Pohřbení andělé

Pohřbení andělé https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525736/bmid_pohrbeni-andele-65482cc10e29c.jpg 5 193 46

Když Faye Bakerová objeví za zdmi svého nového domu dětskou lebku, je k vyšetřování povolána inspektorka Lottie Parkerová. Dům už léta vlastní rodina Fayeina přítele Jeffa, takže když se Jeff začne chovat podezřele, Lottie zajímá, co by mohl skrývat... A pak jedenáctiletý Gavin najde na nedalekých kolejích dětské kosti. Ty nepatří k nalezené lebce, ale Lottie nemůže tu shodu okolností ignorovat. Má znepokojující předtuchu, a tak si jde promluvit s Faye a zjistí, že nedorazila do práce. Když je pak Fayeino tělo nalezeno nacpané v kufru jejího auta, musí Lottie zjistit, kdo chtěl, aby mlčela. A poté se ztratí Gavin. Faye a Gavina spojují pouze nalezené hrůzné části těla. Ale kdo jsou tyto malé oběti a proč se jejich vrah vrátil? Dokáže Lottie najít odpovědi dřív, než se stane další neštěstí?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Burried Angels , 2020

Šebestová3
19.01.2024 5 z 5

S každým dílem lepší a lepší!!!

hlenicka
08.01.2024 5 z 5

Tuhle serii mám asi radši než od Marsons,ikdyž tady jsou vztahy více napjatější,ne všechno je u Gibney bohužel zalité sluncem a růžové. Lottie má momentálně v životě dost problémů,ale to se neprojevuje v práci,čemuž tleskám! Děj rychle odsýpá,nejsou tu žádné nudné popisky nebo příběhy dalších neznámých. Prostě jen to,co je k hlavnímu ději. A tak to má být! Ze začátku se mi taky jména a osoby pletly,ale pak už to šlo. Pokaždé,když něco čtu ze serie,uplně před sebou vidím živý film,jako by to bylo natočené. Palec hore a už aby tu byl další díl!

EmillyT
08.01.2024 4 z 5

Jsem ráda, že tento díl byl opět prima čtení a rozhodně byl lepší než ten předcházející, kde mě Lottie rozčilovala snad úplně vším. Příběh je velmi komplikovaný, se spoustou postav, takže chvíli trvá, než se v nich čtenář zorientuje. Kniha byla velmi napínavá a dobře se četla.

Katuska88
04.01.2024 5 z 5

Za mne dosud nejlepší díl série.
Případ byl opravdu komplikovaný a zajímavý. Bylo tam více postav, než jsem byla dosud u autorky zvyklá, proto byly možná i tentokrát tak "matoucí" indicie k odhalení vraha. Upřímně nevím, proč na mne tato kniha zapůsobila takto silným dojmem, ale musím hodnotit plným počtem.

hana1039
03.01.2024 5 z 5

Ano, hodně postav,musela jsem se soustředit, abych je správně zařadila :-) , ale stalo to za to... já doufám, že už konečně autorka udělá tečku za Boydovou nemocí a konečně se s Lottie posunou dál ! Podle konce to vypadá na další,, problémy,, , které bude muset řešit v Newyorské metropolí :-)) tak se nechme překvapit ...

ArwenAragorn
29.12.2023 5 z 5

85%

Když se rozptýlila poslední zrnka, přistoupila blíž a zamžourala do temného prostoru. Celým tělem jí otřásla úplná tsunami hrůzy. Zuby jí drkotaly a po zádech jí stékal pramínek studeného potu.
Díra nebyla prázdná.
Faye zalapala po dechu a uskočila dozadu, když se ta věc ve zdi zakymácela, vykutálela se ven a s třesknutím jí přistála u nohou. Zíraly na ní dvě nevidoucí oči.
A teď už Faye pronikavě zaječela.
_______________________________________________________________________
Mně se tento díl moc líbil. Ano, bylo to trochu překombinované, ale to mně vadilo pramálo. Vražd z minulosti a ze současnosti je tam opravdu hodně, je to zatím nejdrsnější díl, ale pachatelé mají motiv a je vysvětleno, jak k nim došlo.
Thriller je velice čtivý, ohromně napínavý a je tam opět něco ze soukromého života Lottie, i když tentokrát je tak zavalena policejní prací, že na rodinu jí moc času nezbývá. Kvůli prologu jsem se obávala, že to je poslední díl série, ale spisovatelka mě naštěstí vyvedla z omylu.
Nenechte si tento díl ujít, i když skalním fanouškům autorky a inspektorky Lottie Parkerové to určitě říkat nemusím.

Kekik
27.12.2023 5 z 5

Překombinované, daleko za hranicí uvěřitelnosti, ale prostě srdeční záležitost. Těším se na další díl.

Jiparis
27.12.2023 4 z 5

Příliš mnoho postav, ve kterých jsem se ztrácela, příliš mnoho čtvrcení a krve. Nedostatečná láska, propletené vztahy, které ubližují dětem, vážná nemoc. I těch motivů bylo příliš.

astra3
26.12.2023 5 z 5

Zamotané, napínavé. Boydovi držím palce.

jeny-v
20.12.2023 5 z 5

Vzít do ruky osmou knihu Patricie Gibney je jasným signálem perfektního zážitku, a to nejen tím, že každý záhadný případ je jedinečný, ale i sledováním osobních životů ústředních postav, které na sebe časově navazují a dále se posouvají.
Nález zmrazeného dětského torza na kolejích a dvacet let zazděné dětské lebky je velkou výzvou nejen pro Parkerovou, Kirbyho, McKeowna a Lynchovou, ale také pro soudní patoložku Jane Doreovou. Napínavým hledáním stop, svědků a důkazů dochází k nárustu možných pachatelů - pro mě to byla především překvapující vazba Ruby s Gavinem.
Věřím, že Boyd to dá!!! a těším se na další detektivní příběhy znamenité inspektorky z Ragmullinu.

dencazrnu
16.12.2023 5 z 5

Další skvělý díl od této autorky. Opět se nám rozbíhá více linek vyšetřování, kdy se mi částečně povedlo pachatele odhalit, ale pak byly věci, kdy jsem byla úplně a totálně mimo :-D Jediné co bych asi malinko vytkla je to, že poslední díly nás autorka doslova zahlcuje množstvím postav. Já osobně jsem se v tom místy trošku ztrácela a občas jsem se musela v ději vracet, abych si ujasnila, kdo je kdo. Ale kniha je jinak velmi čtivá a líbí se mi, jak na konci do sebe všechno zapadne a dostane smysl. Takže i menší nedostatky dokážu odpustit. Už se těším na další pokračování, které snad na sebe nenechá dlouho čekat

Martule44
15.12.2023 5 z 5

A mám dočteno, pro teď. :-)
Doufám,že přijde brzy další díl, protože Lottie s těmi svými životními i pracovními peripetiemi mě prostě bere.
Jsem zvědavá, jestli jí autorka dá šanci na trochu toho štěstí nebo to ještě víc zamotá....

alexis818
14.12.2023 5 z 5

Opět skvělý příběh od autorky,která umí.

monika0356
11.12.2023 5 z 5

Miluju, miluju a miluju kazdy dil vic a vic. Tento byl teda celkem drsny, ale nedalo se prestat cist. Tesim se na dalsi dil.

chrudas
09.12.2023 5 z 5

Úžasné jako vždy. Paní autorka trochu přitvrdila co se týče vraha a jeho činů. Bylo to velmi napínavé a to i soukromá linka příběhu. Už se těším v březnu na další příběh s Lottie a jejím týmem.

putpuda
08.12.2023 5 z 5

Dlouho se mi nestalo, že jsem přečetla dva díly hned po sobě. Zlomené duše byly super čtivé, ale tento díl jsem zhltla za dva dny ..tedy spíše noci. A už dlouho jsem neměla tak divoké sny. Před chvílí jsem dočetla a musím říct, že to byl určitě nejdrsnější díl. Tedy prozatím.
Moc se těším na další díl.
To ale byla jízda!!!!

JustWomen
06.12.2023 3 z 5

Čtu a vidím temno... depresivní děj, spousta nesympatických postav, spousta nemocných, mrtvých, rozřezaných těl, šikana, domácí násilí, málo lásky a šílené rozuzlení. Nedoporučuji číst v čase vánočním.

zuzana2599
02.12.2023 5 z 5

Osm knih s inspektorkou Lottie Parkeovou a stále nemám dost... Opět skvěle napsáno, čtivě, svižně, tento případ byl hodně drsný, zřejmě nejdrsnější ze všech. Očekávám díl devátý a těším se až se s Lottie, její rodinou i Boydem setkám zas !

BlaV.
25.11.2023 5 z 5

Výborná kniha, všechny postavy v knize měli smysl a přesně zapadali do děje. Těším se na 9. díl, který by měl být v březnu 2024.

Misabi
24.11.2023 5 z 5

Zase skvělý příběh. Občas jsem se skoro ztrácela ve jménech, ale stálo to za to. Nicméně toto byl asi nejdrsnější příběh Lottie. Moc se těším na další...