Město páry

Město páry https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508939/bmid_mesto-pary-XG2-508939.jpeg 4 79 79

Kolekce povídek od autora bestsellerové série Stín větru se naposledy vrací do magického světa Barcelony a tajemného prostoru známého jako Pohřebiště zapomenutých knih. Sbírka příběhů sestavená samotným Zafónem a vydaná krátce po jeho náhlé smrti přináší nové informace o známých postavách a objasňuje historii stavby bájné knihovny. Přitom si však zachovává neopakovatelnou atmosféru dobrodružného, napínavého i vášnivého příběhu, který se vryl do paměti i srdcí milionů čtenářů po celém světě.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: ekniha , Kalibr

La ciudad de vapor , 2020

Kni-holka
17.01.2023 5 z 5

Město páry nás znovu vrací zpět do děje tetralogie knih Stín větru, Andělská hra, Nebeský vězeň a Labyrint duchů a nabízí nám jiný, hlubší, vedlejší pohled do historie stavby bájné knihovny i do osudů hrdinů - Semperové, Miguel de Cervantes Saavedra, Andreas Correli, Blanca, Fermín. Jsou to jednotlivé příběhy, vydané až po smrti autora, které se prolínají a propojují skrze vypravěče i události. Opět jsem se vrátila do magického města Barcelony a tajemného místa nazvaného Pohřebiště zapomenutých knih.

iveta3689
16.01.2023 4 z 5

Krásné doplnění známého světa. Škoda, že si nic dalšího odtud nepřečteme.

Jenny46
13.01.2023 5 z 5

Poslední Zafónovské povídky, které jsem musela mít do sbírky k sérii Pohřebiště zapomenutých knih...

Fascinující povídky, které přečtete za odpoledne a trochu vzpomínáte na hlavní postavu Davida Martina a další povídky, které mají tajemnou atmosféru.
Autor byl mistrem vyprávění škoda, že je to poslední kniha. Celá sága přináší čtenářský zážitek a moc doporučuji!!!

Ticiana
10.01.2023 5 z 5

Povidky jsou proste bozi. Jsem rada, ze se kniha vydala, Pohrebiste zapomenutych knih pokladam za jednu z nejlepsich knih, co jsem cetla.