Píseň přežití

Píseň přežití https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485636/bmid_pisen-preziti-xfY-485636.png 3 114 114

Když se to rozjede, je to k nezastavení. Novou Anglií na východě Spojených států se jako oheň šíří záhadné virové onemocnění, jakási nová forma vztekliny. Nemocnice nezvládají přijímat pacienty, lékaři jsou zoufalí z rychlosti, jakou nemoc postihuje nervovou soustavu, jak mění lidi v agresivní, nemyslící tvory a zabíjí je. Nejbezpečnější je zůstávat doma, ale co když si nakažení najdou cestu i přes váš práh? Natalie je v osmém měsíci těhotenství a její manžel se o ni ze všech sil snaží pečovat. Jednoho dne vyráží na nákup, ale při návratu je napaden a umírá. Natalii se hroutí svět, a navíc si sama z potyčky s agresorem odnáší kousnutí na ruce. Začíná závod s časem. Kontaktuje svou dávnou kamarádku Ramolu, dětskou lékařku, kterou prosí o pomoc, hlavně o to, aby se jí dostalo péče a mohla v klidu porodit. Svět se však radikálně změnil a obě ženy teď v průběhu několika málo hodin musejí svést boj, jaký si ještě před několika dny neuměly ani představit, a pokusit se téměř o nemožné, přivést na svět dítě. Do jakého světa to však bude? Píseň přežití je strhující hororový thriller, v němž hraje roli každá jedna minuta.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Fobos

Survivor Song , 2020

evilunicorn
01.08.2022 3 z 5

Přiznám se.. Tohle se mě emočně vůbec nedotklo..Těšil jsem, že příběh vytěží z tématu něco nového, neokoukaného, ale nakonec mě z letargie vytrhly bohužel právě jen ty klasické zombie akce, takže za mě spíš zklamání.

Viky007
31.07.2022 3 z 5

Tak tohle bylo celkem úmorné. Když to shrnu, nakažená žena ve vysokém stupni těhotenství se snaží dostat do nemocnice kvůli císařskému řezu, a její kamarádka, doktorka, jí pomáhá. Takže se vlastně jedná o pár hodin jejich životů, kdy se nic moc neděje. A když už se něco děje, je to chaotické, nudné a zbytečné. Já vlastně hned věděla, jak to dopadne. Ale pořád jsem doufala, že nastane nějaký wow konec, ze kterého si sednu na zadek. Rozhodně jsou lepší knihy na tohle téma.

To je asi vše.
Sasanky a sarančata.

KaMal
24.07.2022 4 z 5

Drsné (lidi na sebe útočí a občas někoho kousnou), rychlé (většina děje se odehrává během necelého dne) a dojemně děsivé (jde i o děti). Příběh je docela předvídatelný, přesto v "akčnějších" pasážích velmi napínavý.

Princezna22
16.07.2022 2 z 5

Strhující hororový thriller určitě ne.. Je to spíše napínavé a strašně dobře napsané. Příběh mi doslova proplul mezi prsty. Dá se říci, že tam hraje hodně čas a naděje. I když asi každý bude hned vědět, jak tohle dopadne.. Čekala jsem více "zombiku" a více akce a ne jen takovýto divný "horor"... 2⭐

Pampalini
15.07.2022 4 z 5

Téměř komorní drama na minimální ploše. Vše se děje v průběhu asi troch hodin a je toho dost. Apokalypsa je nenápadná, autor se striktně drží faktů a uvěřitelnosti. Výborně sedí do kontextu doby, šíření bludů, obav a nepřipravenosti. Intenzitu prožitku sráží příliš obsáhlé opisy prostředí, cest... pití vody na dvou stranách je příkladem. I když má svou důležitost. Je vidět, že autor je matematik, dílo je precizní, všechno má logiku. Vynikající překlad pana Žáčka.

marky2558
07.06.2022 5 z 5

Ke knížce jsem byla trošku skeptická vzhledem k hodnocení ale mile překvapila. Neřekla bych, že je to žánrem horor- do toho má podle mě dost daleko. Každopádně mě celý příběh velmi bavil, celé se mi to četlo vlastně úplně samo i když jsem malilinkato konec předvídala.

Veju007
05.06.2022 2 z 5

Horor? Úplně ne. Strašlivá apokalypsa? Vlastně úplně taky ne. Tak o co tedy šlo?

O komorní příběh dvou kamarádek svádějící boj s časem, který ale nemohou vyhrát.

Jedna zajímavá a napínavá scéna v podobě útěku z nemocnice ovšem nemůže vyvážit vcelku plytký a zdlouhavý příběh. Nejzajímavější kapitolou pro mě byla “Mezihra” vyprávějící o Joshovi a Louisovi, jinak to prostě vázne a drhne a já nedokázala s hlavními postavami soucítit a přilnout k nim, nevyhnutelný konec tedy pro mě byl očekávaný, ale emočně vesměs prázdný.

Graficky opravdu zajímavě pojato, ale tohle budou bohužel jen 2⭐️.

FejKýý
09.05.2022 4 z 5

Tahle kniha byla opravdu dobrá a doporučovala jsem ji hodně na IG. Ale od druhé poloviny knihy se spíš děj táhl a konec mě mírně zklamal. Byl takový useklý a taky si myslím, že mohl být ohledně toho autor trošku víc "drsnější". Autor píše velice čtivě a určitě zkusím jeho další knihu. K příběhu bych chtěla říct že jsem nepochopila Louise proč udělal co udělal.. To mě prostě rozum nebere. A Moniku jsem taky nemusela, to byla pro mě příšerná povaha. Vlastně ani moc tam nebyla nějaká postava kterou jsem si oblíbila. Ale musím pochválit, když se děj odehrával v nemocnici to bylo psycho. Četla už jsem za mě i lepší postapo ale tohle byla taky pecka. Rozhodně doporučuji, těm kdo máte takové příběhy rádi. Určitě si knihu nenechte minout.. 3,5*

Christie2020
23.04.2022 3 z 5

Rozhodně zajímavá kniha. Nutí k zamyšlení, jak by se člověk zachoval v určité situaci.
Pro mě byla první polovina zajímavější než druhá.
Asi by mě zajímal i “vědečtější” a podrobnější pohled na danou infekci…

Michaellla
20.04.2022 5 z 5

Většinou když dočtu knihu, jdu hned na další, ale někdy se stane, že potřebuju pár dní na vstřebání emocí...a stejně tak to bylo i s tímhle příběhem. Kniha je napsaná skvěle, příběh je kompaktní a přehledný, dobře se v něm orientuje. V podstatě víte na čem jste a jen čekáte jak to dopadne. A dopadlo to přesně tak, jak jsem nechtěla. A bylo mi strašně líto kluků....
Knížka mě bavila od první až do poslední stránky, neměla žádné hluché místa. Tak v půlce knížky jsem zjistila, že to vlastně napsal muž, což bylo velké překvapení, vzhledem k tomu, jak krásně popsal těhotenství, a přátelství dvou žen :). Při čtení jsem měla stále před očima březen 2020.

Gustik5
12.04.2022 4 z 5

Píseň přežití je asi tím nejlepším zombie hororem, ve kterém nejsou zombie. Jakkoli ta věta zní podivně, lépe se to asi vyjádřit nedá. A není ani tolik hororem. Je mnohem víc nesmírně komorním, katastrofickým příběhem o naději, v němž dvě kamarádky čelí brutálnímu viru a neúprosně tikajícímu času. To vše v detailně popsaném prostředí, což vás místy téměř až přiměje otevřít prohlížeč a googlit si dané lokace. Na celém díle je vlastně nejděsivější, jak uvěřitelně vše působí, což může mít kořeny v tom, že autor se očividně značně inspiroval událostmi poslední doby (kniha vyšla v originále roku 2020)...

kachnat
10.04.2022 5 z 5

Skvělý nápad na příběh, dobře popsaný děj, napínavé. Konec jsem zhltla jak malinu.

Aiden888
26.03.2022 1 z 5

No, tohle mě opravdu dost zklamalo. Ta knížka na mě pořád někde vyskakovala, až jsem získala dojem, že to bude hrozně boží. Plné akce nebo aspoň pořádně děsivé, když se všude psalo, že jde o horor. Jenže ono to bylo žalostně málo. Příběh prakticky žádný, šíleně rozvleklé, děsivé asi tak že vůbec, prostě bída a určitě si to nikdy znovu nepřečtu. Všechny ty pasáže popisující těch pár soubojů s nakaženými byly o ničem a celkový dojem z knihy ve mně vlastně vůbec nezůstal. Škoda.

Ellinek
24.03.2022 5 z 5

Tak tohle bylo zatraceně dobré. Víc než jen dobré, tohle bylo famózní! Zombie apokalypsa? Nečetla jsem a z Walking Dead jsem viděla jen pár dílů. Ale možná začnu podobný námět vyhledávat, protože tahle kniha mě vážně dostala. Jak já jsem ten fanoušek brutálních konců, kde si přeju, aby na to autor měl koule, ale nakonec nemá, tak tady je teda autor měl....a já za to poprvé nejsem ráda! :D Ty postavy jsem si oblíbila, sympatizovala s nimi, fandila jim, abych to nakonec celé ořvala, protože nevyhnutelnost a syrovost onoho konce je prostě zdrcující. A kvituji poukázání na to, že taková situace dokáže z lidí udělat stvůry, aniž by v tom mělo prsty napadení organismu. Prostě když je někdo svině, akorát uvítá možnost projevit se v plné šíři. Takže to možná bude znít hnusně a brutálně, ale já tomu ovčákovi prostě fandila, protože Strom se se svými idiotskými kumpány může jít klidně vycpat!

Skvělá knížka, která toho odhaluje hodně z lidské povahy. Jak to dobré, tak to špatné. A mrzí mě, že Píseň přežití s největší pravděpodobností zapadne v regálech, protože jakmile dneska před někým řeknete slovo virus, okamžitě to odsoudí a jde o dům dál. A přitom se v téhle knížce skrývá takový poklad!

Turante
11.03.2022 4 z 5

V Americe se objevila supervzteklina, říkáte si, další kniha s nějakým virem, který pozabíjí skoro celý svět? Omyl, ústředním motivem knihy je přátelství dvou žen, které se snaží zachránit nenarozené dítě. Co vše musí zvládnout a přežít v chaosu, který nastane po vypuknutí nákazy? Za mě jízda plná napětí a stresu, kdy fandíte hrdinkám, ať to zvládnou.

vnimat_Krasu
06.03.2022 4 z 5

Výprav skrze zombie svět je všude za korunu kornout. Tremblayův pandemickej pohled je ale kousavě aktuální a navíc se může opřít o silný dámský ústřední duo, kterýmu ten souboj s časem prostě vyhrát přejete. Tempo je vražedný, originalita a gradace závěru jakbysmet. Den Trifidů, Bird Box nebo i příběh Melanie od M. R. Careyho mám o něco výš. Přesto poctivě tažená zombie lahoda.

Anglie boj o přežití thrillery horory nebezpečný virus viry a bakterie

Paul Tremblay
americká, 1971