Pokrevní sestra

Pokrevní sestra
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367273/bmid_pokrevni-sestra-Wae-367273.jpg 4 411 411

Jednoho slunečného červencového rána vyrazí tři dívky do školy. Za hodinu je jedna z nich mrtvá. O patnáct let později vedou Alison a Kitty odlišné životy. Kitty žije v ústavu. Nemůže mluvit a nehodu, kvůli které se tam dostala, ani svůj předchozí život si vůbec nevybavuje. Alison, lektorka výtvarných kurzů, se zdá být na první pohled v pořádku. Jenže první pohled klame. Když se jí naskytne možnost pracovat ve vězení, rozhodne se ji využít – konečně má šanci vše napravit. Kitty i Alison však někdo sleduje. Někdo, kdo se chce pomstít za to, co se v onen den stalo. A pomsta si žádá další život.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

Blood Sister , 2017

Mishell14
12.10.2018 3 z 5

Kniha o kreré popravdě i po dočteni pořádně nevím co si myslet. Kniha byla ctiva někdy ale příliš zdlouhavá. Zvraty byly překvapivé a celková hlavní pointa byla krásná né-li dojemná. Přesto mi v knize něco chybělo. Možná i samotné nadšení pro knihu. Sama nevím hodnotím tedy zlatou střední cestou 3/5*

Mandlevest
11.10.2018 5 z 5

Dočteno. Nevěřila jsem, když jsem před časem vychválila autorčinu knihu Manželova žena, že budu z její další knihy ještě více nadšená. Výborně zvolená prostředí, kde se kniha odehrává, věrohodné psychologické studie obou sester, napínavé, ale ne přehnaně, až do samého konce. Kniha se čte sama, určitě doporučuji.

Kekik
11.10.2018 5 z 5

Tolik tajemství v jedné knize... Tolik pravd, co postupně vycházejí na povrch... To je Pokrevní sestra.
Výborná kniha.

jasmína
01.10.2018 5 z 5

Skvělá kniha, od knihy Poslední paní Parrishová, nemohla jsem se odtrhnout, doporučuju !!

A překvapivé obraty, takové knihy jsou moje gusto !!

mariva
01.10.2018 4 z 5

Knížka mě zaujala hned od začátku a dokázala mě udržet v napětí téměř až do konce. Spousta zajímavých zvratů v současném ději (i když ten závěrečný už mi připadal docela zbytečný) i postupné odhalování minulosti mě bavilo, jen někdy toho všeho mohlo být i trochu míň.

Danago
30.09.2018 4 z 5

Dobrý psychologický román. Asi bych to nezařadila jako thriller. Celou dobu mě zajímalo tajemství, které se odhaduje jen velmi pomalu. Určitě se příběh odehrává v nezvyklém prostředí což je další plus. Ale je to opravdu hodně psychologické.

RADOST
29.09.2018 4 z 5

Mám ráda knihy zabývající se lidskou psychikou. Číst tuto knihu bylo jako rozmotávat uzlíky v hodně zašmodrchaném klubku. Napínavé a dychtivé rozmotávání. Jenže uzly stále přibývaly a bylo zjevné, že nejsou vytvořeny náhodně, ale účelově navršeny jeden za druhým, na konci provázku se doslova na sebe tlačily a já už pozbývala tu radost z jejich odstraňování. Čeho je moc, toho je příliš. A náhlý přechod z temných tónů do růžových také mohl být tlumenější.

mjarada
23.09.2018 3 z 5

Sice čtivá a místy i napínavá kniha, ale na mne tam bylo moc zvratů a "překvapení".

Enehy
19.09.2018 5 z 5

V rámci své kategorie si tahle kniha určitě dobré hodnocení zaslouží. Minimálně budete chtít vědět, jak to všechno doopravdy bylo. (Posledních 20 stran jsem dočetla v koupelně na podlaze mezí čištěním zubů a sprchou.) Za mne taková odpočinková víkendová lahůdka.

Digi28
29.08.2018 3 z 5

takovy prumer rekla bych. cekala jsem vetsi napeti,ale cetlo se to dobre. Je treba vydrzet do druhe kapitoly kde me to tebe osobne chytlo vic. prvni kapitolou je treba se prokousat.

Soofi
24.08.2018

Thriller, jehož hlavní síla netkví v závěru až příliš překombinované zápletce, ale ve výjimečných prostředích a situacích, ve kterých se obě sestry nacházejí. Kitty, uvězněná se svými myšlenkami v nefuknčním těle a Alison zajatá vlastním svědomím v takřka poustevnickém životě, který si navíc zkomplikuje výukou v otevřené věznici.
Právě život v pečovatelském domě a vězeňské prostředí a jeho "pravidla" mě v knize nejvíce zaujaly, stejně jako skutečnost, že žádná z postav není černobílá a každá z nich si nese svoje vlastní provinění. Rozhodně zajímavý a čtivý příběh!

Tereziee
23.08.2018 3 z 5

Nemohla jsem se rozhodnout, jak tuto knížku ohodnit. Nepřišlo mi to napínavé jako thriller, spíše takové zamotané rozuzlování tajemství jedné rodiny.

Některé pasáže byly zajímavé, jiné míň. Čekala jsem trochu něco jiného.

petra3242
21.08.2018 4 z 5

Napřed se mi kniha moc nelíbila a bylo pro mě těžké se do ní začíst, tak jsem ji na čas odložila, a pak se k ní zase vrátila. Jsem ráda, že jsem jí dala ještě šanci, protože příběh je plný zvratů. Jednání postav vás mnohdy překvapí a vy si jen nechápavě říkáte "Cože?"

bookcase
16.08.2018 5 z 5

To byla teda adrenalinová jízda plná zvratů. Tahle autorka se mi líbí čím dál víc.

L.Helena
16.08.2018 5 z 5

Tak tohle si opravdu plně zaslouží pět hvězdiček. Jak začnete číst, nedá se odložit. Jen škoda, že v anotaci je vyzrazeno to, co se čtenář naplno dozví až v druhé části knihy.

Urbana
14.08.2018 5 z 5

Velice čtivě napsaný psychologický thriller, kniha se mně moc líbila.

amladar
09.08.2018 5 z 5

Zajímavá kniha, zaslouží si určitě 5 *.

lenka666
01.08.2018 5 z 5

Opravdu pěkné napsaný příběh, který vás okamžitě chytí.

Heli20
30.07.2018 5 z 5

Už dlouho jsem si nevychutnala čtení knihy,jako při této.Hluboce psychologicky propracovaný příběh.

hs777
21.07.2018 4 z 5

Dvě nevlastní sestry - Alison žije a Kitty přežívá. Nebo je to naopak? A čí je to vina? Rozkrývání polopravd a toho, co se opravdu tehdy před lety stalo vždy nemusí korespondovat s právoplatnými rozsudky a vlastním svědomím. Velmi příjemné letní čtení.

vězení, věznice psychologické thrillery thrillery pro ženy

Jane Corry
britská