Podivuhodný případ Benjamina Buttona / The Curious Case of Benjamin Button (dvojjazyčná kniha) https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13947/mid_podivuhodny-pripad-benjamina-button-K2u-13947.jpg 4 458 458

Podivuhodný případ Benjamina Buttona je název povídky, podle které byl natočen stejnojmenný film režiséra Davida Finchera, v hlavních rolích s Bradem Pittem a Cate Blanchetovou. Autor rozehrává groteskní příběh muže, jenž se narodí jako stařec a celý život mládne. Na všech stranách se setkává s nepochopením a šťastný je pouze uprostřed svého života, kdy se jeho biologický a duševní věk protínají. Dvojjazyčné, česko-anglické vydání.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Argo , Triton

The Curious Case of Benjamin Button , 1922

IvcaSammet
21.01.2015 5 z 5

Tato knížka mě zaujala už v hodinách češtiny, takže mi bylo hned jasné, že určitě bude v mém maturitním seznamu ... I když jsem potom s obrovským zklamáním zjistila, že knížka ve výběru ani není, přesto jsem stále dychtila po tom si ji přečíst. A když jsem se k ní konečně dostala, byla jsem naprosto nadšená! Film jsem neviděla, takže jsem nijak zvlášť nevěděla, jak se bude příběh vyvíjet ... Hodně se mi taky líbilo její dvoujazyčné vydání, protože, s prominutím, ten český překlad byl docela o ničem ...

Karoli282
31.12.2014 5 z 5

Velice zajímavá knížka, sice představa, že bychom rostli takto obráceně mi není moc blízká :D, ale i tak se mi příběh líbil. Navíc jsem měla dvojjazyčnou verzi, tak to bylo ještě zajímavější.

Tejuš
20.11.2014 5 z 5

Kniha za mě měla vše, co mít měla - byla vtipná, zajímavá, výstižná, nebylo řečeno nic zbytečného navíc, byla to opravdu jen jednohubka před spaním, ale kvalitní! Dle mého názoru mohl Fitzgerald do podobného stylu osekat Velkého Gatsbyho (který byl podle mě zbytečně roztahaný, ačkoli příběh se dal vyprávět v kratší, zajímavější a poutavější formě - podobně jako se mu to povedlo zde u Buttona).

ragnom
03.08.2014 5 z 5

KRÁSNÁ KNIHA I KRÁSNÝ FILM

kotasbk
18.05.2014 5 z 5

krátké a výborné :) palec hore

AjťačkaTýnka
31.08.2013 5 z 5

Bohužel jedna z dalších skvělých knih, kterou haní filmová adaptace...

PetrZ86
10.07.2013 5 z 5

Tato povídka je velmi dobře napsaná, přečetl jsem ji jedním dechem za necelé 2 hodiny. Film byl sice dobrý, ale s touto povídkou nemá mnoho společného, kromě námětu. Kniha je mnohem lepší než film.

Petruše90
15.01.2013 5 z 5

S touhle knihou jsem byla hned hotová :) V dobrém slova smyslu, spád děje dobrý, vtipné, pěkně napsané. Co se týče filmu... Příběh byl zachován, ale kniha mnohem mnohem lepší.

Atuin
30.12.2012 5 z 5

Z celé povídky číší ta okázale čistá představa světa, jakou autor v podstatě měl, ten svět který je naprosto nezpochybnitelný,se svými chybami kterého ho ale nečiní chybným, stejně jako jeho styl,který tady vyniká nad slunce jasněji než v jiných jeho dílech,ačkoliv je to opravdu skrovné - na stránky - dílko.

pufina
02.02.2012 5 z 5

Kniha je velmi strhující, film narozdíl od toho se strašně dlouze protahuje a není to úplně takové, jak nadšený čtenář čeká. Ovšem literární dílo nezklamalo. Benjamin Button je zkrátka.. podivuhodný!

knedlik
06.02.2011 4 z 5

Psáno pěkným stylem, velmi čtivé.

Kromě toho, zrcadlová je skvělá na procvičení angličtiny.

Andrejka Myers
11.12.2010 4 z 5

Další důkaz toho, že film tuto knihu uráží. Ač byl film dobrý, kniha je mnohem lepší.

láska zfilmováno americká literatura spřízněná duše

Francis Scott Fitzgerald
americká, 1896 - 1940
2019  77%Velký Gatsby
2009  81%Podivuhodný případ Benjamina Buttona / The Curious Case of Benjamin Button (dvojjazyčná kniha)
1979  82%Velký Gatsby / Poslední magnát
1992  84%Krásní a prokletí