Plavý kôň

Plavý kôň https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134134/bmid_plavy-k-n-iLn-134134.jpg 4 388 388

Záhadná vražda kňaza vracajúceho sa jedného zahmleného večera od umierajúcej ženy a ešte záhadnejší zoznam mien nájdený v jeho topánke... Chcel vrah získať práve tento kúsok papiera? Čo mohli mať títo ľudia spoločné? Vyzerá to, že sú všetci mŕtvi... Mágia, voodoo, bieli kohúti a skrinka plná blikajúcich žiaroviek a podivných súčiastok. Je možné vraždiť na diaľku? Existuje snáď nejaká organizácia, ktorá sa zaoberá likvidáciou nežiadúcich osôb? Kto stojí na jej čele? To všetko sa snaží zistiť nielen policajný inšpektor Lejeune, ale i spisovateľ Mark Easterbrook. Podarí sa im rozlúštiť tajomstvo mien na zozname?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Mladé letá

The Pale Horse , 1961

Kat9
28.06.2019 5 z 5

Chytlava atmosfera a (pro me) necekany pachatel.

kokiska197
16.05.2019 5 z 5

Precizně promyšlený děj i zápletka... Palec nahoru

novina
03.05.2019 4 z 5

Konec mě trochu zklamal, ale příběh se mi četl moc dobře :-)

dagmar5477
01.08.2018 5 z 5

Skvělá detektivka, jako vždy.

konicekbily
12.06.2018 4 z 5

Jakoby knížku nenapsala Agatha Christie - tak moc se liší od jejích jiných děl! Většinu knížky autorka klade falešné stopy, aby to potom policie vše objasnila jako jediné možné. Nepatří to k její absolutní špičce, ale jako odočinková četba to jde,.

qydko
12.09.2017 5 z 5

Detektivka bez Poirota a slečny Marplové... ale ani mi nechyběli :)

Koka
19.08.2017 3 z 5

Ten příběh mě hrozně nudil a zdál se mi přespříliš vykonstruovaný - jakoby to ani nebylo z pera "áchá". Pak mi - naprosto paradoxně - pomohly zdejší spoilery. Podívala jsem se do těchto komentářů a z narážek jsem se dozvěděla, kdo byl pachatelem. A najednou mě začalo vysloveně zajímat, jak se na něj přijde, jak to autorka "uhraje". Takže jsem to právě díky spoilerům neodložila, ale naopak - dočetla. Výrazně k tomu pomohl i velmi kvalitní český překlad (vyd. Práce, 1984), u něhož jsem ani na chvíli nezapochybovala.

Pavlapila
11.08.2017 5 z 5

Souhlasím s Netopyr07, na začátku jsem byla až překvapená, jak je děj "moderní" :-) ale pak se to začlo pěkně rozvíjet a detektivna vynikající. Jedna z mých nejoblíbenějších autorek, četla jsem většinu jejích knih už několikrát a líbí se mi vždycky.

Netopyr07
26.05.2017 5 z 5

Páni, to byla krásná detektivka! Nejprve jsem byla trochu na rozpacích a přemýšlela, zda v 60. letech existovaly vymoženosti jako myčka, či co tam je uvedené.. Ale pak se příběh rozeběhl a já poprvé v životě nakoukla na zadní stránky, zda moje hrdinka přežije, protože jsem se o ni začala bát :-) Vřele tuto knihu doporučuji.

Mikik
29.12.2016 5 z 5

Trošku jiná "Christie", až jsem si sama říkala, že se nechala zlákat tajemnými silami. Ale vše má opět reálné vysvětlení a jak jinak, překvapivé. Tyhle knihy mě nikdy neomrzí. :-)

Market = )
27.08.2016 4 z 5

No, docela "Pááni!" :-). Pro mě na Agathu neobvyklé (a o to více vítané) pojetí, tajemnost z knížky přímo odkapávala a moc se mi líbila :-). Navíc jsem měla moc ráda hlavní postavy.

patricka
29.02.2016 5 z 5

(SPOILER) Tak systém Pravého koně mě ohromil. Je strašidelná představa, kdyby to fungovalo doopravdy. Ale bylo to zajímavé. A lékárníkovi jsem docela věřila...

Sebasti
15.12.2015 5 z 5

Jestli si chcete přečíst zapeklitou, ďábelsky vykombinovanou detektivku, sáhněte po Plavém koni. Jestli chcete vidět Agathu v celé parádě a zjistit, proč je tak uznávaná, sáhněte po Plavém koni. Jestli chcete být opravdu překvapeni dokonalým rozuzlením, kde vaše túra za vrahem (který je zde skutečně nevypočitatelný a čertovsky geniální) skončí totálním fiaskem, sáhněte po Plavém koni. Po jedné z nejlepších detektivek Královny zločinu, kde snad přeskočí svou dobu a vykreslí vám napínavou, neskutečně tajemnou, obdivuhodnou a krásnou atmosféru magického hostince Plavého koně. Doporučuji co nejsrdečněji!

konicekbily
13.12.2015 4 z 5

(SPOILER) Agatha nás zase obalamutila tajemnem a vymyslela dokonalou zápletku. Kdo to řídí, kdo je vrah a jak se to dělá - to vše vysvětlí. Ještě, že jsou detektivové amatéři, když Poirot a Marplová jsou už tam nahoře.

Marika Vanova
15.09.2015 5 z 5

Perfektní detektivka jako vždy.

terka.b
15.09.2015 5 z 5

skvělá knížka. Jelikož jsem zatím jinou od Agathy Christie nečetla, tak nemohu srovnávat, ale knížka byla velice zajímavá a napínavá, nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Pokud vás zajímají mystické věci jako mě určitě doporučuji.

konformita
03.09.2015 5 z 5

(SPOILER) Pěkné a takové jiné než jsme zvyklí u AG. Zajímavé, jak se ten pachatel celou dobu pletl do vyšetřování, až to začalo být podezřelé. Moc se mi to líbilo.

Violka
23.01.2015 5 z 5

Aghata je mou srdcovou záležitostí a patří ke světové klasice. Jako vždy pohladila po duši.

zuzi1162
13.10.2014 5 z 5

Bonbonek od Agathy Ch. Na začátku mi tedy přišlo, že je tam hrozně moc postav, ale tím jak bravurně je autorka vedla a jak byla zápletka zapletena, to bylo mistrovské.

keri.H
27.03.2014 5 z 5

Velice zajímavá kniha. :) Líbilo se mi, jak případ byl obestřen tajemnem a jak to vše pak bylo vysvětleno. Vážně úžasné. :)