Píseň slonů

Píseň slonů https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14444/bmid_pisen-slonu-XBC-14444.jpg 4 305 305

Hrdinou je producent televizních seriálů o Africe, milovník přírody, který začínal jako strážce zvěře v národním parku v Zimbabwe. Při natáčení svých filmů se dostává do nebezpečných situací, když se ostře staví proti zločinnému drancování přírodního bohatství.

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Alpress

Elephant Song , 1991

Sandalkar
13.01.2018 5 z 5

Čtivá, dramatická kniha, která se čte jedním dechem. Jasně vykreslené zlo i dobro, brutalita, která se bohužel moc neliší od reality... Chcete čas, kdy se Vám od knihy bude vstávat jen těžko? Jděte do této knihy.

MKrat
20.11.2017 5 z 5

Moc krásná kniha...

LenkaKa
23.10.2017 4 z 5

Knihy od Wilbura Smithe miluju, ale jako u každého autora, už to není úplně ono. Čtivé, napínavé ano, ale...chybí tomu jiskra, jinak to neumím říct. Hrdina všechno přežije, padouši jsou poraženi.... Vinnetou pro dospělé...

Elgin
16.09.2017 5 z 5

510 stran pominulo jako par kapek v nejdelsi rece jizni Afriky - Zambezi. Drsny pribeh Daniela vas nenecha vydechnout. Nechybi zde nic, boj o moc, laska, odvaha, poradna parta krivaku, spousta divoke zvere, nadherne scenerie chranenych oblasti a destnich pralesu. Mistrovske dilo Wibura Smithe. Nemuzu jinak nez doporucit a dat plny pocet hvezd. Precteno v prubehu trech dni.

Aknel26
12.06.2017 4 z 5

Lidičky, nenechte se od čtení odradit zdejší nicneříkající anotací!!! Píseň slonů je úžasná kniha s místy až strhujícím dějem, sympatickými postavami (a na druhé straně opravdu odpornými záporáky), odehrávající se v zajímavém prostředí a poskytující spoustu informací o Africe a její přírodě a obyvatelích, ale i politice nebo filmaření. Úvodních asi 40 % jsem četla doslova jedním dechem (nakolik mi syn dovolil), pak přišla trochu slabší pasáž, kdy se děj přesunul do Londýna, resp. na Tchaj-wan, ale po návratu do Afriky se příběh znovu rozjel naplno a už mě nepustil.

hana4834
07.12.2016 3 z 5

krásná kniha a super hrdina. nadchlo mě jak popisuje Afriku

malen
16.01.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, i když nebyla z těch, co se od ní nemůžete odtrhnout.

TaLu
04.09.2015 4 z 5

Moje první kniha od autora a přiznám se, že jsem po ní sáhla, protože na nic nenavazuje. Nepatří do sérií a já si řekla, že se seznámím s autorem, který je oblíbeným v knihovně aniž bych "musela" číst těch knih více.
Kniha je místy až strhující, slovo napínavá není dost silně vystihující to tempo některých scén.
Afrika do níž autor svá díla často zasazuje byla krásným prostředím pro zajímavý příběh.
Zřejmě se časem začtu i do dalších knih, byť by to znamenalo přečíst sérii :o)

anelimka
07.07.2015

ahoj všem, první kniha od W.Smithe, kterou jsem cca před 20lety přečetla a také jedna z jeho nejlepších. Naprosto všem doporučuji - čtivé, dramatické, poučné.

danka13
24.09.2014 4 z 5

Kniha je jak se říká čtivá, hrdina super, až tak skoro neskutečný, ale držela jsem mu palce, Afriku miluji, byla jsem tam několikrát. Je to úplně neskutečně jiný svět. Moc ráda fotografuji.

Kabi
27.05.2014 4 z 5

Od tohoto autora má první přečtená kniha. Jsem nadšená. Velice pěkně napsané, poutavé a i trocha z africké přírody. Velice zajímavá problematika nerostného bohatství a životního prostředí, naprosto odlišný život afrických kmenů, prostě nádhera.

kvádr
25.03.2014 5 z 5

Tohle je důvod, proč jsem chtěla poznat další knihy od stejného autora. Tady začala má fascinace Smithem. Bylo mi tehdá asi cca. 16 let, ale i díky 12 letům později se k této knize vracím, zcela oddána.

niknikita
04.02.2014 5 z 5

Asi to nejlepší, co jsem doposud od Wilbura Smitha četla.
Plné emocí a napětí, prostě setkání s Afrikou, jaké se jen tak nevidí.

rose
07.11.2013 5 z 5

Pro mě první setkání s autorem. Dobré počtení. Je tam napětí, příroda, žhavé otázky kolem životního prostředí, odlišná kultura domorodců, boj na život a na smrt... Skvěle napsané.

Vlasta610
17.01.2013 5 z 5

Spokojenost veliká, vždy jsem se těšila, až si ke knize sednu.

petka-2007
30.12.2012 5 z 5

Jako vždy u tohoto spisovatele - maximální spokojenost!

rokofak
02.09.2012 4 z 5

Je to krásná kniha,která chytne za srdce.

pavlinapavlina
14.07.2012 5 z 5

Moooc smutná, ale krásná.

Nadík
11.01.2012 5 z 5

..velmi zajímavé a smutné.