Písnička pro Klaudii

Písnička pro Klaudii https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514887/pisnicka-pro-klaudiiLArXOr-0Zy-.jpeg 5 68 68

Klaudii je čerstvých osmnáct a má život jako v pohádce. Alespoň tak to připadá Vítkovi, jejímu novému sousedovi, kterému se právě zhroutil celý svět. Po náhlé smrti strýce musel opustit všechno, na čem mu dosud záleželo. Starost o babičku a dva koně mu nedovolí pomýšlet na lásku, dokud nepozná Klaudii. Jak ale upoutat její pozornost, když ona o něj nejeví zájem?... celý text

Dela90
06.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Klaudie oslavila 18té narozeniny, která sice žije na vesnici, ale má kluka z bohaté rodiny. Když jednou potká Vítka, kluka od koní - nejdřív mu nemůže vůbec přijít na jméno. Ale pak s ním prožije koňský tábor a uvědomí si, že to co má teď, tak úplně nechce. Vítek je milý a hodný kluk, který se zakouká do Klau, u které nemá žádnou šanci. Nebo si to aspoň do určité doby myslí. Navíc má ne jeden sen, který z nich se mu asi splní?

Pohlazení po duši. To byl přesně tenhle příběh. Už do prvních stránek jsem z knihy cítila léto. Takové to venkovské léto. Přátelství, lásku a koně.

Knížka je plná koní. Vítkova rodina vlastní koně.
Klaudie se vlivem svého otčíma (který mi byl šílené nesympatický) ocitne na koňském táboře, kde bude dohlížet na svého mladšího bratra. Nakonec z tábora vyjde nejedno přátelství.

Vítek mě moc překvapil, jak byl úplně fajn kluk, který si na nic nehraje a snaží se rodině pomáhat, jak jen to jde. Navíc má své sny, hraje na kytaru a skládá, chce jít na práva. Mimo to složil nádhernou písničku pro Klaudii. Pro svou fialku. Ještě teď mi zní jeho písnička v uších. Vážně nádhera.

Klaudie mě hrozně vytáčela, Chvílemi jsem ji opravdu chtěla zařadit do rozmazlených fifin. Naštěstí se to pak zlomilo, ale pořád nějak nevěděla co chce, chovala se jednou tak a pak zase tak. Ale ta v 18 člověk asi málo co ví na první dobrou, že?

Pak tu máme Andy, sestřenici Vítka, která byla správně prdlá do všeho se vrhala po hlavě.
Kamarádky Klaudie, tak tam jsem nestačila zírat, a závěrečné rozuzlení mě docela šokovalo.

Nakonec Klaudie našla přátelé a lásku tam, kde by to čekala nejmíň. Prostě srdci neporučíš.

Knihu doporučuju číst v létě, ideálně na dovči a věřím, že vám ani nemusí být náct (mně už hodně dlouho není :D) a bude se Vám líbit.

Tomu teda říkám jízda snů. Ale příště už to bude mnohem lepší, uvidíš.
No, páni. Zlehounka mě k sobě přivinul. Ty si vážně troufáš na nějaký příště? To mám obrovskou radost, Fialko.
Znovu Ti všechno ukážu, začneme s pořádným výcvikem a než skončí prázdniny, udělám z tebe - .
Jak jsi mi to řekl?
Po tváři se mu rozlil ruměnec. Bylo to tak sladké, že jsem neodolala a znovu ho políbila..

Děkuji za zaslání knihy k recenzi autorce Petra Langová a nakladatelství Alpress , moc jsem si ji užila.

Hodnocení: 4,5

Jane2016
02.06.2023 5 z 5

Ah, pamatujete si, jaké knihy jste četli, když Vám bylo kolem 12-13? Odpočinkové, kde nemusíte nad ničím přemýšlet a vlastně se prakticky během celého příběhu jen uculujete? Tak přesně taková je Písnička pro Klaudii. Kniha se odehrává v prostředí letního tábora, je plná rodinných vztahů, lásek, zábavy a já měla pocit, jako bych na tom místě sama byla. Jako bych znovu měla sluníčko ve tváři a byla bezstarostná a plná energie! Hned bych jela na nějaký letní tábor znovu!

Knížka Vás dokonale naladí na prostředí léta a je jedno kolik Vám je. Sama nejsem cílovka, ale to nic nemění na tom, že jsem si knihu nesmírně užila. Petra Langová má dar, kterým Vás do čtení zatáhne a nepustí, dokud nebude mít dočteno! Rozhodně se chystám na přečtení jejích dalších knih, jako jsou například S duší lvice nebo na Prázdniny za trest.

Knížku Vám i vřele doporučuju jako dárek pro puberťáka, či pro dospívajícího, protože jsem si naprosto jistá, že si ji užije!

001Terka456
31.05.2023 5 z 5

Tohle bylo taak milé pohlazení po dušičce. Krásně popsané prostředí jezdeckého tábora, kam jsem taky jezdívala. Kytara, koníky, letní pohoda... A Vítek je top!

jitka_dankova
30.05.2023 3 z 5

(SPOILER) Romantika v prostředí české vesnice a letního tábora a písniček u ohně. Tahle knížka byla takovou krapet překombinovanou oddychovkou pro prázdninové dny. Ráda jsem si přečetla o hrdince, která nekouří a nepřehání to s alkoholem, to bylo milé (nj, pořád mám nepříjemnou pachuť z hrdinky loňského letního románu autorky). Jen je škoda toho uspěchaného a příliš rychle utnutého konce bez jakéhokoliv epilogu (jak to vyřešili s dojížděním, školami, prostě co bylo dál...). Nemám ráda, když mi knížka skončí příliš náhle a v momentě, kdy sama ještě konec neočekávám. A také jsem si prostě nemohla pomoct, ale příběh mi vůbec nepřišel uvěřitelný, těžko se mi popisuje, proč jsem to tak vnímala. Kolikrát víc věřím neuvěřitelným "pohádkám" z amerického prostředí něž tomuhle vyšperkovanému českému románu z opravdového českého prostředí se všemi těmi kulturními detaily. Jsem holka z malé vesnice a navíc od koní a nějak to prostě nebylo to pravé ořechové. Ale čtivá knížka je, ne že ne. Pro milovnice Lanzové, především pro starší ženy, které si chtějí připomenout své mládí, je knížka ideální. Já nikdy Lanzovou nečetla a už vůbec mne její příběhy nebraly, takže mi asi chybí ta správná "nostalgie".

mstychov
26.05.2023 5 z 5

V době mého dospívání jsme ujížděly na knihách Lenky Lanczové. Dnes by se k ní jednoznačně přidala Petra Langová. Talentovaná česká autorka píšící romantické příběhy, které nejen, že pohladí na duši, ale dostanou vás svým promyšleným obsahem. Rozhodně nečekejte žádná klišé a předvídatelné konce.

V písničce pro Klaudii se střídají kapitoly z pohledu dvou postav a to čerstvě osmnáctileté Klaudie a Vítka. Příběh je zasazen do mého rodného Plzeňského kraje.
Klaudie je zamilovaná do svého přítele Davida. Právě se s ním vrací z luxusní dovolené, kterou zaplatil jeho otec Tonda Hudec. Klaudiina rodina je z jejich vztahu nadšená. David je zkrátka skvělou partií pro jejich dceru.

Z Klaudie máme od začátku dojem, že by si o Vítka neopřela ani kolo. Pro ni je to zkrátka šerif Woody z Příběhu hraček. Nosí kostkovanou košili, nachází se neustále u koní a jeho rodina nemá na první pohled peněz nazbyt.

Pro Vítka je Klaudie zajímavá. Krásná holka, která je neustále obklopená kamarádkami Simonou, Nikolou a svým namachrovaným přítelem. Navíc má často v patách svého bratra Tobiáše, který se s Vítkem rychle skamarádí. Miluje totiž koně. Vítek s rodinou vlastní hned dva. Navíc se stará o babičku a v létě tráví čas na koňském táboře.

Nikdy by mě nenapadlo, jak se celý příběh zamotá a sebere mi veškeré mé domněnky. Hltala jsem stránku po stránce a nechala se unášet na vlně letního počasí a tónů Vítkovy kytary. Postavy jsem si okamžitě zamilovala a napjatě čekala, jak se vše vyvine. I přesto, že jich v knize bylo hodně, neztrácela jsem se.
Jedno se musí autorce nechat, umí čtenáře napínat do poslední stránky. :)

Knížku doporučuji jak pro dospívající slečny, tak pro zaryté romantičky.

Oblíbená věta z knihy: ,,Dneska večer z nás budou hvězdy, kterejm neodolá žadná holka na světě.

smrčci
22.05.2023 5 z 5

Petra Langová je pro mě už nějakou dobu zárukou nádherně napsaných romantických knih.
Přestože už dávno nejsem cílová skupina, Písničku pro Klaudii jsem si nesmírně užila. Vrátila jsem se do let svého dospívání a jsem si jistá, že být mi šestnáct, tak se Vítek stane moji platonickou láskou.
Pokud jste někdy milovali Lenku Lanczovou, jsem si stoprocentně jistá, že si zamilujete i tuhle knihu (a vlastně i všechny další od paní spisovatelky).

katlouc.ha
22.05.2023 5 z 5

Další úlovek ze Světa knihy. Nechala jsem si knihu od autorky i podepsat. Moc příjemné odpočinkové čtení, je krásné vrátit se čas od času zpátky do dob, kdy člověk prožíval svou první velkou lásku.

Rudyamon
19.05.2023 5 z 5

Knihu jsem přečetl jedním dechem. Určitě nejsem cílová skupina, ale o to nejde. Důležité je, že mě příběh přenesl do minulosti, kterou jsem neprožil, jen o ní snil. Díky knize jsem aspoň na chvíli poznal nepoznané a tak si o to víc dovedu vážit to, co mám. A o to jde hlavně, aby příběhy inspirovaly a pohladily bolavá místa. A aby ukázaly krásy nových cest. Má oblíbená spisovatelka mě opět chytla za srdce a já jí za to děkuji.

Daisy21
18.05.2023 5 z 5

Dívčí románky už pár let nečtu... ehm, tedy, v poslední době jsem opět začala. Už Prázdniny za trest probudily tu snící dospívající dívku ve mně a Písnička pro Klaudii ji poslala na letní tábor, kam jsem jezdívala moc ráda. "Odrostenka" ve mně jásá a jihne, dospělá čtenářka si užívá krásný styl, redaktorka žasne, jak Petra dokáže oslovit širokou věkovou skupinu žen, autorka jí v dobrém závidí přirozený humor a kamarádka se hrdě dme. Petra to opět dokázala a tuto knížku budou čtenářky milovat stejně jako ty předchozí, o tom nepochybuji.

Miri10
17.05.2023 5 z 5

Děkuji, že jsem si tuhle knížku mohla přečíst před létem, protože mě na něj dokonale naladila. Úžasné prostředí satelitního městečka, statek s koňmi, nebo hřejivý oheň táboráku na koňském táboře. K tomu koupačka v rybníce a podmanivé trampské písničky. Aby toho nebylo málo, okamžitě jsem se zamilovala do Vítka, který je sice tak trochu Mirek Dušín, ale kdo by nemiloval nesmělého kluka s kytarou, který má srdce na dlani a v té druhé koňské otěže?
Je to sice YA román, má ale natolik realistické postavy, že vám budou připadat jako stáří přátelé, několik vážných témat k zamyšlení a hromadu scén s nezaměnitelným humorem autorky, což tvoří kombinaci, kterou nejde nemilovat.

Doporučuji všem mladým romantickým duším, ale i těm, které si chtějí nostalgicky zavzpomínat na krásy i strasti svého dospívání. Nemůžete šlápnout vedle.

Danago
17.05.2023 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem a ke konci jsem nebyla schopna knihu ani na moment odložit.
Knížka ve mě vyvolala spoustu neuvěřitelných emocí a je plná překvapivých momentů.
I když by se mohlo zdát, že kniha bude plná klišé a vše dopředu odhadneme, tak obsah knihy není úplně jednoznačný a i když si samozřejmě domyslíme jak takovéto knihy končí, tak ta cesta k tomu našemu závěru je velmi zajímavá, místy šokující a často dojímavá.
Kniha mě přenesla do období prvních letních lásek a já se na chvilku vrátila zpět do mládí. Cítila jsem to rozechvění a měla znovu ty krásné motýlky v břiše.
Klidně můžu knížku doporučit ženám a dívkám od 12ti do 100 let.