Pod vodou

Pod vodou https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233776/bmid_pod-vodou-xfY-233776.jpg 3 108 108

Když se z pravdy stane lež a z útočníků jsou náhle oběti… Herečka Jola přijela se svým partnerem Theem na ostrov, aby se připravila na další roli. Když pozná Svena, nevinný flirt se promění ve smrtonosný milostný trojúhelník, který zboří všechna pravidla. Sven opustil Německo a začal na ostrově pracovat jako instruktor potápění. Jeho heslo zní: nepleť se do problémů jiných lidí. Teď zjistí, jaké to je změnit se ze svědka ve spoluviníka. A pochopí, že je jen součástí vražedné hry, ve které nikdy neměl šanci. Román Pod vodou je mistrně zkonstruovaný psychologický thriller v tradici Patricie Highsmithové, v němž čtenář stejně jako Sven ztrácí veškeré jistoty. Juli Zeh se podařilo napsat skvostné, střízlivé komorní drama o svobodné vůli, odsuzování druhých, vině a moci.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Host

Nullzeit , 2012

martina.bella
10.03.2016 5 z 5

Síla! Přečteno za 24 hodin, nemohla jsem od toho odejít! Připadá mi úžasné, jak se nikomu z vypravěčů nedá na sto procent věřit a pravda je vždycky někde jinde. Některé knížky od Juli Zeh se mi líbí více, jiné méně, ale tahle má jasných pět hvězd!

TerushQaH
11.10.2015 3 z 5

Knížka o které jednou nevím, co přesně si myslet a jak ji hodnotit.
Podle mě je to opravdu skvěle propracovaný psychologický thriller, ve kterém autorka dokázala výborně vymyslet a hlavně do každých drobností popsat postavy v této knize.
Ze začátku nečekáte nic zvláštního, poté jenom milostný trojúhelník a ve výsledku je to úplně něco jiného. To k čemu došlo ke konci knihy jsem nečekala, ale někde v podvědomí jsem asi něco čekala, ale nevěděla jsem, co přesně.
Tady ta kniha rozhodně není o tom, abyste si nějakou postavu oblíbili, to vůbec ne. Spíše je budete všechny nenávidět a nechápat.
Přesto ta knih má něco do sebe, a je vidět jak vám dva lidi a pár dní dokáže změnit, a možná i zničit, váš dosavadní "šťastný" život.

Melindaaaa
29.09.2015

Krásný, takřka čarovný, tichý svět pod vodou může být však pěkně zrádný. Sven by o tom mohl vyprávět svoje. Jako instruktor, který potápění zasvětil celý svůj život ví, co lidské tělo vydrží. Když si jeho kurz zaplatí televizní hvězdička a její partner, jejichž vztah není úplně ideální, začne váhat. Jak můžete do rukou někomu svěřit svůj život pod vodou, když si nejste jisti jeho úmysly na souši? Psychologický thriller, u kterého nebudete vědět, kde je pravda až do samého konce a možná ani potom.
Odkaz na kompletní recenzi v záložce Recenze

rubit
28.09.2015 3 z 5

Jedná se o psychologické drama, než o klasický thriller, do něj to má opravdu daleko. Kniha mě vtáhla do sebe, stále jsem byla napnutá, co z toho všeho bude a najednou byl konec. A já si říkala, to bylo všechno? Oceňuji, jakou spisovatelka v knize vybudovala atmosféru, ale z příběhu se dalo vytěžit více. Pro mě prostě chyběl moment překvapení, kdy bych si řekla wow, takto to mělo být. Třeba tak, jak to bylo ve Zmizelé. Stále jsem nechtěla věřit tomu, že jak to po celou dobu knihy vypadalo, tak to také tak skončilo. Souhlasím plně ze Zónou, mám z knihy podobné pocity. Kniha se dobře čte, atmosféra super, moc se mi líbily popisy potápění pod vodou, ale za ten konec pouze tři průměrné hvězdičky.

ZÓNA
14.09.2015 3 z 5

Prvních několik desítek stránek mě docela nadchlo. Čekal jsem, že v podobném duchu se bude odvíjet i zbytek románu. Jenže z tajemného příběhu se stala obyčejná kriminální zápletka, navíc značně vydedukovaná pouze jedním člověkem. Hodnocení je průměrné z důvodu kvalitní výstavby postav a atmosféry, která vás rozhodně pohltí. Z knihy mám rozporuplné pocity a má dojem, že autorka si nevěděla rady se závěrem a pointou příběhu. Z nadějného, až temného počátku se dostala k nevýraznému konci, který rozhodně knize ublížil. Je jednoduchý, až banální. Kniha měla vyznět do ztracena a ponechat ve čtenářích vnitřní pocity.
Takhle se cítíte okradeni. A právem.

NicaCola
16.08.2015 1 z 5

Pro mě absolutně nepochopitelný a nezajímavý děj. Postavy byly popsány chaoticky, vůbec se mi kniha nečetla dobře, v polovině jsem ji vzdala :(

Pihtipudas
25.06.2015 4 z 5

Výborná kniha - místy jsem se bála, co přijde, bylo to na mě psycho. Fakt, že vlastně nevíte, co se ve skutečnosti odehrálo, knihu posouvá o level výš. Postavy super, všechny tři hlavní absolutně nesympatické, během čtení jsem nevěděla, která se mi nelíbí nejvíc. Ale ono se to k tomu celému tak hezky hodilo - že vlastně nevíte, komu fandit.

Pistácie
10.06.2015 2 z 5

K této knize jsem se musela docela nutit. Příběh mě skoro nebavil. Bylo celkem složité se v něm i vyznat. kdyby mě nezajímal konec a celé rozuzlení, možná bych se jen horko těžko přemlouvala, abych se dostala na konec knihy. Děj mě vlastně chytnul až při posledních cca 30 stranách, kdy se něco málo rozhoupalo. Děj chytl zajímavý spád a rozuzlení. Do té doby pro mě celkem nudné, nečtivé. Možná jsem se jen nedokázala naladit na správnou vlnu, škoda.

Sapy
30.05.2015 2 z 5

Vlastně pořád příliš nechápu, co tohle mělo být za pokus. Zcela předvídatelná zápletka, kterou není problém odhadnout už v půlce děje a naprosto nesnesitelní hlavní hrdinové s nepochopitelným a iracionálním chováním. Za mě jeden velký omyl.

džej
17.05.2015 5 z 5

Pro mě tahle nová kniha od Juli Zeh nebyla žádným zklamáním! Naopak! Od začátku mě vtáhla, musela jsem dočíst během jednoho dne. Myslím, že pro čtenáře, který už má za sebou nějakou životní zkušenost, bude text jistě smysluplný, protože vykreslení charakterů je pravdivé, bez laciných vycpávek, prostě živé. V příběhu lze najít současnou deziluzi z dění kolem nás, ale i hledání sebe sama. Juli Zeh patří k mým oblíbeným autorům, četla jsem od ní vše, co vyšlo česky, a i tuto knihu rozhodně doporučuji :-)

soukroma
30.04.2015 2 z 5

Naprosté zklamání: autorku Temná energie jsem v její nové knize vůbec nepoznávala, chybělo mi prakticky vše, čím mě původně nadchla. Pod vodou je banální příběh s nepřesvědčivými hrdiny a skutky, nikterak napínavý a zajímavý, ale hlavně mizerně literárně zpracovaný, takže i těch 200 stran znamenalo zbytečně mnoho slov. Po dočtení, k němuž jsem se musela donutit, zbyla jen pachuť a zklamání z podivné a zbytečné knihy.
A mimochodem, nejedná se vůbec o detektivku, i když se tak kniha snaží tvářit.

kneslova
27.04.2015 4 z 5

Slušná detektivka na letní večery

Lucy2211
19.04.2015

Wow...
Co říci ke knize, ze které jste naprosto nadšeni... Rozhodně jí doporučuji, jedná se o takové příjemné ale také velmi napínavé čtení. Knížka se rozjíždí velmi pomalu, takž to chce vydržet a v půlce se to pěkně celé převrátí a ten konec...nečekala jsem to... No, zkrátka nádherná a napínavá knížka, kterou rozhodně doporučuji přečíst!

německá literatura

Juli Zeh