Cayenský pepř a javorový pudink

Cayenský pepř a javorový pudink https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180716/bmid_cayensky-pepr-a-javorovy-pudink-180716.jpg 3 87 87

Třiatřicetiletá Charlotte Lavigneová, asistentka v televizním pořadu, je šarmantní mladá žena, která je málokdy dokonalá, ale o to zábavnější: je svobodná, beznadějně hledá ideálního manžela, užívá si života a… zůstatku na kreditní kartě. Před kameru se ještě nedostala, ale snaží se realizovat v kuchyni. Zbožňuje vaření. V něm je odhodlaná, vynalézavá a je vždy připravená svádět své hosty pomocí jídla. Jejím cílem je dokonalá večeře, ale to by musela při její přípravě vypít méně vína a být míň nemotorná… Charlotte má zkrátka dobrodružný život se svými bouřlivými láskami, věrnými přáteli, zvláštními rodinnými vztahy i historkami z práce. Být pozván k Charlotte znamená radost, ale také nepředvídatelné dobrodružství — nikdy to není jen obyčejná návštěva. "Chtěla jsem povzbudit všechny ženy, aby šly svou cestou a aby přestaly hledat dokonalost, která nám často brání v uskutečňování našich snů.“... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Jota

Piment de Cayenne et pouding chômeur , 2011

Canney
10.07.2014 2 z 5

Moc nevím, co si o této knížce myslet. Příběh sám o sobě není špatný, ale většina postav je na zabití. Myšlenkové pochody hlavní hrdinky jsou vážně...ani nevím jak to popsat...prostě bych ji v jednom kuse musela něčím praštit pohlavě a i tak není jisté jestli by se vzpamatovala. A to platí vesměs o všech postavách. Jedninou vyjímkou je Ugo, ten jediný mi nevadil.

azeret
07.07.2014

z nějakého důvodu jsem strašně nesnášela Charlotte, přišla mi jako strašná husička (ale dočetla jsem to). Přečíst se to dalo, ale určitě existuje spousta zábavnějších knížek :-)

luciefeix
14.05.2014 2 z 5

čekala jsem od knihy mnohem vice , nesmyslná hrdinka která utrácí za kraviny a pořádá večeře pro své přátele , mám doma jeste druhý díl tak jsem zvedava jak se projeví tam .

Brambram
17.03.2014 4 z 5

Já myslím, že autorka nemá ambice ani snahu získat za své dílo literární ceny. Chce jen pobavit. Co na tom,že sáhla po profláknutém námětu - sympatická single třicátnice, smolařka co má jedinou touhu - najít toho pravého. Chtěla jen pobavit a u mě se jí to povedlo. Bavila jsem se, nic mi v ději výrazně nedřelo, snad jen, že jsem měla pořád chuť na popisované kulinářské hody. Strávila jsem s knížkou příjemné odpoledne, kdy jsem mohla vypnout a nechat se nést. Proto jsem si jí půjčovala a za mě tedy spokojenost.

bookcase
04.02.2014 3 z 5

Když se spojí osudy Bridget Jones a shopaholičky Becky Bloomwood, zrodí se Charlotte. Ze začátku mi to přišlo docela vtipné, pak už bylo humoru až moc a moc podoby s oběma výše jmenovanými knižními hrdinkami. Přiznám se, že druhou půlku knihy jsem pouze přelítla, abych byla v obraze.

bovinka
04.02.2014 3 z 5

Anotace vypadala lépe než celá kniha. Těšila jsem se na odpočinek a vtipnost. Ve srovnání s Bridget Jonesovou je toto slabý odvar. Zklamaní

VeruFreckles
01.01.2014 2 z 5

Chtěla jsem si na konci roku přečíst něco oddechového a tak jsem sáhla po e-knize, kterou jsem dostala jako dárek za předplatné novin. Celou dobu jsem měla pocit, že se autorka snaží napsat knihu ve stylu Bridget Jones...osamělá a potrhlá žena přes 30, která se potýká s muži ve svém okolí a zoufalé hledá toho pravého, v práci nic moc, vztah rodičů se rozpadl a ve všem ji pomíhají oddaní přátelé.
Místo oddechu jsem byla při čtení vynervovaná nelogickým chováním hlavní hrdinky, které bylo u Bridget Jones taky, ale tak nějak uvěřitelnější a obyčejnější.
Kniha mě nudila a do očí bijící snaha vyrovnat se úspěšným "románům" na stejné téma mě neskutečně otravovala. Další díl vynechám.

Neri
12.12.2013 4 z 5

Moc příjemná oddechovka ve stylu Bridget Jones. Se spoustou úžasného jídla a kvalitního alkoholu, po celou dobu čtení jsem měla střídavě chuť na některou z popisovaných dobrot nebo na skleničku alkoholu ( a to jsem téměř abstinent ). Pro mě více než milé překvapení, kniha která se čte skoro sama, ideální, když nemáte chuť moc přemýšlet a potřebujete se odreagovat po náročném dni.

jasmína
27.11.2013 4 z 5

Perfektní kniha pro čtenářky, co mají rády humor Bridget Jones, skvělé jídlo, vínečko, lásku, sex a humor. Záhadná kamarádka Aiša, super gay kámoš.... a kdo má ještě k tomu rád i veselé konce, bude nadšený. ačkoli se těším na další díl, co mi autorka připraví za překvapení..

láska vaření

Nathalie Roy