Vzplanutí

Vzplanutí
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396561/bmid_vzplanuti-0JC-396561.png 4 471 471

Policista Tomáš Volf série

Hromada popela byla ještě včera lidským tělem. Nadpřirozený jev, zvláštní shoda okolností, nebo rafinovaná snaha zničit důkazy? To je případ, nad kterým kroutí hlavou i vyšetřovatel požárů. Najít odpovědi rozhodně nebude snadné. Poručík Tomáš Volf na novém působišti v Praze mezi nové kolegy zrovna nezapadl a na složité vyšetřování je tak vlastně sám. Pomůže mu návrat k uzavřenému případu, který začal podobně hrůzným nálezem? Může se ale stát, že narazí na něco, co změní život hned několika lidí.... celý text

Vilma232
27.08.2020 4 z 5

Velice slušná česká detektivka. Postavy, jejich chování a pohnutky jsou uvěřitelné a srozumitelné. Nečetla jsem předchozí díly série s detektivem Tomášem Volfem, ale myslím, že to nijak nevadilo.

daza.dt
03.08.2020 5 z 5

Jen tak dál pane Březino, jen tak dál. Velmi zajímavě napsáno - já nechemik a rozhodně nefyzik - jsem se bavila. Zajímavá zápletka, vrah odhalen až těsně před koncem. Asi ze mě detektiv nikdy nebude. :) Už se těším na další knihu.

Kerberos
31.07.2020 4 z 5

Dobrá česká detektivka,která měla jednu vadu ,kdo vlastně zabil Semerádovou?!

Mandlevest
30.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Tak chemii jsem nikdy nefandila (snad s výjimkou mého manžela, který je chemik, tomu fandím již dlouhé roky :-)) a už na střední škole mi dělala nemalé potíže. Bohužel, podobné to bylo i s fyzikou a bohužel, i po dlouhých letech , které od studia uběhly, se nic moc nezměnilo. Detektivní případ, který je zčásti založen na výše uvedeném mě moc nevtáhnul, místy jsem se v popisech jak spolu co reaguje, v jaké teplotě a za jakých podmínek, docela ztrácela. Moc jsem chtěla českou detektivku, kterou jsem si v knihovně vybrala jako součást mého částečně českého knižního léta, pochválit, ale prostě mě nebavila a to ani druhá linie příběhu, ve které šlo hlavně o lásku. Dle vysokého hodnocení si ale své čtenáře našla a to je moc dobře.

ivoiro
11.07.2020 5 z 5

Tohle byla příjemná sobotní jednohubka.

Rade
01.07.2020 4 z 5

Plusy: Hodně zajímavé téma i zápletka. Dnes najít ještě neokoukané téma pro detektivku je docela náročné, tady se to zdařilo, fajn je přechod od jednoho případu ke druhému, české prostředí, kterému rozumíme, mezilidské vztahy zaujmou, docela trefně popsaný vztah vesnice a lufťáků z města.
Mínusy: Autor si na sebe bere těžký úkol v podobě netradiční formy, tentokrát (v Promlčení to bylo vyprávění) je pohled do minulosti přiblížen v podobě nalezeného deníku. No a tady mi to chvílemi trochu drhlo, mladá holka si prostě píše deník jinak (taky jsem si psávala), deníkové stránky jsou tady určené čtenáři (bude si např. sama sobě v deníku psát, že chodila na gympl?), a tak mi to občas neznělo pravděpodobně.
Přesto nakonec musím říct, že se mi to vlastně docela líbilo. Když si odmyslím způsob psaní deníku, dělají ty návraty do minulosti knihu hodně čtivou, žádná velká akce (kromě té na konci, ta pro mě být nemusela), žádné veletoče, hodně vyšetřování, a přesto jsme napnutí, i ten dlouhovlasý netradiční policista zde byl o fous sympatičtější a uvěřitelnější, než v předchozích dílech...

babystar
16.05.2020 4 z 5

(SPOILER) Další probdělá noc! Prostě jsem nemohla přestat číst, tak jsem byla zvědavá, jak vše dopadne. Kniha mi svým námětem připomněla Dánovu knihu Cela č. 17. Justiční omyl odhalený jen díky úsilí osamělého policisty (Tomáše Volfa) navzdory všem. Veroniky mi bylo opravdu líto. Chtěla, aby ji měl někdo rád, ale narazila na lidi povrchní, závistivé a celkově nepřátelské. Než odhalila, o co jde, bylo pozdě.

rodak
13.03.2020 5 z 5

Nejlepší autor detektivkář.Pardon nejlepší je Sýkora.Skvělá, srozumitelná, čtivá kniha.Bude jich jistě ještě spousta A to že hlavní postava poslouchá metal je pro mě ještě větší souznění.

martineden
05.03.2020 5 z 5

Česká detektivka a dobrá! Doporučuji! Vyšetřovatel je sympaťák, jeho kolegové tak nějak uvěřitelní, zápletka dost zajímavá. A prostředí, kde se děj odehrává, velmi autentické. Líbily se mi i předchozí autorovy knihy.

Dandy1
23.02.2020 4 z 5

Přes to, že kniha postrádala napětí, mě to bavilo. Vložit do knihy další příběh formou deníku, byl dobrý nápad.

Vestička
11.02.2020 5 z 5

Tohle bylo super'! Uvěřitelné, napínavé, krásně napsané. Lepší než promlčení, i když to bylo taky dobrý! Detektivka může být napínavá i bez únosů, rituálních vražd a mučení. Ve spoustě věcí to bylo opravdu hodně ze života, třeba to zdravotní a sociální, nebo to pendlování mezi vesnicí a městem... a u toho ostatního jsem přivřela oko no.

pavčape
25.01.2020 4 z 5

Super. Tomáš Volf vyšetřuje případ uhořelé alkoholičky a případné prostitutky Semerádové, případ, od kterého dávají všichni na oddělení ruce pryč, případ, který se jeví pro ostatní nezajímavý. Při jeho vyšetřování narazí na osm let starý případ, který jeví podobné atributy. Vydává se zpět do minulosti a k překvapení všech jej rozlouskne.

AnetaKor
31.12.2019 5 z 5

Pořádná štika v českém rybníčku! Velké díky za to...

katerina5544
30.12.2019 5 z 5

Po Polednici a Promlceni moje treti prectena od tohoto autora. Vyborne detektivky! Originalni pribehy, ctive, navic v teto knize genialni propojeni s denikem. Vrele doporucuji a tesim se na dalsi pripad!

Anasa
02.12.2019 4 z 5

Klasická, dobrá detektivka, poctivé pátrání v současnosti i v minulosti. Nevzbuzovala napětí, ale zvědavost. Tomáš Volf si zasloužil úspěch i sympatie.

Hell_Rihova
01.12.2019 4 z 5

Je vidět, že tohle je autorova už čtvrtá kniha, kdy se vypsal až do příběhu, který je propracovaný, napínavý, u kterého se nebudete nudit. Tomáš Volf se opět nevzdává a jde si za svým, což mám u lidí hodně ráda. Všechny tři knihy jsem přečetla jedním dechem. Doporučuju přečíst, nebudete litovat.

Jirikk
15.11.2019 4 z 5

Porucík Tomas Volf se stal mým oblíbeným detektivem, kniha byla zajimava , libila se mi vic ta druha čast knihy co se udalo na vesnici.. Je vidět že autor si dal práci vybrat nevšední námět

konicekbily
11.11.2019 5 z 5

Všem uživatelům naší milé databáze, kteří četli tuto knihu a napsali hodnocení, mnohokrát děkuji za Vaše kladná stanoviska k této knize, navedli jste mě na nového českého autora detektivek. A spolučtenářům, kteří ještě tuto knihu nečetli radím: neváhejte a přečtěte si ji!

ANDY28
03.11.2019 5 z 5

ještěže jsem byla doma sama a mohla si hovět v postýlce a číst - nešlo se odrhnout, výborně napsané vřele doporučuji a hlavně jsem se něco nového dozvěděla

hzd
25.10.2019 5 z 5

Autora jsem neznala, přestože pochází z mého rodného města. Knížka se mi moc líbila, měla spád. Hlavní hrdina mi byl sympatický. Moc mě bavilo proložení knížky výpisky z deníku. Všem můžu vřele doporučit a půjdu si sehnat do knihovny nějakou z předchozích knížek od pana Březiny.