Petr Pan

Petr Pan https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272863/bmid_petr-pan-unl-272863.jpeg 4 95 95

Klasická pohádka z pera skotského novináře, dramatika a spisovatele Jamese Matthewa Barrieho. Všechny děti až na jedinou výjimku vyrostou. Tou výjimkou je Petr Pan. Nechtěl být nikdy dospělý, a proto zůstal navěky dítětem, aby si mohl pořád hrát. Žije na jednom ostrově v kouzelné a tajemné Zemi Nezemi. Jednou do Země Nezemě pozve také malou Wendy a její dva brášky Johna a Míšu. Nejdřív je naučí létat a pak s nimi odletí na svůj ostrov. Tam pak s Petrem Panem a jeho kamarády prožijí spoustu dobrodružství, když se Wendy stane princeznou, když bojují s krvežíznivými piráty a jejich kapitánem Hákem, když…... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Slovart (ČR)

Peter Pan , 1911

hana1070
18.12.2015 5 z 5

Petr Pan mě příjemně překvapil. Patřím do generace, která na jeho příbězích nevyrostla, přesto se mu ale povedlo mě okouzlit. Moc se mi líbil poetický jazyk (věděli jste, že víly vznikly z dětského smíchu, který se rozsypal na milion kousků?) i samotný příběh o dětství plném fantazie, která se s přibývajícími roky vytrácí. Trochu mě překvapilo, že řada příhod je dost drsných, o mrtvé piráty či indiány tu není nouze, na druhou stranu právě tahle „opravdovost“ asi děti baví. Zvlášť když dobro vždycky zvítězí. A nejnovější vydání Slovartu má naprosto kouzelné ilustrace od Petera Uchnára. Moc se mi ta knížka líbila.

wiix
05.12.2015 5 z 5

Jednoznačne jedna z najmilších, najromantickejších a najdojemnejších detských kníh a príbehov, ktoré som v detstve spoznala :)