Smrť na Níle

Smrť na Níle https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61478/smrt-na-nile-61478.jpg 5 1578 210

Plukovník Race série

Hercule Poirot série

15. díl

Linnet Ridgewayová má všechno - je mladá, krásná, svobodná a bohatá. Jednoho dne ji navštíví její přítelkyně Jacqueline a nadšeně vypráví o svém snoubenci Simonu Doylovi. Po nějaké době se Hercule Poirot na svém putování po Egyptu setkává s novomanželi Doylovými, avšak paní Doylovou se stala Linnet Ridgewayová. Zanedlouho se jejich o společnost rozšíří i o Jacqueline, která je už nějakou dobu pronásleduje, aby jim překazila jejich štěstí. Linnet se na Poirota obrátí se žádostí o pomoc, ten přislíbí, že si s Jacqueline promluví. Situace se vyhrotí při výletu na parníku, kde dojde k pokusu o vraždu. Pokusem ale vše zdaleka nekončí…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Mladé letá

Death on the Nile , 1937

whiolet
31.10.2020 2 z 5

Občas si ráda něco od Agáty Christie přečtu, jelikož zrovna detektivky s jejím hrdinou co nosí knír, jsou prostě nadčasové.
Bohužel Smrt na Nilu mě zklamala. Postavy nesympatické. Děj dost nudný a konec předvídatelný.

kotasbk
26.10.2020 4 z 5

Belgický knírač opět všechno vyřešil a nikdo neví jak.

Burák
08.10.2020 3 z 5

Zbožňuji detektivky Agathy Christie, zvláště pak ty s Poirotem. Ale zrovna Smrt na Nilu mi úplně nesedla. Respektive, být to od jakéhokoliv jiného autora, tak jsem spokojená, ale tady byla laťka až příliš vysoko. Zápletka i motiv nebyl velkým překvapením. S dočtením jsem neměla nejmenší problém, ale i tak doufám, že příště si přijdu na své více. :)

Broukodrak
05.10.2020 5 z 5

(SPOILER) 5 mrtvol! Hustý!

Vestička
28.09.2020 4 z 5

Bylo to dobrý, a doufám že I mně ta plavba po Nilu na jaře výjde. Stejnĕ si ale myslím že Deset (1+0 chcete li) výškově znevýhodnĕných nemenstrulujíçích osob s tmavším odstínem pleti byla o chlup lepší.

Greenfingers
06.09.2020 5 z 5

Hercules Poirot tentokrát "neřádí" v Londýně, ale v dalekém Egyptě. Prostředí však nijak neovlivňuje jeho brilantní detektivní schopnosti.
Pro milovníky A. Christie je tato detektivka povinnou četbou.

Kamcatak
03.09.2020 3 z 5

Skvěle vypracované postavy a motivy, knížku jsem měla přečtenou za pár dnů. Bohužel mě skoro celá první půlka knihy téměř vůbec nebavila. Trvalo dlouho, než byly představeny všechny postavy, jejich pozadí, vztahy a také prostředí, kde se příběh odehrává.
Zároveň nebylo až tak těžké domnívat se, kdo je skutečným vrahem. Mé už druhé rozporuplné pocity z knihy od Agathy, nevím, zda se v budoucnu budu pouštět do další :)

nikikostadinova
01.09.2020 4 z 5

Na Agathě se mi líbí to, že se snaží neopakovat. Při množství detektivek, které napsala, to je obdivuhodné.

Magdyla.8
26.08.2020 4 z 5

Co dodat, že jo.. zase brilatni příběh s psychologickým rozborem postav. Akorát s jedním rozdílem tentokrát jsem snad poprvé uhodla jednu půlku vraha. Moc se těším na film

akinomV
22.07.2020 5 z 5

I když jsem film viděla ve dvou různých provedení, která jsou naprosto dokonalá, knížku jsem si užívala a určitě si ji ještě někdy přečtu. Klasická detektivka s překvapivou zápletkou. Hercule Poirot, šedé buňky a plavba po řece Nil....

1amu
05.07.2020 5 z 5

Lady Agatha napsala množství úžasných příběhů, které čtou jednotlivé generace, ale tento příběh je můj nejoblíbenější.
S potěšením jsem si přečetl dva špičkové komentáře od mi-380 a pistalky, které naprosto vyjadřují mé pocity.
Tedy pouze dodávám:
mou klikou bylo, že jsem nejdříve četl knihu a později viděl film od J.Guillermina (1978) - geniálně natočený s plejádou špičkových herců.
Pak již mi nezbývalo než sledovat "servírované chuťovky" jak na běžícím pásu. Možnost shlédnout úžasné památky, zejména chrám Abú Simbel (kde příběh vrcholí) je již pouze tou nádhernou jahůdkou na dortu .

Promyšlený příběh do těch nejmenších detailů, úmyslné matení čtenáře "zalidněnými podezřelými" a strhující finále, které neumí nikdo tak fantasticky popsat jako Agatha Mary Clarissa lady Mallowan, rozená Miller, obvykle známá jako Agatha Christie, *15. září 1890 v Torquay .
Má hluboká poklona !

ninano
21.06.2020 5 z 5

Výborná, dnes již klasická, detektivka od mistryně svého oboru. Několikrát i zdařile zfilmováno.

MadMan
26.05.2020 4 z 5

Moje dvacetileté já by nevěřilo, ze někdy budu číst detektivní příběh o Hercule Poirotovi! A co víc, že si to náramně užiju! Až ve věku Krista jsem objevil Christie...

Opravdu velmi příjemné a snadné čtení. Líbí se mi dobový nádech anglické společnosti, lehkost vyprávění, uvěřitelné postavy a jejich motivy (ikdyž nepravděpodobný sled událostí - ale nijak mi to nevadilo - spíš naopak - bylo to náramně zábavné).
Kniha je více než osmdesát let stará, ale na zážitku to nijak neubere. Spíš naopak.

Moc velké překvapení! Asi zavedu své vlastní “Christie for Christmas”.

Bagrik
25.05.2020 5 z 5

První kniha s Herculem Poirotem, kde se mi (konečně!) podařilo brzy odhalit vraha včetně motivu. :) Skvěle napsaný díl.

tereza1198
24.05.2020 5 z 5

Tak tohle se mi hodně líbilo. Poirot opět nemá klidnou cestu a musí řešit zločin na palubě lodi. Cestující jsou opět rozmanitá banda exotů. Není si na co stěžovat. Paráda. To že jsem nezvládla vypátrat vraha, netřeba zmiňovat. Lady Agatha mě přelstí vždycky.

m_martina
15.05.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek od Agathy Christie, dobře napsaná a napínavá. Svým způsobem klasika, ke které se ráda vracím i po letech.

Vesmich
10.05.2020 5 z 5

Některé knihy od A.CH. jsou jako audioknihy načteny takovým způsobem, že je radost je poslouchat pořád dokola. Zatím je mou nejoblíbenější Vražda na faře, ale Smrt na Nilu jí šlape na paty. Jen si tak člověk leží a poslouchá, jak mu ten děj leze do hlavy a zvuk se mění v obrazy a ty míhají před očima jako film, a přestože ten příběh zná už dávno, stejně čeká, jak to dopadne :)

kika 13
04.05.2020 5 z 5

Kdysi jsem viděla film.Knižka se mi četla pohodově.

Aligator805
02.05.2020 5 z 5

Klasika. Důmyslná zápletka. Skvělé líčení prostředí Egypta. A jako vždy skvělý Poirot. Mohu jen doporučit.

Anette99
10.03.2020 5 z 5

Pěkná, klasická detektivka, člověk si odpočine od těch moderních brutalit. Taky se mi líbilo poměrně barvité líčení egypstké krajiny, která příběh pěkně dokreslovala.