Píseň zítřka

Píseň zítřka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382932/bmid_pisen-pro-zitrek-xUp-382932.jpg 4 245 245

Tom se do Alice zamiloval hned, jakmile ji uviděl. Brzy zjistil, že život po jejím boku nebude jednoduchý, ale Alice je pro něj vším, odpovědí na každou podělanou otázku jeho života, na všechno. Takže se kousne. Alice je podle některých perfektní, ale sama dobře ví, že její život je komplikovaný a má své temné stránky. A jediné, co od něj sama chce, je zpívat. Takže přes všechny klacky, které jí okolí hází pod nohy, jednoho dne dospěje k okamžiku, kdy se zvysoka vykašle na všechny, kteří jí říkají, co a jak a kdy má dělat. Prostě půjde za svým snem a dál se uvidí…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Song for Tomorrow , 2017

Coco3
07.06.2020 5 z 5

Hodněkrát jsem si poplakala. Děkuji za vhled do těžkého života ze dne na den skrze někoho tak výjimečného a sta.. :-), čtenáři pochopí, jako byla Alice. Netuším, jestli bych měla takovou sílu a odhodlání, jestli ji mám. Prostě Alice děkuji, k zamyšlení, inspirativní. Nikdy člověk vlastně na první pohled netuší, s čím vším se ten druhý musí potýkat.

zuzka5372
31.05.2020 5 z 5

Krásný dojemný příběh o velmi inspirující a silné dívce.

PaniWiga
16.05.2020 3 z 5

Krásná kniha. Oceňuji, jak přibližuje reálný život lidí s vážným onemocněním - s čím se potýkají, jak jim nemoc "organizuje" den, vztahy, práci - všechno. Příběh byl trochu moc předvídatelný. Ale i tak se mi kniha líbila.

ladyka
16.05.2020 5 z 5

Dojemné,smutné a přitom nadějné a konejšivé, i když mrazivé..to je jen výsek toho,co mě napadá k tomuto silnému příběhu, silnějšímu o to,že vypovídá o skutečné Alice, inspirativní ženě s nevyléčitelnou nemocí. Mám pocit,že cokoli bych napsala, může vyznít jako klišé,takže jen doporučím si tuto knihu prostě přečíst a "zažít".

Kuci12
14.05.2020 5 z 5

Knížka, která vás nemůže nechat lhostejnými. Kapesníčky by měly být součástí balení. Všichni chceme víc, ale pojďme si vážit toho, co máme. Třeba jen toho, se teď nadechnout.....

wiana82
13.05.2020 5 z 5

Kniha ve mě zanechala silné emoce, Alici jsem jako zpěvačku neznala a po dočtení jsem si její písně našla a opravdu stojí za poslech!

hnilda3
19.04.2020 5 z 5

Velmi dojemné a čtivě napsané.

andy_nejedla
13.04.2020 5 z 5

Krásná kniha. Zároveň je kniha poučná pro lidi, co neznají CF. No a album Daydreams si půjdu rovnou stáhnout a hodit do mobilu... :-)

Galaty
10.03.2020 5 z 5

Moc krásná a dojemná kniha. Hned od začátku jsem se začetla a nemohla jsem přestat. Dnes jsem si i přivstala před prací, abych stihla dočíst poslední kapitoly. Ty kapitoly, které bych nejradši oddalovala, ale věděla jsem, že jsou nevyhnutelné. Příběh je zaměřen na motivy skutečného příběhu jedné statečné ženy, která se narodila s CF a statečně s ní bojovala a troufám si říct, že i navzdory této nemoci žila relativně naplno a to co dokázala, to jen potvrzuje. Opravdu krásné čtení a dokázala jsem se vcítit do této problematiky, i když kolem sebe (naštěstí, ťuk ťuk ťuk) nikoho s takto vážným onemocněním nemám a nikdy jsem neměla.

Pralinka1910
31.01.2020 5 z 5

Je moc dobře, ze se takové knihy píší a ještě lépe, ze jsou lidé ochotní je číst. CF je nejčastější vrozená metabolická nemoc a na rozdíl od nejčastější vrozené somatické nemoci (Downův syndrom), není na první pohled patrná, a málokdo, o ni něco ví. Zaujalo mne, jak si Alice v knize musela obvazovat kotník, aby dokázala, ze není úplně v pořádku. To je vtipné a zároveň velmi smutné. Bohužel povědomí o CF je mezi lidmi u nás špatné. Neznám potupnejší pocit, než vysvětlovat učiteli, jaké má dítě s touto nemoci omezení a jaká musí dodržovat pravidla. Zároveň se snažit ignorovat posměšný úšklebek v pedagogově tváři, kterým jasně dává najevo své přesvědčeni, ze narazil na dalšího “ ujetého “ rodiče z kategorie těch, co plošné odmítají očkováni nebo podrobují své dítě bizardní dietě. A to jen proto, ze o CF nikdy neslyšel. Stejně jako většina lidí neví, ze každý 25. z nás je bezpříznakovým nosičem genu pro CF. Proto já nad touto knihou cítím hlavně vděk. Jsem totiž bohužel právě číslo 25.

Sumatrae
12.01.2020 5 z 5

Inspirujici kniha, ktera se dobre cetla Nuti k zamysleni a nejednou jsem si u ni otirala slzy...

Anička.pa
10.01.2020 5 z 5

Kniha, která ve Vás rozhodně něco zanechá. Jak jsem si zpočátku myslela, že jsem sáhla po sladkého románku, tak ani náhodou. Čím dále jsem byla, tím více mi hlavní hrdinka a její celý příběh přirůstal k srdci. Obdivuji Alici, že přes veškeré ty překážky šla za svým cílem a dosáhla ho! Po přečtení knihy jsem si její písničky ihned našla a zamilovala jsem se do nich jako do Alice. Rozhodně doporučuji!

RendyaDav
07.01.2020 5 z 5

Kniha u které jsem si hodně poplakala...Mám ráda knihy podle skutečných událostí...ta žena je pro mě vítězka i tím ,že si dokázala plnit svůj sen i přes to .že věděla jak na tom je....

mysterygirl
25.11.2019 5 z 5

Lucky_one
22.11.2019 5 z 5

Můj dojem po prvních stránkách byl tak nějak ve stylu "proboha co to je za sladkobolný román" ... Úhel mého pohledu vzápětí razantně změnilo nalistování posledních stran. Cítím obdiv k Alici, k její touze a síle dosáhnout splnění svého snu. Jak malicherné se zdají všechny naše argumenty "tohle nemůžu, protože", jak plytká se zdají tahle všechna slova o ničem. Jak jsme líní změnit něco ve svém životě, jak se těch změn bojíme ... a tak si radši necháme své sny uletět. No nic, místo psaní dalších plytkých slov si radši jdu pustit Aliciinu hudbu. :)) Za těch 16 let od její smrti je na Spotify už jen jeden song, ale na Youtube je najdete. Poslechněte si je. Aliciin sen tím žije dál. :)
(Fuj, nepíšu náhodou taky sladkobolně nebo tak nějak? :) Každopádně máme-li pocit, že něco nejde, nechme se inspirovat. Díky za sdílení, milé Alice.)

Lucie.22
16.11.2019 4 z 5

Kniha která nutí k zamyšlení

ZuzuK
15.11.2019 5 z 5

Úžasná kniha, nemohla jsem přestat číst. Tak dojemný příběh plný touhy žít dodá sílu všem co se s nějakým zdravotním problémem perou. Zároveň mi šťastní co jsme zdraví a denně se rozčilujeme kvůli hloupostem si uvědomíme jaké máme štěstí a to co řešíme že jsou malicherné hlouposti.

Akťavs
11.10.2019

krásná kniha, smutný příběh a přesto dodává sílu a naději

hlavajda93
09.10.2019 5 z 5

krásná, dojemná kniha o plnění snů i přes vážnou nemoc

aliisalounu
07.10.2019 5 z 5

Nemám slov. Pro mě hodně silná kniha. Jedna moje hodně blízká kamarádka měla také tuto nemoc a loni svůj boj bohužel prohrála... Obdivuji všechny, kteří se přes jakoukoliv těžkou nemoc nevzdávají a bojují dál.