohle mi něco dalo." Většina prostě jen zkonstatuje, že takhle to prostě není.
Takže to potom mnohdy dopadá tak, že všichni čtou to, co čtou všichni. Všichni myslí stejně. A když náhodou někdo něco vidí jinak, tak "hele, on je trochu mimo, ne?".
Žádný progres, protože já přece nemůžu dopustit to, abych změnila názor. To by totiž podle většiny znamenalo, že ten názor předtím byl špatný. A pak to bude vypadat, že jsem jako dřív byla blbá nebo co. "Co tomu řeknou lidi?"

ctirad

Výborná kniha

mika251

Dostala som ju ako dar i s autorovym venovaním a je to prvá kniha tohto autora, ktorú som prečítala. Týmto ho zakladam do kolónky obľúbení a idem si hneď pre ďalšiu várku. Keby som pána Fulghuma poznala osobne, myslim že by sme boli spriaznené duše...

Nixa

Tohle byla první kniha kterou jsem od autora přečetla a byla jsem nadšená. Kniha se krásně četla a povídky mě vždy příjemně pohladily po duši. Takové oddechové čtení :)

Safienka

Výborná kniha! Užila jsem si ji moc. Nejdřív jsem si chtěla dát povídku za den, ale nějak to sklouzlo a bylo jich víc. Utvrdilo mě to v tom, že pan Fulghum patří právem k mým oblíbeným spisovatelům. Povídky jako vždy ze života, úsměvné a s ponaučením. I když bylo vidět, že některé tahal ze šuplíku, tak v ničem mi to nevadilo. Naopak. Ráda si přečtu vše, co pan Fulghum napíše :-)

Efča59
18.11.2016

Fulghuma miluju, ale tato kniha pro mě byla zklamáním. Mela jsem problém ji dočíst. Některé povídky na mě působili už trochu jako z "z nouze ctnost".

Alma-Nacida
14.11.2016

Sýrová ulička mě pobavila, líbila se mi i povídka o pouti, ale jinak spíš rozpaky. Některé povídky asi byly v šuplíku i právem. ;-)

LusSyNDA
14.11.2016

Kniha mi přišla jako překvapení od Knihobita :) Nejprve jsem si říkala, že to asi můj styl nebude, ale nějaké povídky byly moc hezké a hlavně zajímavé. Moc se mi líbil příběh o žvýkačkové zdi. Ale jak kniha neměla souvislé kapitoly, nelákalo mě se k ní vracet. Četla se hezky, ale prostě za mě jen 3*

hzd
01.11.2016

Výborná knížka, přečteno jedním dechem. Můžu jen doporučit.

Shindy
26.10.2016

S knihami tohoto typu mívám problém- kvůli rychle končícím příběhům se "nezačtu" do děje a kniha mi trvá o něco déle. Nic to ale nemění na její kvalitě. Pan Fulghum je skvělý spisovatel! Příběhy jsou poučné, úsměvné, ale i dojemné. Z většiny povídek mám pocit, že jsem si vždy odnesla to duchovní "něco". Kniha sic krátká, přesto se stala jednou z mých oblíbených.

mauťa28
23.10.2016

Jako vždy výborná kniha.

hlina
28.09.2016

Ač jsem svůj komentář již napsala, když tady čtu komentáře, tak mi to nedá a musím se zmínit, že jsem byla na autogramiádě této knihy, kde zástupce nakladatelství vysvětloval, jak kniha vznikla.
Nakladatelství požádalo autora, zda by jim poskytl povídky, které mu "leží v šuplíku" a ještě nikdy nikde nevyšly. Z těch si pak vybrali a nechali je přeložit do češtiny.

Marie 393
28.09.2016

Oddechovka :) Úžasná kniha pro ty, kteří autora neznají. Opět krásný milý a srdečný styl psaní, zkrátka Fulghum, ale nemohu se zbavit dojmu, že autor vybral povídky, které nenašly místo v předchozích knížkách. Za mě menší zklamání, i když má své kouzlo a určitě stojí za přečtení.

Cacolinka
19.09.2016

Dala bych klidně i čtyři hvězdičky, pod podmínkou, že bych nečetla jeho starší knížky. Příběhy jsou pořád pěkné, jen to prostě nejsou už takové pecky. První povídka o "hráčích" (bohužel si už nevzpomínám v jaké sbírce byla) se mi líbila mnohem víc než povídka stejného ražení z Poprasku... Stejně ale stojí za přečtení.

Makropulos
15.09.2016

Tahle knížka bude chodit se mnou, abych si v ní mohla kdykoliv a kdekoliv číst.

nefernefer
24.08.2016

Nemůžu se zbavit dojmu, že tahle knížka byla napsaná jen proto, že na ni měl autor smlouvu a něco napsat zkrátka musel. Ne že by byla vyloženě špatná, ale v kontextu jiných Fulghumových knížek je to hodně slabý odvar z už několikrát vymáchaného čajového sáčku.

Nifredil
23.08.2016

Nevím, jestli jsem se já tak moc změnila nebo je to už jen snaha o vytvoření další knížky kdysi skvělého autora, ale nějak to ke mě nepromlouvalo. Je to pořád ten starý úžasný Fulghum, je to milé, místy hodně, ale to něco tomu chybí.Starší věci jsou prostě lepší a tohle už je takové vaření polívky ze zbytků. Může to být ale úžasné pro někoho, kdo autora nezná. Takový čtenář se pak s úžasem propracuje k jiným jeho knihám a třeba u "školky" nebo Ach jo bude určitě ohromený a nadšený. Mě chyběl aspoň jeden silný příběh, žádný Henry Boogaboon II tam prostě tentokrát nebyl a ani koláčky a zdřímnutí po obědě se nekonalo.

bookwarmerka
15.08.2016

Geniální...příběhy a postřehy ze života i když s trochou nadsázky, ale hlavně k zamyšlení.

Vevericka.eva
15.08.2016

Jako vzdycky vyborne! Nejvice me pobavila Ruzova princezna.

Jessica007
14.08.2016

Také jsem četla knížku pomalu a vychutnávala si ji. Potřebovala jsem si odpočinout... Moc pěkná knížka, pohlazení na duši, podněty k zamyšlení, moc se mi líbila. Laskavá a milá a příjemná - jako její autor. Pouť byla opravdu výborná. Též se mi hodně líbil Školní sraz a Čtyři miniatury. Ovšem líbilo se mi všechno. A vyhovuje mi i formát knihy a ilustrace se mi také líbí. Knížku jsem četla v takovém těžším období a dost mi pomohla. Takže děkuji, pane Fulghume.

"Šťastné konce neexistují.
Existuje jakési štěstí a pak taky známe konce, ale nenastává to současně."
(Čtyři miniatury)