Planeta Interterra

Planeta Interterra https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42077/bmid_planeta-interterra-Yjn-42077.jpg 4 218 218

Pětice povahově rozdílných výzkumníků a potápěčů, mezi nimi i jedna žena, podniká z paluby batyskafu poslední pokus prozkoumat podivný útvar na dně Atlantského oceánu. Jícnem podmořské sopky se jim nečekaně podaří sestoupit do planety Interterra. Zatímco nahoře je lidé oplakávají, pět odvážlivců se seznamuje s nepředstavitelně vyspělou civilizací, starou miliardy let. Její etické i biologické zákony se našemu rozumu vymykají, přestože dějiny a kultury obou planet se v určitých bodech protínají. Trosečníci jsou tu jako uprostřed ráje a zároveň jako v přepychovém vězení; po čase opět zatouží po ztraceném pekle tam nahoře. Jenže z ráje se nevyhání, ráj je třeba střežit. A když už se někomu podaří odsud uniknout, trest odpovídá hříchu…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Abduction , 2000

Makoves
15.04.2016 5 z 5

Od Cooka jsem zvyklý na lékařské prostředí, ale tento žánr zvládl také skvěle. Hluboká myšlenka, že násilí, byť míněno v dobré víře, plodí zase jen násilí.

Blanka k.
06.01.2016 5 z 5

Přiznám se, že kniha mne příjemně překvapila. Nejsem velký čtenář, ale od Cooka jsem kdysi četla vše, co vycházelo. Přečetla jsem jednu knihu (že doženu resty) a pustila se do této. Stále jsem čekala, kdy už tam vlezou ti doktoři a bude tam nějaká zápletka z nemocnice. Po několika stránkách i došlo, že čtu úplně jiný žánr. Moc mi blízký není - nemám moc ráda takové ty "fantazma...." výmysly. Najednou jsem ale koukala, že je téměř celá kniha za mnou a po vtipném a nečekaném zakončení jsem stále klepala do čtečky, kde je další strana. Bohužel už žádná nebyla. I tak se opravdu povedla a doporučuji ji jako odlehčení.
Někdy by se mi líbilo žít jako Interteřan :o)

čef
24.07.2015 5 z 5

V žánru sci-fi jistá inovace základního schématu. Příběh je vyprávěn lehce bez zvláštních okras s dějem mírně napínavým. Základní myšlenka boje s násilím je zajímavá, ale kéž by někdy šla vyřešit tak elegantně.

drOva
06.05.2015 5 z 5

Moje první kniha od Cooka. Kniha mě chytla, velmi dobře se četla. Dávám pět hvězdiček. Obyčejně dávám skvělé knize 4 hvězdičky. Pátou si nechávám jako bonus. V případě této knihy je to za nečekaný ale zato geniální zakončení.

Skripi
20.02.2015 5 z 5

Veľmi príjemne ma táto kniha prekvapila. Jedna z najlepších scifi čo som čítal a je paradoxom že na tento žáner sa autor neorientuje vo väčšine svojich diel. Odporúčam. :)

Lukinsons
13.02.2015 3 z 5

Kniha je velmi čtivá, ale docela předvídatelná.

tuldas
25.09.2014 4 z 5

uchvatné konec jsem takto nečekal,skvělý

gfdsa123
18.09.2014 4 z 5

Velmi zajímavá myšlenka života pod oceánem. V některých momentech byl děj pomalý, ale napínavý. Pojetí Interteřanů a jejich života byla zajímavá až nepochopitelná. Konec děje se mi velice líbil.

Jossie
31.07.2014 3 z 5

Nic proti té knize nemám, nějaké logiské nesmysly u scifek neřeším, beru to jako fantazii a pobavení, jen mě od Cooka víc baví jeho lékařské detektivky.

Marian27
08.07.2014 5 z 5

Tak, takto nejak si predstavujem vyborny roman. Originalna zapletka, zaujímavé postavy, skvelé dialógy, akčnosť a napínavosť, trošku nenútené poučenie, sem-tam humor a myšlienky ktoré nútia človeka zamyslieť sa.
Do teraz neviem či by som v Interterre chcel ostať alebo naopak sa z nej snažil uniknúť. :)

Bassbooster
07.11.2013 4 z 5

Má první ze sci-fi. Vyjma hluchý míst v polovině knihy velice zajímavý příběh.

kika 13
02.03.2013 3 z 5

Dobrá a čtivá knížka.

Ohniva
04.01.2013 5 z 5

Skvělá kniha, doporučuji :)

Ulrika
14.10.2012 5 z 5

Nemůžu dodat nic jiného než, že tato kniha se Cookovi opravdu povedla. Ze všech jeho knih co jsem přečetla mě tahle zasáhla nejvíc asi kvůli naprosto necookovskému tématu.

denuska
26.07.2012 4 z 5

Určitě zajímavé téma, jen ho mohl Cook více rozvést, přesto dávám ****.

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

.......cook je určitě skvělý "doktorokniholog" - tahle kniha planeta Interterra zjevně nepatří do zlatého fondu cookovek
něco podobného , kdysi napsal francouz René Barjavel v knize Hlubina času, to je 100%
-------- přesto knize dávám 5 hvězd, protože tohle téma je moje oblíbené

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Stále upíráme zraky k Vesmíru s nadějí, že tam nalezneme život. Málokdo se obrací do hlubin oceánů. Robin Cook to udělal. A skvěle.

sci-fi

Robin Cook