Pomýlené srdce

Pomýlené srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497084/bmid_pomylene-srdce-Wjl-497084.jpeg 4 246 246

Play On série

< 3. díl

Pro děvčata McKennovy byla Jane jako sestra. Pro Jamieho McKennu byla vším. Když se Jamieho svět začal hroutit, doufal, že právě Janina láska ho udrží pohromadě. Jane ho však opustila, když ji nejvíc potřeboval, a to jí Jamie nikdy neodpustí. Už léta plánuje pomstu těm, kteří ho o všechno připravili. A Jane není výjimkou. Přijde si pro ni. Jane to ví, jen to nedokáže pochopit. Byl to přece on, kdo ji tehdy od sebe odehnal. Navzdory vzájemné nevraživosti je pojí stejný cíl – chtějí, aby ti, kdo zničili McKennovy, zaplatili za své zločiny. On chce pomstu. Ona chce spravedlnost. A aby toho docílila, bude muset neochotně spojit síly s chlapcem, kterého kdysi milovala. Jejich životy se jednou pro vždy změní, tajemství vyjdou na povrch a Jamie zůstane stát před zničující volbou mezi láskou a pomstou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Black Tangled Heart , 2020

andreamrs
12.08.2022 5 z 5

Dlouho jsem neměla ani tušení, že se chystá třetí díl série Play on, proto to pro mě bylo moc milé překvapení. Do knihy jsem se pustila hned v ten den, kdy dorazila a přečetla ji za jeden den. U autorky to ani jinak nejde... Mimochodem, na sérii je skvělé, že nemusíte dodržet pořadí, protože díly na sebe nenavazují. Pokud chcete sérii, kde díly navazují a každý příběh vypráví o jiné dvojici, doporučuji spíše Dublin street.

Pomýlené srdce má zatím pro mě ze všech knih od Samanthy nejtěžší téma. Hlavní postavy tady svádí neustále boj mezi vzájemnou přitažlivostí a touhou pomstít se. Sledujeme vývoj jejich vztahu od dětství až po současnost, jejich společné krásné chvíle i to, jaké tragédie je na jejich cestě potkaly. Kniha je nabitá emocemi a až děsive reálná, protože takové věci se nedějí jenom v knihách. Prožívala jsem příběh Jane a Jamieho stejně, jako kdyby se jednalo o můj vlastní. Samantha taky umí napsat erotické scény tak, že se musíte červenat až na... no všude . Bylo mi místy opravdu až horko. Celý děj je zaobalený do tajemství a odkrývání toho hlavního PROČ, a všechny ty náznaky a posléze vysvětlování jsem si moc užila. Znovu se jedná o promyšlený děj, který vás emočně rozloží. Důvod, proč šli Jane a Jamie od sebe, mě naprosto zničil. Nevěřila bych, že tak blízký člověk dokáže udělat něco takového...

Tohle si, prosím, přečtěte. Opravdu nebudete litovat. Tím spíš, pokud nejste úplně na romantické knihy, protože tady je ten odkaz mnohem významnější, a romantiky v knize zase tolik nenajdete.

Lofda
24.07.2022 3 z 5

Dávám ***, a to si ještě říkám, že jsem možná hodně shovívavá. První díl série mě příliš neoslovil, z druhého jsem byla nadšená, protože si doteď pamatuji, jak vše plynulo, ničeho nebylo moc ani málo. Třetí díl? V první části jsem to chtěla několikrát vzdát a knihu odložit, vadilo mi, jak autorka tlačila na pilu, ždímala emoce za každou cenu, všechno bylo na můj vkus moc vyhrocené, nereálné, nemůžu si pomoct. Dočetla jsem, druhá polovina už byla lepší, příběh dostal konečně obrysy něčeho skutečného a i ten hon za pomstou jsem Jamiemu věřila.. Ale určitě se k příběhu nevrátím, autorka umí napsat mnohem lepší knížky.

Aja39
18.07.2022 5 z 5

Velmi dobrý příběh kde emoce určitě nechyběli. Je to tip knihy kdy ji otevřete a ani nevíté jak a je konec a ten ještě nechcete . Autorka prostě umí.

martina1797
11.07.2022 5 z 5

Jedna z mých oblíbených spisovatelek, která mě opět nezklamala. Hrozně silný příběh, plný zvratů a emocí. Rozhodně stojí za přečtení.

Barbora.M
10.07.2022 5 z 5

Super. Tak dlouho jsem se těšila na další knihu od Samanthy. Po sérii Dublin Street zase trochu akční děj. Lornu jsem neměla ráda už od začátku. Ale Jane a Jamieho jsem si oblíbila. Jen tedy jsem si nevybral "ten správný čas" na čtení, jelikož při žhavých pasážích mě lehce šimralo v podbřišku a jelikož jsem na rizikovém těhotenství se zakázaným sexem, musela jsem to pak jít rozchodit. Už se ale nemůžu dočkat, až autorka vydá další knihu.

LilianaFalcon
10.07.2022 5 z 5

Knihy této autorky mám vážně ráda a Pomýlené srdce se jí opět povedlo. Trochu jsem se bála přehnaně dramatického konce, ale naprosto zbytečně :-)

lusitta05
07.07.2022 5 z 5

Moja obľúbená autorka ma nesklamala, moje pocity boli pri čítaní ako na horskej dráhe a to bol vlastne účel. A taká láska ako medzi Jane a Jamiem je vlastne len v románoch, a preto o tom tak radi čítame. Bolo to super.

havrmoni
07.07.2022 5 z 5

Páni, to byla jízda. Tuhle autorku mám ráda a její knihy čtu opakovaně s každým novým dílem. Tohle, ale bylo snad nejlepší co jsem od ní četla.

Kristy.Seb
06.07.2022 5 z 5

Když se vydáš na cestu za pomstou, vykopej dva hroby.

Skoro každý má nějaké tajemství. Nějakou bolest, o níž nemluví.

Přestože někdo jiný může truchlit vedle vás, neznamená to, že prožívá zármutek stejně jako vy.

Po dlouhé době velmi povedený příběh. Od začátku byl dost smutný, později až skoro děsivý. Dost mě překvapilo, jak se postavy vyvinuly chováním. Ale vzhledem k situaci v příběhu se nelze divit. Opravdu moc dobrý příběh.

MilackovaN
05.07.2022 5 z 5

Po dlouhé době knížka, u které jsem probrečela půlku stránek. Není to úplně jednoduchá knížka s jednoduchou zápletkou. Od autorky jednoznačně nejlepší knížka ze série!

Ralemo
02.07.2022 5 z 5

Klobouk dolů, nejsem náročný čtenář, ale za poslední dobu tohle byla nejlepší kniha, kterou jsem četla! Nešlo se odtrhnout a děj pořád nutí číst dál a dál. Asi bych řekla, že to byla nejlepší kniha od této autorky.
Nádherný příběh Jane a Jamieho. Začněme od postupně, první část knihy nádherně popsaná o tom jak vše začalo, jaký byl jejich mladistvý vztah a jaké bylo problémy mezi Jane a Lornou. Jane si odmalička prošla peklem a konečně ve 13 letech našla přátele na celý život, kteří byli schopni pro ni obětovat vše. Bohužel po nešťastné nehodě nakonec přijde o nejlepší kamarádky a nakonec i o svého milovaného přítele vinnou Lorny.
Druhá část je smutná, o zklamání, selhání a nešťastné lásce. Přitažlivost mezi Jane a Jamiem je neskutečná po celou knihu, takto vypadá osudová láska.
Jamie po tom co se vrátí zpět do reálného světa má jedinou vidinu a to se pomstít všem za to co se stalo Sky a jemu. Postupně nachází opět cestu k Jane a opět propadá její lásce. Obdivuji Jane za to, co vše musela od Jamieho snést, ale je vidět, jak mu celou dobu byla věrná a nikdy se přes něj nedostala. Nakonec se konečně oba dozví, co je od sebe rozdělilo a ženou se za spravedlností, které nakonec dosáhnou a konečně mohou žít spolu a šťastně. Krásný konec se vším všudy. Určitě doporučuji přečíst, kniha vážně stoji za to!

Nermal
30.06.2022 5 z 5

Samanthu Young čtu rád, protože píše trošku jinak, než ostatní autorky tohoto žánru. Že by to bylo tím, že je Skotka?
Když jsem několikrát navštívil Velkou Británii a v rámci ní i Skotsko, měl jsem ve Skotsku stejný pocit, jako když v rámci České republiky přijedete na Moravu. Svébytní lidé, pohostinní, veselí i hrdí na své Skotsko. Když si nedáš pozor a dotkneš se jich, můžeš ale dostat i přes hubu. Tím pádem jsem se tam cítil jako doma.
Ale zpět ke knize. Dávám plný počet hvězd, ze série Play On se mi zdá tento příběh na celé čáře nejlepší. Samantha Young píše skvěle a od jejího příběhu se nedalo odtrhnout. Touha zjistit, jak to bude dál, skoro jako v detektivce.

MarKy95
28.06.2022 5 z 5

Krásná kniha, přečteno za pár hodin. Rozhodně si přečtu znovu.

Myška43
26.06.2022 5 z 5

,, Nebyl by život jednodušší, kdybychom se všichni nezabývali touhou, aby nás někdo potřeboval a miloval?"

Nádherný příběh plný bolesti, zrady, pomsty, ale také porozumění, naděje a lásky. Spousta zajímavých postav a charakterů, skvělá zápletka a šťastný konec. Co více si přát.
Miluju tuto autorku a moc jsem se těšila na další knihu. A samozřejmě opět na výbornou. Za mě doporučuji, byl to čtenářský zážitek.

,, Láska která stravuje, všechno pohltí a naprosto zpustoší. "

hana1039
24.06.2022 5 z 5

Z celé série, byl tento díl pro mě nej... Samantha Young je prostě skvělá a moje jedna z nejoblíbenějších autorek... Vše je tady už řečeno, jen bych se opakovala.. Korupce, nespravedlivé soudy, úplatkářství a další, bylo, je a stále bude, bohužel... doporučuji si ji přečíst, protože... protože je skvělá :-)

Andrejka91
24.06.2022 5 z 5

Tak tahle kniha měla všechno co si od knihy představuju a co se mi líbí. Naprosto se mi autorka trefila do vkusu, bylo tam všeho tak akorát, Láska, romantika, erotika, zvraty, nenávist, smutek, napětí, prostě emocionální smršť od začátku až do konce.
Podle mě je to nejpovedenější kniha autorky, ráda se k ní někdy vrátím a vřele doporučuji všem.

Vaiolet
24.06.2022 5 z 5

Krásné, srdcervoucí, dokonalé. Příběh je hluboký a nutí k zamyšlení nad spravedlností v dnešním světě.
Jane a Jamie prožívají hlubokou, strhující, vášnivou a občas i bolavou lásku. Osud jim staví do cesty jednu překážku za druhou ale jejich láska trvá dál.
Příběh mě chytl a nepustil. Od první do poslední stránky mi to trvalo asi 12 hodin, prostě jsem nemohla přestat číst.
Všem doporučuji :)

Terka18
20.06.2022 5 z 5

Nádhera, krása, dokonalost. Tolik smutku a tolik pravé lásky v jedné knize v jednom příběhu. Srdce vám tluče jako zběsilé a chcete taky zažít takovou lásku jako Jamie a Jane. Příběh je naplněn láskou, bolestí, obětavostí, pochopením. Nemohla jsem si vybrat lepší příběh na čtení, který mě chytil za srdce od první stránky až do poslední a ještě hodně dlouho mi v srdci zůstane.

Ketfl
19.06.2022 5 z 5

Jestli v životě něco špatně snáším, tak to je nespravedlnost. Takže si dovedete představit, jak mi tato kniha hrála na nějakou tu strunku uvnitř mě. Při čtení se mi kolikrát úplně stáhlo hrdlo, jak jsem příběh prožívala. Čímž se pozná skvělá kniha. Že jí prožíváte, jako by se to dělo vám nebo přímo vám před očima. Samantha opět ukázala, jak skvěle umí psát. Bylo to krásné, smutné, dojemné, nespravedlivé, ale ten happyend si to zasloužilo. Škoda, že takto to kolikrát nebývá i v reálném světě. Za mě velice povedená kniha.

evineckY
18.06.2022 5 z 5

Jak píše spisovatelka v doslovu - příběh napsala v době pandemie.
Takže díky coronaviru vznikla úžasná kniha.
Je to tragické a smutné, až bolí srdce. I když to končí pěkně, pořád cítím smutek.
Krásná kniha, kterou si musí přečíst všichni.
Doporučuji.

Samantha Young