Pět dní

Pět dní https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219231/bmid_pet-dni-219231.jpg 4 254 88

Strhující příběh o lásce, přátelství, odpovědnosti, odvaze, o síle vzepřít se ranám osudu. Zbývá pět dní - pět dní do fatálního rozhodnutí, jež ukončí utrpení hlavní hrdinky, ale ovlivní i život její rodiny a přátel. Sebevědomá, ctižádostivá právnička Mara jednoho dne zjistí, že trpí nevyléčitelnou Huntingtonovou chorobou, která postupně ničí nejen její tělesnou schránku, chování a vzhled, ale především její intelektuální schopnosti. Dá si slib, že vydrží do chvíle, kdy už nebude moci žít důstojně a stane se pro svou dceru a manžela i pro rodiče nesnesitelnou přítěží. Není to snadné rozhodnutí, ale Mara je odhodlaná slib dodržet a na osudovou chvíli se systematicky připravuje. Na internetu se virtuálně sblíží se Scottem. I on stojí před bodem zlomu. I jemu nemilosrdně běží čas a blíží se chvíle, kdy se bude muset rozloučit s chlapcem, o nějž se společně se svou ženou staral, když si chlapcova matka odpykávala trest ve vězení.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Five Days Left , 2014

Luucieee
12.09.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila! Přiznám se, že i nějaká ta slza ukápla..

aliisalounu
11.09.2018 5 z 5

Když jsem si tuhle knihu pořizovala v LK, netušila jsem, že bude tak skvělá. Čekala jsem tuctovou oddechovku s průměrným příběhem. Místo toho se z ní stala kniha s velmi silným příběhem, která mě donutila zamyslet se nad svým životem, neřešit blbosti a být ráda za to, že jsem zdravá, protože to se o hlavní hrdince bohužel říct nedá. Rozhodně doporučuji ke knížce přichystat i balení papírových kapesníků.

melien
22.06.2018 5 z 5

Krásná kniha s dvěma lehko uveritelnymi příběhy lidi l, které rozhodně chytí za srdce. Oba příběhy mi vehnaly slzy do očí.

tchiwawa
18.05.2018 5 z 5

Kniha která mi vehnala slzy do očí. Na jednu stranu příběh se smutným koncem, druhý příběh dopadl dobře.... Musím říct, že jsem si po téhle knížce začala více važit sveho zdraví a času, který jsem s dcerou..

LucyBrand
25.03.2018 5 z 5

Pět dní je kniha o závažných rozhodnutích, veliké odvaze čelit nemoci a o osudu, který je každému dán. Máme však právo ho měnit? Mara je úspěšná, krásná, má milující rodinu, vše se jí daří, ale přijde rána v podobě Huntingtonovy nemoci. Knihu rozhodně doporučuji, velice se mi dobře četla. Těším se na další knihu od této autorky. Zbývá už jen pět dní - pět dní na život, pět dní na všechno.

Vikos
02.01.2018 5 z 5

Hezká knížka.. ale.. ŽÁDNÝ ALE! ..
Abych to shrnula jo.. obrečela jsem asi tak třičtvrtě té knížky a to i v okamžicích, který byly šťastný.
Z čehož si můžeme odvinout, že knížka je velice velice velice smutná a nedoporučuju jí slabším, citlivějším a nebo prostě lidem, kteří neradi pláčou.
Mě se jinak mocinky líbila, i když jsem na ní přes slzy skoro neviděla - ba kecám :D :D
DÁVÁM 5 HVĚZDIČEK :)

lenkavildomcova
22.10.2017 5 z 5

Wau... Chybí mi slova pro hodnocení této knihy. Krásný, smutný, dojemný... To všechno to bylo. Ještě mi zasychají slzy. Popis Hungtingtonovy nemoci je šílený. Slyšela jsem o ní jen v seriálu Dr. House, a teď už vím o čem ta hrozná nemoc je. Knihu doporučuji a těším se na další od téhle autorky.

Luciecii
24.09.2017 2 z 5

V knize mi trochu vadil druhý paralelní příbeh Scotta. Dokázala bych si představit celou knihu jen o Maře. Takže ke konci už jsem trochu přeskakovala stránky v příběhu Curtise a Scotta, bohužel. Jejich příběh byl taky moc hezký, ale neseděl mi do této knihy. Dokázala bych si ho klidně představit úplně zvlášť.
Příběh Mary byl v některých pasážích až moc dlouhý, tudíž se mi několikrát stalo, že jsem knihu odložila a vrátila se k ní až třeba za týden či dva.
Rozhodně jsem tuto knihu nepřečetla jedním dechem.
Samozřejmě i zde ale byli chvíle, kdy jsem zadržovala slzy a opravdu jsem se do hlavních postav vžila.
Kniha byla pro mě takovým průměrem, ani dobrá - ani špatná.

Miro67
28.07.2017 4 z 5

Oba příběhy měly společnou jednu zásadní věc. Lásku partnera. Takovou, která hory přenáší. A v případě hrdinů knihy pomáhá k zásadním rozhodnutím i k uspokojení ze života prožitého, nikoliv jen přežitého.

sarekaslukova
20.07.2017 5 z 5

Knížka mě svým dějem vtáhla do sebe tak rychle jako zničující tornádo, kterým i jeden z příběhů pro mě byl. Ke konci jsem už chtěla číst jen příběh Scotta protože Mari jsem si dovedla představit, jak to dopadne. Ale po přečtení mě trošku mrzelo, že nebyla zaznamenaná reakce Toma nebo rodičů a zůstalo to takové otevřené. Ale jinak knížka byla opravdu zdařilá.

Anna 13
13.05.2017 4 z 5

Posledních asi patnáct stránek probrečených. Dojalo mne to více než kniha Než jsem tě poznala. Přesto si myslím, že námět, který je zajímavý šel zpracovat trochu lépe, proto ubírám jednu hvězdu. Nebudete na straně žádného hrdiny: všechny budete mít rádi a všechny budete litovat. Je to krásná kniha, kterou doporučuji všem, kteří si u knížek rádi pobrečí a mají rádi i drsnější dramata.

Zde má recenze: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1705/pet-dni-julie-lawson-timmerova

EvikU.
08.04.2017 5 z 5

Tahle kniha mě úplně a naprosto dostala, zasáhla. Čtivý, obdivuhodný, dojemný,... Na konci jsem brečela. Manžel se divil co se děje. Říkám mu, že je to hrozně smutný. A on mi odpověděl." Proč to čteš?"A já říkám, protože prostě musím.

jadunka
11.03.2017 4 z 5

Nápad i celé dva příběhy se povedly, k tomu žádnou výtku nemám. Ale pokud bych měla tuto knihu ještě jednou číst, sáhla bych po originální verzi. Neskutečný počet typografických chyb, hrubek, překlepů a špatných překladů ve mně vyvolávaly spíš naštvání a nemohla jsem si tak knihu pořádně užít.

Bella09
19.02.2017 5 z 5

Kniha na mě silně zapůsobila. Ani závěr knihy se mi nezdál uspěchaný, jak to často bývá. Oba příběhy mě občas nutily se zastavit ve čtení a přemýšlet o vlastních bolestech a starostech. Líbilo se mi,že jsem se dozvěděla podrobnosti o nemoci, o které jsem nic nevěděla. U této knihy jsem přečetla i poděkování(což běžne nečtu).

Dagmar58
30.01.2017 5 z 5

Velmi čtivá, krásná knížka, která nenechá čtenáře v klidu. Střídají se dva příběhy dvou různých lidí, jeden má šťastný konec, druhý nikoliv a při čtení přemýšlíte, jak byste se zachovali v daných situacích vy. Skvěle napsaná knížka, dlouho mi zůstane v paměti. Doporučuji k přečtení.

edisek83
17.01.2017 5 z 5

Krásná kniha...jeden příběh šťastný a druhý smutný....pobrečela jsem si

AnetaPospisilov
06.01.2017 4 z 5

Autorka má opravdu talent,na to,ze to byl její první roman,tak klobouk dolu.Vyborne čtení,sice smutný příběh,ale četl se sám. Podle mě skvěle zpracované. Mužů jedině doporučit.

sarkap123
05.01.2017 4 z 5

Kniha skvělá, jen mi trošku chyběl propracovanější závěr - co se dělo poté, když ji našli, ale jinak bez jediné výtky. Kniha je psána velmi čtivě, stránky ubíhaly jedna za druhou. A souhlasím, že příběh Scotta je zde pro mírné odlehčení, aby alespoň něco skončilo s dobrým koncem.

lilined
03.10.2016 5 z 5

Úžasná kniha. Tahle kniha patří k těm, které se vám dostanou pod kůži, a která si při svém konci vezme kousek z vás. Taková ta kniha, u které chcete po přečtení posledního slova dát reaped a přečíst si to znovu. Vím, že tato kniha bude patřit k jedněch z mých nejoblíbenějších. Sice má své chmury. Věci, které by chtěli trochu pozměnit, ale nic bych neměnila. Příběh plný lásky a nenávisti, naděje a zoufalství, plná nových přátelství.

Sirael23
02.10.2016 5 z 5

Většinu knihy jsem strávila s kapesníkem v ruce. Mařin příběh je silný, plný emocí - pozitivních i negativních. Scottův příběh působí jako odlehčení, protože kdyby byla kniha jen o Maře, asi by to bylo příliš náročné čtení. Skvělá kniha, která vás nenechá v klidu, dokud nedočtete do konce.