Po stopách Jacka Rozparovače

Po stopách Jacka Rozparovače https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475055/bmid_po-stopach-jacka-rozparovace-Qxg-475055.jpg 4 643 643

Hrůzu nahánějící hororový román, jehož příběh je inspirován vraždami Jacka Rozparovače, s neočekávaným vyvrcholením, z něhož tuhne krev v žilách… Sedmnáctiletá Audrey Rose Wadsworthová je dcerou ctihodného šlechtice a nabízí se jí tak život v bohatství a moři dalších výhod. Pod rouškou společenských čajových dýchánků a nákupů luxusních šatů však vede tajný druhý život. Navzdory přáním svého otce a očekáváním společnosti Audrey často utíká do laboratoře svého strýce, kde se věnuje děs nahánějícímu studiu forenzních věd. Když ji práce na tělech brutálně zavražděných žen vtáhne do pátrání po sériovém vrahovi, přivede ji její touha po nalezení odpovědí na samý okraj zlaté klece. Šokující zvraty a obraty, umocněné fotografiemi z této ponuré doby, činí z této prvotiny z pera autorky Kerri Maniscalco, jež se umístila na prvním místě žebříčku nejprodávanějších knih deníku New York Times, vskutku nezapomenutelné dílo.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , King Cool

Stalking Jack the Ripper , 2016

dontbullshitme
25.09.2023 4 z 5

Začátek slibný, prostředek se mi trochu táhl a konec zajímavý. Ač jsem byla uprostřed trochu otrávená z toho, že se děj neposouvá rychleji, musím říct, že se mi kniha líbila. Sice jsem velmi rychle uhodla, kdo je vrahem, ale to ničemu nevadilo, spěchala jsem pak aspoň se čtením, abych si své mínění potvrdila.

Belanna
23.09.2023 5 z 5

Knížka mi dokonale sedla.
Bylo tu vše, co mám v knihách ráda, historický Londýn, řádění vraha, vyšetřování vraždy, napětí, složité mezilidské a společenské vztahy a sympatická Audrey Rose, která se zajímá o čistě mužskou profesi.
Autorce se povedlo vše skvěle skloubit a navíc protkat jemnou romantickou linkou. Těším se na další díly.

Velké plus patří také obálce.

sweeney
21.09.2023 1 z 5

Po celou dobu čtení této knížky mě doprovázely rozporuplné pocity..je to thriller/detektivní příběh či nějaká verze takřka až romantického příběhu (samozřejmě vyjma popisu mrtvých těl). Asi jsem spíše čekala "klasické" vyprávění o Jacku Rozparovači. Uvidíme, snad lepší dojem udělá další knížka v řadě...

Áža707
21.09.2023 4 z 5

Realita je taková, že jsem knihu rozečítala na dvakrát. Nejprve jsem čtení musela přerušit kvůli škole a pak jsem byla úplně zmatená, takže jsem musela číst od znova.
Celkově jsem knihu četla poměrně dlouho, ale rozhodně to neznamená, že by byla kniha špatná! Jen jsem ji chytla ve špatném období.

Příběh Jacka Rozparovače zná asi každý, ale co kdyby po jeho dopadení pátrala sedmnáctiletá žena z Viktoriánské Anglie? Skandál!

Doba je zde vykreslená velmi pěkně a rozhodně musím zmínit, že popisy místa činů a těl jsou tak důkladně, že by se vám z toho mohl zvednou žaludek.

Postavu Audrey Rose i Thomase jsem si velmi oblíbila, hlavně to jejich vzájemné přiměřené škádlení. Oba dva měli občas zajímavé prostřehy a musím přiznat, že Audrey měla doopravdy hodně odvahy ať už pro svůj koníček a nebo i pro svou neoblomnou snahu najít vraha.

Příběh nás vede postupně jednotlivými krůčky a skládáme si dohromady mozaiku, co se vlastně děje. Za mě i gradace příběhu byla skvělá. Přiznávám, že jsem Jacka neodhalila a byl to pro mě na konci veliký šok a překvapení.

Na závěr knihy mě velmi překvapilo, když ostatní čtenářky spatrovali náznaky k druhému dílu. Upřímně jsem to nějak minula a byla jsem docela v šoku, když jsem zjistila, že i v další knize nalezneme naše dvě hlavní postavy.

Extrémně oceňuji, že na konci knihy autorka napsala, co bylo podle skutečnosti a co byla jen její smyšlenka. Velmi mě překvapilo, když jsem zjistila, že ten pán médium doopravdy existoval a policii nabízel několikrát svou pomoc.

Knihu doopravdy mohu doporučit, pokud vás zajímá neobvyklý příběh Jacka Rozparovače a prostředí Vicrorianské Anglie.

4/5

Kat9
10.09.2023 3 z 5

(SPOILER) Kniha byla čtivě napsaná. Chvílemi mi připomínala mou milovanou sérii Rudá jako rubín, chvílemi snad i trochu Chrise Cartera, vzhledem ke stavu mrtvol - což je opravdu zvláštní kombinace :-D. Občas mi přišlo, že hlavní hrdinka až příliš často opakuje, jak je jiná než ostatní dívky a jak nechce být držena ve zlaté kleci, ačkoli chápu, že to pro ni byla životní otázka. Od Thomase jsem očekávala, že to bude takový ten nemluvný odtažitý typ. Jsem ráda, že je to jinak.
Přestože kniha byla čtivá, dokázala jsem se od ní odtrhnout. Až v posledních 50 stranách jsem byla "zažraná" do děje. Rozuzlení mi přišlo smutné, bylo mi líto, jak to dopadlo z bratrem, kterého měla tak ráda, i mě se zdál předtím jako dobrý bratr. Ale zase to byl zajímavější konec, než kdyby to byl otec, jak se kus knihy spekulovalo.
Na konci se mi líbilo, jak autorka osvětlila některé historické skutečnosti. Oceňuji, jak se věnovala výzkumu skutečných případů. Také se mi líbilo, jak napsala, že chtěla, aby si lidé oběti pamatovali jako manželky, matky, sestry, dcery a ne proto, jak byly zavražděny.

Skippi16
09.09.2023 5 z 5

Netušila jsem co čekat a proto jsem kolem této knihy velmi dlouho chodila, zbytečně. Fakt stojí za přečtení. Audrey Rose mi občas vážně pila krev.

bozena6557
08.09.2023 5 z 5

Kniha se četla dobře.Pripravuji se na druhý díl.Doufám, že se bude číst tak dobře jako díl první.

Slůník
21.08.2023 3 z 5

Kniha ve mně nevzbudila žádnou emoci. Autorka si zřejmě dala práci se začleněním historických faktů, ale příběhu pro mě chybí tahoun, který by té praci dal smysl.

lištička123
17.08.2023 4 z 5

Za mě fajn čtivá, odpočinková kniha. Pustím se i do druhého dílu.

Avila
13.08.2023 3 z 5

No.... Obálka knihy mě nalákala na první pohled... A asi jsem měla moc velké očekávání...
"Počátek série, z níž tuhne krev v žilách" hlásá titulek na obálce a to je trochu zavádějící...
Příběh se čte relativně dobře ale je to napsané tak trochu dětinsky. Mám i druhý díl série a jsem zvědavá jak se bude série vyvíjet.

Atekram
02.08.2023 3 z 5

Knížku jsem si půjčila jako e-knihu v knihovně, protože mě zaujal nějaký fanart na Pinterestu a očekávání jsem neměla prakticky žádné. O to víc jsem si knihu užila, opravdu mě to bavilo číst. Není to žádná propracovaná detektivka, kde do poslední chvíle hádáte vraha, ani horor, který by vám nedal spát (i když je tu spousta inspirace gotickými romány). Ale kniha je čtivě napsaná, odehrává se v ponurém viktoriánském Londýně, což můžu a nabízí také zajímavé a místy dost naturalistické popisy míst a činností, u kterých byste nechtěli být. Její hlavní plus jsou dvě sympatické hlavní postavy a jejich interakce. Jasně, že je to kniha pro holky a tak, ale ironické rozhovory a přestřelky hrdinů, zabalené do dobové mluvy a sešněrované pravidly mě opravdu moc bavily číst. Co knize podle mě ubere je konec, který je na můj vkus opravdu ujetý. Jinak jsem spokojená a najít knihu jako náctiletá, určitě bych se do ní úplně zamilovala.

TerezaMondeková
24.07.2023 3 z 5

Na tuhle knihu jsem se těšila neskutečnou dobu. Obálka je nádherná... to bez diskuze! Navíc mě upoutal název. Líbí se mi, že autorka do knihy zapojila některé pravé informace. Dokázala najít pěknou rovnováhu mezi fantazií a skutečností. V knize nechyběla i pěkná romantická linka, i když bych byla radši, kdyby ji tam bylo více. Bylo i pěkné detektivní pátrání po vrahovi, hledání informací, pravdy. Zajímavé prostředí lékařství. Příběh mě bavil... nechybělo ani nebezpečí, napětí, překvapení. Ale co neberu... je konec! Kdo byl Jack Rozparovač... to pro mě nebylo žádným překvapením. Během knihy se dali zachytit náznaky a věci, které si pak člověk dá dohromady. To bych ještě brala, ale když jsem se na konci dozvěděla, proč se to všechno dělo, jaký to mělo smysl... přišlo mi to absurdní! Zkazilo mi to celý dojem z jinak pěkného a promyšleného příběhu. Navíc mi po přečtení zůstaly stále otázky, na které nemám odpověď. Nepřišlo mi to dotažené. Ale i přes tohle všechno do dalšího dílu půjdu. Zajímá mě, jak to bude s Audrey Rose a Thomasem.
Audrey Rose... Na jednu stranu se mi líbí, že je to dívka, která v mnohem předběhla svoji dobu. Odvážná, průkopnice, vlastní názor, vlastní mozek a názor. Ale přišlo mi, že občas bylo její chování... neuvážené, lehkomyslné a vyložené nezodpovědné. Kroutila jsem hlavou nad její hloupostí.
Thomas... toho jsem si zamilovala. Jeho laškování, jeho humor, sarkasmus... I když moc nemusím povýšené chování, tak u něho jsem si to zamilovala. Jeho zvídavost a zapálení... líbil se mi. Myslím, že autorka vytvořila pěkný pár, proto se těším na jejich story.

Petras_ka
22.07.2023 3 z 5

Z tejto knihy mám rozporuplné pocity, vlastne ani neviem jednoznačne povedať, či sa mi páčila alebo nie. Zaujímavá zápletka, pitvy a vraždy v atmosfére 19. storočia dodávali príbehu temnejší nádych. Prekážali mi ale zdĺhavé opisy, hypotézy a pocity hlavnej hrdinky Audrey Rose, čo vo mne vývolávalo dojem, že sa častokrát točíme dookola toho istého. Strácalo sa tým napätie a ešte k tomu som Jacka odhadla.
Kniha nie je zlá, asi mi len nepadla do nálady.
Označila by som ju skôr ako temnejšiu historickú detektívku než horor.

spiderlily
11.06.2023 3 z 5

Příjemná oddychovka, která se dobře čte, ale zvraty a drama jsem čekala větší. Silnější mi přišla milostná linka.

Arlienen
01.06.2023 3 z 5

Od Kerri Maniscalo mám rozečtenou sérii Království prohnilých, která se mi četla skvěle, protože autorka píše čtivě a dokáže čtenáře vtáhnout do příběhu. V knize Po stopách Jacka Rozparovače se jí to daří na jedničku s hvězdičkou.
Líbila se mi postava hlavní hrdinky - Audrey Rose a její chemie s Thomasem.
Knihu jsem hodnotila pouze třemi hvězdičkami, neboť jsem "Jacka" tušila od začátku, a proto pro mě konec nebyl úplně wau. Zároveň mi v knize něco chybělo na to, abych dala knize čtvrtou hvězdičku.

Loire
30.05.2023 3 z 5

Nevím co ke knize pořádně napsat. Nemůžu říct, že kniha byla špatná, kniha byla dobrá měla zajímavé zápletky a sem tam i napínavý děj, ale za mě teda byl mnohem víc napínavý konec knížky, kdy se blížilo odhalení kdo je Jack.
Kniha se mi bohužel trefila do období, kdy se mi moc čist nechtělo, tak přečtení knihy trvalo strašně dlouho a člověk to četl na části, takže to nebyl takový 100% zážitek, ale i tak to nebylo úplně špatné čtení, ale bohužel to u mě není TOP kniha k přečtení znovu.

Didi15
23.05.2023 3 z 5

Série, z níž tuhne krev v žilách..tak to ani omylem . Sice je to příjemně , spíš tak dětsky napsané , ale rozhodně to postrádá napětí . Přitom by se z toho dalo vytáhnout mnohem více. Označení horor je úplně zavádějící. Další díl číst asi nebudu , nepřesvědčilo mě to .

Warty
22.05.2023 4 z 5

Za mě dobře napsaná detektivka založená na známém případu vražd prostitutek v Londýně. Tím, že se dodnes neví, kdo všechny zločiny spáchal, je možné zakončit příběh, jak autor uzná za vhodné. Rozuzlení jsem nečekala, takže ideální.

martina1199
16.05.2023 3 z 5

YA historická detektivka z Viktoriánské Anglie, brutální vraždy prostitutek a pátrání velmi nekonvenční hlavní hrdinky Audrey Rose po Jackovi Rozparovači. Začátek byl trochu rozvláčný, ale s přibývajícími vraždami se děj rozběhl svižněji a vyvrcholil v pointě, kterou jsem nečekala. Autorka vytvořila zajímavé pojetí postavy tohoto nechvalně proslulého, a ve skutečnosti nikdy neodhaleného, brutálního vraha.

Kerriova
11.05.2023 4 z 5

Tedy zajímalo by mě, čím si tahle knížka vysloužila označení horor. Je to spíš čtivá, hezky uprašující viktoriánská detektivka, která mi asi nejvíc připomíná příběhy Sherlocka Holmese. A to mě baví, to mám ráda. Líbí se mi nebezpečné špinavé, smrduté uličky starého Londýna, plné typické mlhy, ve které se potichounku polehounku plíží vrahounek. Záhadné řádění Rozparovače mě navíc odjakživa zajímá. Autorka se moc pěkně nechala inspirovat skutečnými událostmi a propletla do nich příběh z vlastní fantazie. Za což jí ale zároveň strhávám procenta, protože většinu příběhu za ní napsal Jack sám. Ona si k tomu jen dokreslila bohatší pozadí, což je sice taky prácička, ale silně si to zjednodušila. Finální rozuzlení bylo povedené, i když jsem původce všeho tak nějak předem vytušila, ale zdaleka mě nenapadl důvod jeho počínání. Mimochodem úchvatně nechutný důvod.