Pohádky v hantecu aneb goldnový merchny

Pohádky v hantecu aneb goldnový merchny https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135475/pohadky-v-hantecu-aneb-goldnovy-merchny-135475.peg 4 4 2

Pohádky v hantecu série

»Pohádky v hantecu aneb Goldnový merchny« vydal Honza Hlaváček, šiřitel brněnského hantecu, bavič, muzikant a zpěvák. Ilustrace, návrh obálky a grafické zpracování jsou dílem Libora Machaty. Publikace je určena pro znalce a příznivce brněnské hantýrky a čtenáře se smyslem pro humor. Najdou v ní pohádky Šípkatá růža, Válka vo holcňákovi, Goldnová fišla, Baldo, z pytloša aus!, Kajzrova novodurová šolna, Vo dvanácti moncnech, Kerak prčiska vykóřily s vlčmenem, Kingálka frošálka a Namistrovaná princezka.... celý text

Jája92
12.01.2018 4 z 5

Útlá knížečka pohádek v brněnském hantecu, která mě pobavila, doplněná vtipnými obrázky a užitečným slovníkem u každé pohádky.

certik003
05.01.2015 5 z 5

Knížku jsem koupila jako dárek pro švagra, který knížky nečte. A samozřejmě ji předtím přečetla. Přestože jsou psané v hantecu, tak je čtení celkem snadné a na konci každé pohádky je "slovník". I když v něm nejsou uvedné všechny výrazy. Ale i tak se dají v kontextu snadno pochopit a já jsem se dobře bavila. A dokonce je přelouskal i švagr, což se rovná zázraku!

hantec betelný hlášky

Honza Hlaváček