Pod australským sluncem

Pod australským sluncem https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6360/pod-australskym-sluncem-6360.jpg 4 172 172

Patrick O´Reilly miluje život v australské divočině, práci na farmě i své děti. Není vůbec nadšen příjezdem navenek upjaté anglické guvernantky Amandy, která se nyní má výchovy jeho nezvedených dětí ujmout. Amanda se nesmírně těžce vyrovnává s krutými podmínkami života na farmě, ale dělat zde vychovatelku je jediný způsob, jak si opatřit peníze na zpáteční cestu do milované Anglie. Podaří se jí uniknout z drsné, i když podmanivé, přímo až fascinující země, ne nepodobné samotnému Patrickovi O´Reillymu? Také Patrick O´Reilly se cítí být k této hrdé ženě nevysvětlitelně přitahován, neboť vytušil žár, který pod jejím nepřístupným zevnějškem plane. ... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

September Moon , 1999

Iveta Černá
28.08.2017 3 z 5

Celkem dobře čtivá kniha, až na dost zdlouhavý a rozvláčnělý děj při vyvíjení se vztahu mezi hlavními hrdiny. Závěr knihy - pro mě dost životně nereálný, ale kdo má rád červenou knihovnu, přijde si určitě na své.

keiko33
03.08.2017 5 z 5

Krasny pribeh o laske, ktora prezije aj tie najhorsie podmienky v australskej busi, ako sa z anglickej upnutej panicky stane zena australskeho farmara s troma detmi. Proste pribeh, ktory vas chyti za srdce.

moudivlacek
28.06.2017 5 z 5

Krásný romantický příběh z Austrálie, je zde ukázána krutost a surovost přírody, ale rovněž i nezdolní lidé, kteří se rozhodli zde žít.
Anglické mravy a způsob života zde nenachází moc uplatnění, a proto jsou tak vtipné a zároveň drsné dialogy mezi hlavními hrdiny.
Moc krásné a já mohu jen doporučit.

EvikU.
09.04.2017 5 z 5

Nejdřív jsem si říkala, že tahle kniha mě nebude bavit. Opak byl pravdou. Moc moc moc se mi líbila.

havrmoni
11.08.2016 5 z 5

Souhlas s účetní. I když mě Amanda strašně vytáčela,to ta škrobenost a upjatost. Mimochodem znám mnohem sladší a červenější knihovnu.

bezzink
09.07.2016 4 z 5

Hodne cervena cervena knihovna, obcas az prilis na muj vkus, ale tak zena si obcas rada pocte o takovehle spalujici romantice, ze? :) Takze do ubrecene Anglie mi to to slunce prineslo a to se pocita!

účetní
06.07.2016 5 z 5

Nádherná kniha. Postava Patricka byla úžasná, krásný, drsný, tvrdě pracující, inteligentní, laskavý, milující chlap a otec, skvělý charakter. Amanda byla také skvělá. Nádherně vykreslená rodící se láska mezi Patrickem a Amandou, nádherný vztah otce a dětí. Krásné české slovo tatínek vyjadřovalo všechnu lásku a jistotu, kterou děti v tatínkovi měly. Kniha nebyla nikterak dramatická, děj plynul poklidně v krajině sužované suchem, krásně popisovaná příroda i pocity Patricka sledujícího umírat suchem svůj milovaný domov. Všem doporučuji přečíst, je to moje první kniha od této autorky, těším se na další. Škoda, že nabídka jejích knih s podobnou tématikou není větší. U této knihy je 5 hvězdiček málo, opět jedna z knih, po jejímž dočtení mám pocit, že něco krásného skončilo.

Vojslava
28.09.2015 3 z 5

Stoprocentní červená knihovna bez většího propracování postav i děje, nicméně na volné dny celkem ucházející čtení... :-)

TaLu
17.06.2015 5 z 5

Podle mne nejlepší autorčina kniha z těch, co jsem měla možnost přečíst.
Zajímavé prostředí i doba ve které se odehrává tento velmi živě a čtivě napsaný příběh.
Například na dovolenou bych ji určitě doporučila.

ariel platto
20.04.2015 5 z 5

Souhlas s miruska1! Pro mě nejlepší růžovka jakou jsem četla. Nádhera ! A já děkuji Mirce, že mi tuto autorku doporučila.

Ivetaa
28.03.2015 5 z 5

Kniha líčí bez příkras drsnou a přesto krásnou Austrálii z dob prvních osadníků. Hlavně život žen nebyl určitě žádná procházka růžovou zahradou. Doporučuji.

Nadík
01.11.2014

Pribeh me nadchnul nemohla jsem se od cteni odpoutat!!!!moc se mi kniha libila.

Katera
14.07.2014 5 z 5

Mám ráda knihy s dobrým koncem :-) A tohle je moc pěkný příběh z koloniální Austálie. Obdivovala jsem Amandu a nejen ji, jak se dokázala srovnat s těžkým životem a drsnými podmínkami. Skvělé čtení.

niknikita
26.03.2014 5 z 5

Krásně jsem se odreagovala a taky trochu nahlédla do australské divočiny. Jestli jsou všechny knihy této spisovatelky tak dobře napsané, že se čtou jedním dechem, ráda si je vyhledám a přečtu :-)

miruska1
04.12.2013 5 z 5

Ak by to šlo tak by som dala aj desať hviezdičiek. Krasny pribeh.

gabca007
21.11.2013 5 z 5

Úžasná kniha. Nádherně popsaná příroda, vztah vyvíjející se mezi Amandou a Patrickem... když jsem dočetla, skoro mi bylo líto, že je konec. Podle mne nejlepší od CP.

klarka61
19.05.2013 5 z 5