Perunova krev I.

Perunova krev I. https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179587/bmid_perunova-krev-i-BRt-179587.png 4 834 128

Perunova krev série

První část nového dvoudílného románu Františka Kotlety, v němž nechybí typické ingredience pro nejkontroverzněj­šího autora současné tuzemské fantastiky: brutalita, sex a nadsázka. Sebevražední teroristé, bomby v hrncích i pytlících od mouky, miny, které mohou být nastraženy kdekoliv, rakety přilétající odkudkoliv a islamisté toužící po trofeji s vlaječkou NATO na uniformě. To všechno byl čajový dýchánek proti tomu, co na Martina Fridricha čeká v Praze. Akce, která měla vydělat dost peněz pro partu afghánských veteránů, se zvrtne a diamanty milionové hodnoty mizí v rukou neznámých útočníků, z nichž každý je silnější a nebezpečnější než rota mudžáhedínů. Jenže tady jde o miliony, jasný? Je třeba povolat do zbraně staré přátele a získat kořist zpět. Ať si je v tom třeba magie, tlupa vlkodlaků nebo někdo mnohem, mnohem mocnější.... celý text

midloch
12.05.2019 4 z 5

Klasický Kotleta - akce, sex, magie, hlášky. Příběh se týká toho jak nasrat staré slovanské bohy a není to vůbec špatný. Jediný problém mám s tím, že hlavní hrdina mi nesedí tak jako Bezzemek, nebo Kosek, takže nemůžu hodnotit plným počtem. Každopádně si přečtu i druhý díl.

denniys
29.04.2019 4 z 5

má první kniha od pana Kotlety a skoro jsem si nebyla jistá, jestli nečtu pana Kulhánka..to je tak nehorázná podobnost :) téměř stejný styl, stejný nechuťárny, humor na hranici humoru a prostě dobrej odvaz :)...knížka mě bavila a rozhodně dám další

Elea
22.04.2019 5 z 5

Perfektní odpočinkové čtení, kniha má spád, rychlé akce, trochu drsnější humor. Jen mne při jejím čtení několikrát napadlo, jak moc její vznik ovlivnil p. Kulhánek, jestli jen autor tak dokonale napodobuje jeho styl nebo i bezprostřednější činností.

avalonek
04.04.2019 5 z 5

Normálně jsem se asi stala závislá na knihách od pana Kotlety..Je to návykové,svěží,drsné,vtipné a prostě parádní.Prostě celá kniha je jak jízda v rychlém autě..Paráda

Miro.slav
04.03.2019 5 z 5

"Podle mně prostě ten starej mazanej b*stard posmrtně vyj*bal s celým slovanskýn panteonem, vo*e." (F. Kotleta - Perunova krev I., s. 173)

Až doteraz bolo pre mňa synonymum pre slovanskú fantasy meno Juraj Červenák a nemyslel som, že to niekedy niečo zmení. Až kým neprišiel F. Kotleta! Kotleta namiešal taký parádny "nářez", že sa to nedá ani vyjadriť. Je to skrátka neotrelé, geniálne, hláškujúce, plné streľby, akcie, rozsekaných tiel, streľby, dynamiky, sexu a streľby. K tomu prirátajte tri "mafiánske gangy" staroslovanských bohov pod vedením Velesa, Svaroga a Černoboga a je o zábavu postarané. Samozrejme netreba zabúdať ani na sadomasochistickú bohyňu-dominu Chors a kopec víl, vetrníc, vodných démonov a vlkodlakov. Fakt mazec!

Veď posúďte sami:

"Nebývám tak pateticky teatrální jako můj bratr. Já jsem na lidi buď hodný, nebo je rovnou vraždím," usmál se Černobog. (F. Kotleta - Perunova krev I., s. 163)

Blafoun
26.01.2019 5 z 5

Skvělé, není co vysvětlovat. Kdo má tento žánr rád bude chrochtat blahem, kdo ne, ať si čte něco jiného. :-D

TERRORDROME
24.01.2019 4 z 5

Tu mi Kotleta asi najviac pripomínal Kulhánka, nahláškovaný magor, alias hrdina je pri kšefte s ukrajinskou mafiou prizabitý bandou nadľudských indivíduí, zdrhá z nemocnice a skúša zistiť čo sa to vlastne sakra stalo. Za parťákov do akcie si vezme militantného vozíčkara, 130 kilovú ryšavú snajperku a extra silu mu dodáva súloženie s bohyňou Chors. Jeho nepriatelia sú totiž celý zbor starých slovanských bohov, víl, démonov a podobnej čvargy, ktorý zároveň idú jeden po druhom v boji o moc. Dej nie je nijako objavný, ide len o to nahustiť tam čo najviac urputnej akcie, idiotských hlášok a čvachtavého sexu, ktorý mal tentoraz dokonca aj zmysel, za čo Františkovi asi zatlieskam. Výsledkom je vysoko zábavný brak čo utečie ako netopier z pekla so strelou v zadnici... ako povedal klasik.

NightGepard
24.01.2019 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem četl nejdříve pozdější autorovu tvorbu, kde je již vypsanější, tak mi připadalo v této knize, že má trochu pomalejší rozjezd. Ale to je jen asi pocit. Známá místa v Praze dostávají po přečtení knížek od Kotlety jiný rozměr. Knížka uteče jak večerní zprávy a už člověk má potřebu šáhnout po další. A je tu pokračování!

whisperkaa1
12.01.2019 5 z 5

Velmi dobrá kniha, Kotleta mě nikdy nezklamal :D

Patapuf
10.01.2019 5 z 5

Jů něco jako Kulhánek... za mě naprostá spokojenost... je to skoro to samý... je to vtipný, zábavný... už se těším na druhý díl...

Gerdik
27.11.2018 4 z 5

Zajímavý mix žánrů, terý se dobře čte a rychle odsýpá s pořádným cliffhangrem na konci. Celkově zhrnu sérii u druhého dílu =).

Psenda31415
16.10.2018 4 z 5

O něco slabší než serie SPAD, ale i tak jsem oba díly přečetl s radostí. Druhý díl byl ještě o něco slabší než první, ale holt jsem musel vědět jak to všechno dopadne :-)
Téma zajímavé, neotřelé, ale bohužel ubylo hlášek....( Cos čekal.....debile....).
Každopádně super postavy, dobrá akce a super hlášky navíc v prostředí Prahy, co víc si přát.
Snad jenom hamburgr, camelky a spoře oděnou polobohyni neotřelým způsobem obdarovávající muže dlouhověkostí a nadpřirozenou silou :D

L.K.V.
10.10.2018 3 z 5

Z knih od Františka Kotlety, které jsem četl, se z mého pohledu jedná o jeho nejslabší tituly.

Ocenil jsem, že se autor pokusil přivést na světlo světa knihu s tématikou Slovanských bohů a mytologických bytostí.

Akce jako taková, byla solidní a (ač smutné) líbilo se mi, v jakém stavu byli nejbližší pomocní, přátelé a kolegové hlavního hrdiny. Zvláštní, člověk by úplně nečekal společenský komentář v knize od F. Kotlety.

Jediný důvod, proč jsem dal 3/5 na oba díly této série je, že jsem očekával něco více ohledně Slovanských božstev.

Na druhou stranu jsem si zároveň užil, jak hlavní hrdina a jeho přátelé srovnali hrací pole s "božskými" bytostmi díky moderní technice.

Dále pak mytologické postavy, jakožto různé děti Chors byli zajímavé. A pak samozřejmě "Nejsem mňamka" krom hodně zvrácených scén, měla téměř Kulhánkovský nádech ala "No, taštičku ne." Takže bravo mistře.

Závěrem, zábavné, ale z mého pohledu slabší než jiné knihy od stejného autora.

I přesto, že jsem dal 3/5, je to spíš 3,5/5 možná až slabá 4/5.

Dervish
24.07.2018 3 z 5

Je to taková klasická Kotletovina, halda syrového, rozstříleného masa, místo šípkové omáčky, krvavá mozkomíšní kaše a jako zákusek kosti různých velikostí, zlámané do podivných tvarů. Sůl a pepř v podobě živelného sexu. Oregano v podobě někde lepších, někdy horších hlášek. A klišé jako tečka.

Ale nebavte se, když hlavními hrdiny jsou kripl, tlusťoška a chlap co myslí pytlíkem raději než hlavou. To prostě musí fungovat nebo ne?

slawa.cap
10.07.2018 5 z 5

Možná o trochu slabší, než Bratrstvo krve. Na druhou stranu: hlavní hrdina je skoro normální člověk. Poměrně neobvyklá zápletka se slovanským božstvem. Nesourodá trojice hlavních hrdinů, obzvlášť mě pobavila Pouštní růže :)

lee5747
22.06.2018 4 z 5

Mám ráda Kotletu, takže pro mě příjemná akční a svěží oddechovka, ikdyž pro mě byla jeho série Bratrstvo o něco lepší. :)

Feryy
30.05.2018 4 z 5

Není to takové jízda jako pozdější knihy, ale je dobré téma slovanských bohů. To se mi moc líbilo. A je tam sex :D

jaroiva
12.04.2018 odpad!

Přečetla jsem půlku a stačilo, nějak nemám potřebu dočítat knížku jen proto, abych ji prostě dočetla.
Běžně mě neuráží sprostá slova, ale pokud je tímto stylem psaný celý text, začíná to být únavné. Spíš jsem ale alergická na reklamy, i když u některých jsem si nebyla úplně jistá, jestli je to product placement nebo ne, ale např. gauč z Ikei, předpokládám, že product placementem byl.
Trochu mi to připomnělo komixy, které vyráběli mí spolužáci na základce, kteří si podobné střílečky s vyhřezlými vnitřnostmi užívali. Tehdy mi to jako puberťačce připadalo taky vtipné. A kdyby se jednalo o dílo 14letého výrostka, tak bych ohodnotila tak 4*.
Věřím, že pro cílovou skupinu chlapců (možná i holek) 13-15 let to může být zábavné čtení. I když i tak bych raději sáhla po nějaké videohře, kde se můžu vyřádit.

Jdu se raději vrátit k dalšímu dílu Takeshiho Kovacse (od R. K. Morgana)

roso.mak
04.04.2018 4 z 5

Bratrstvo krve bylo o chlup lepší, ale byl taky správnej nářez.

wildXchos
14.01.2018 4 z 5

Kniha je výborná - zbraně, krev, sex a všechno v takovém měřítku, aby se to čtenářům líbilo. Vůbec mi ale nevyhovovalo prostředí Prahy.