Pět kroků od sebe

Pět kroků od sebe https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402058/bmid_pet-kroku-od-sebe-5NY-402058.jpg 4 879 246

Stella Grantová má cystickou fibrózu a její kontakt s okolním světem je minimální. Aby neohrozila své šance na transplantaci, musí se chránit před kýmkoli a čímkoli, co by mohlo být nositelem infekce. Šest stop. To je vzdálenost, kterou musí dodržovat. Šest stop – bez výjimky. Willa Newmana léčba vůbec nezajímá. Každým dnem mu bude osmnáct a pak – sbohem, nemocnice. Vykašle se na léky a konečně si bude užívat života. Will je přesně tím, od koho by se Stella měla držet dál. Pokud se k němu přiblíží a nakazí se, mohla by přijít o své místo na seznamu čekatelů. Aby se tak nestalo, musí si držet odstup. Čím víc se ale s Willem sbližují, tím víc jim předepsaných šest stop začíná připadat jako trest. Jaké by to asi bylo, kdyby si pro sebe mohli ukrást trochu té svobody, kterou jim vzala jejich nemoc? Co by se stalo, kdyby zkrátili vzdálenost na pět stop?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Five Feet Apart , 2018

Renike
01.10.2021 5 z 5

Za mě nádherná kniha, doporučuji..a také stejně krásnou knihu Piseň zítrka, příběh dle skutečné události - holka s cystickou fibrózou, která se stala zpěvačkou

Kriss15
30.09.2021 5 z 5

Za mě naprostá bomba. Kniha vás vtáhne do děje a nepustí, četla jsem jí několikrát a pořád to je jako poprvé. Trošku jsem si i zabrečela, ale hlavně jsem byla dojatá. Vřele doporučuji.

JessieEx
27.09.2021 4 z 5

Tahle kniha je plná YA (young adult) klišé, která už dle mého názoru byla v YA překonaná. To mi na knize vadilo nejvíc. Vadily mi takové ty pasáže, kdy postava vymyslí pro jinou postavu velké překvapení, do jehož realizace se zapojí rodiče a kamarádi... Asi teď vůbec nechápete, o čem mluvím :) ale věřím a doufám, že se najdou čtenáři, kterým tohle v knihách (zvlášť v YA) taky vadí :)

Jinak je to knížka samozřejmě velmi dojemná. Emocionální. Přišlo mi, že tady byla spousta situací možná až moc vyhrocená. Dost mě ale překvapil konec - leccos už se ke mně před čtením knihy doneslo a myslela jsem, že vím jak to skončí, ale dopadlo to úplně jinak...

Romantická linka byla moc fajn a perfektně se to četlo! Taky jsem ráda, kolik jsem se toho dozvěděla o CF. Jen tedy nechápu, co na tak tenké knize psali tři lidé :) Hodnotím jako lehký nadprůměr a těším se na další knihu od autorů!

Olous1
21.09.2021 5 z 5

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy. V dětství jsem strávila 3 měsíce v nemocnici a doteď si to pamatuju, takže jsem se rychle dostala do pocitů hlavní hrdinky. Moc hezky napsané, určitě stojí za přečtení.

Malíček
13.09.2021 5 z 5

Tahle knížka je něco, co si opravdu potřebujete přečíst. Stránky plynou pod rukama jedna báseň a příběh člověka vtáhne na začátku a vyplivne na konci. Celá (love)story je uvěřitelná a zajímavá a plná lásky a strachu a smutku. Oblíbila jsem si hlavní dvojici i další postavy v knize. Příběh mě oslovil a dotkl se mě, dokázal mě pohltit a předat mi nejen slova, ale i pocity.
OBROVSKÉ DOPORUČENÍ!

Luc00inka
06.09.2021 5 z 5

Tahle knížka mě velice oslovila a moc jsem si ji zamilovala. Četla se jedním dechem od začátku až do konce. Děj je výborně promyšlený a zajímavý. Stále se tam něco děje a dopředu nevíte, co přijde. Je krásné tuhle knížku číst. Moc doporučuji!

misowi84
01.09.2021 5 z 5

Stejně jako Hvězdy nám nepřály.. Zůstane v mém srdci i Pět kroků od sebe.
Nádherná kniha plná lásky, která dovede být i velmi krutá..
Na Willa a Stellu nikdy nezapomenu. Škoda jen, že kniha nebyla v pevné vazbě.
Obálka je tak nádherná, že stojí za vystavení v knihovně !
Filmové zpracování se mi velmi líbilo a rovněž tak i soundtrack.
Rozhodně jsem nečetl naposledy..

terakera
01.09.2021 5 z 5

Úžasná, emotivní kniha. Četla jsem ji téměř hned po vydání a vyrazila mi dech. Willa i Stellu jsem si neskutečně moc oblíbila. Miluju název, obálku, nápad, zpracování, postavy, styl psaní, vztah Stelly a Willa, nemělo to jedinou chybu.

Lucie2
26.08.2021 4 z 5

Dojemný příběh plný naděje dvou mladých lidí, kteří se potýkají s cystickou fibrózou. Kniha až děsivě popisuje celý průběh nemoci, o které jsem nevěděla téměř nic. Od první kapitoly mi příběh připomněl knihu Hvězdy nám nepřály, doporučila bych ji spíše mladším čtenářům.

Lucc93
13.08.2021 5 z 5

Krásný příběh z prostředí nemocnice. Láska dvou teenagerů, jejich životní příběhy plné odříkání. Moc se mi to líbilo, přečteno za jeden den. Určitě doporučuji!

hlavajda93
12.08.2021 4 z 5

Opravdu krásný a smutný příběh o lidech s děsivou nemocí. Ze začátku mi postavy nebyly moc sympatické, ale pak jsem se začetla a tak moc jsem jim fandila. Konec byl tak smutný a nespravedlivý vůči nim.

SimonaM86
10.08.2021 5 z 5

" každý dech, který pro sebe vybojuje, hned odevzdává mně"
Síla lásky může vzniknout kdekoliv, s kýmkoliv, za jakékoliv situace a v jakémkoliv prostředí či životní rovině.
Will a Stella i přesto jak jim osud v životě nepřál, tak poznali osudovou lásku a to se jen tak někomu nepoštěstí za celý život.

vendysantos
28.07.2021 5 z 5

Krásné, smutné, dojemné. Nedokážu si představit, jaké to musí být žít s cystickou fibrózou. Všichni ti pacienti mají můj obdiv za to, jak jsou neuvěřitelně silní a odvážní. Pět kroků od sebe je možná příběh smyšlený, ale zároveň je reálný. Láska bolí.

„Lidé ve filmu vždycky říkají, že musíš někoho opravdu milovat, abys ho nechala jít.“

ZÓNA
20.07.2021 3 z 5

Mnohdy se lidé sami odcizují a stojí od sebe třeba i na pět kilometrů daleko.
Stella a Will si usmysleli, že pro ně bude platit kroků pět. O jeden krok méně, než pro ostatní...
Nemohu nehodnotit jako dospělý čtenář. Neměl bych román číst očima šestnáctiletých, což opravdu nedělám.
V knize jsou některé nádherné pasáže, emotivně silné a neotřesitelné ve své podstatě.
Ale jako celek působí kniha nejistě a málo odhodlaně, i když z hlediska cystické fibrózy nahání její obsah hrůzu.
Ani Stella, ani Will nedokázali utrhnout ze stromu jablko. Nezakousli se do něho a nestali se postavami, které bych považoval za nezapomenutelné. Nicméně, láska jakou spolu dokázali stvořit, je naopak až křišťálově čistá.
Líbilo se mi sdělení, nelíbila se mi forma. Mírně nudilo neustálé střídání vyprávějících aktérů příběhu.
Hodně košaté, chybělo vzrušení.
Přesto oceňuji. Protože nyní vím, jak se takoví lidé cítí. Mladí lidé. Čistí a nešťastní.
Žít - znamená - dýchat.

Dizzy3
19.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Teda..ani nejak nevim co napsat..citim neskutecnou nespravedlnost vuci hlavim postavam - miluji se, ale nesmi se dotknout natoz polibit a jednomu z nich nezbyva moc casu...a ten konec! Ukapla mi nejedna slza i kdyz v podstate, ani jeden neumrel.. ale boze jak ja nesnasim otevreny konce! Ve skrytu duse doufam v pokracovani :)

Skvelej napad i pribeh a kdyz si clovek predstavi, ze by se neco podobneho mohlo dit i ve skutecnosti..Zkratka dalsi kniha, ktera bude mit cestne misto v me knihovnicce a urcite se k ni jeste nekdy vratim :)

Knihomolka2812
19.07.2021 5 z 5

Krásná knížka, velmi čtivá. Postavy jsem si oblíbila. Na konci nemůžete neslzet.

Ver777
15.07.2021

Představit si život pacientů s cystickou fibrózou není pro zdravého člověka snadné. Tato kniha vám ho přiblíží. Pobavíte se a i se dozvíte něco nového. Kniha je navíc velmi čtivě napsaná a nemusíte být dospívající ani young adult, aby se vám líbila a aby vám potvrdila, že zdraví a láska jsou ty nejdůležitější hodnoty napříč všemi věkovými skupinami.

petulkapeta
12.07.2021 5 z 5

Budete smutni při čtení?
Ano to je velmi pravděpodobne...
Vyvolaji Vám tyto řadku i usměv na tvaři?
To 100%
Takže?
Ano,přečist určitě ano,je to velmi silný přiběh...a ten epilog...
Mimochodem kdoi mate netflix najdete to tam i zfilmovano se stejnym nazvem i když při překladu do češtiny už zbyly jen 3 kroky :D

Janca001
12.07.2021 5 z 5

Hned co jsem přečetla první řádky, věděla jsem, že to bude skvělá knížka. Ale až tak skvělá, to jsem nečekala. Příběh je strašně krásný a dojemný. Knížka je moc hezky napsaná, dokonce je k ní i film. Moooc doporučuji.

jajsemenyk
06.07.2021 5 z 5

Nádherná knížka, která snad nenechá oko suché. Příběh mě neskutečně dojal a nedokázala jsem se od něj vůbec odtrhnout. Ke konci jsem myslela, že se hlavní hrdinové rozhodnou jinak, než se nakonec stalo, což jsem pořádně obrečela. Doufám, že nakonec (vzhledem k otevřenému konci) vše dopadne tak, jak jsem doufala.