Travis

Travis https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496447/bmid_travis-HL7-496447.jpg 4 186 186

Pelion Lake série

< 2. díl

Travis Hale, náčelník policie idylického městečka Pelion, má všechno, o čem se mu kdy snilo. Ženy mu padají k nohám, je milujícím strýčkem synovců a neteře a rodina mu už z větší části odpustila dávnou zradu, jíž se dopustil na svém bratru Archerovi. Nyní řeší problém s jistým potížistou, jenž se přistěhoval do města i se sestrou – ženou, která může Travisovi obrátit život vzhůru nohama a kterou zaujal zdánlivě dokonalý Gage Buchanan. Haven Torresové lehl její svět popelem. Doslova. Nyní cestuje s bratrem po celé zemi a utíká před problémy, které je pronásledují. Doufá, že v městečku kdesi v Maine nalezne aspoň na léto klid, zvlášť když ji zaujme jistý muž jménem Gage, který by proti letnímu románku nic nenamítal. Po setkání s arogantním náčelníkem místní policie se však dozví, jaké problémy v městě působí její bratr, a rozhodne se, že nejlepší bude, když zase brzy zvednou kotvy. S Travisem se však nečekaně spřátelí a uzavřou spolu dohodu – ona mu pomůže potrápit svého bratra a on jí pomůže získat Gage. Jejich přátelství se však brzy zbarví vzájemnou přitažlivostí a Travis i Haven zjistí, že občas je potřeba vše ztratit, abyste získali přesně to, co hledáte.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Travis , 2021

Kristy.Seb
14.01.2023 4 z 5

Nejhorší na lásce je, že když odejde, zanechá po sobě v srdci díru tak obrovskou, že ji nikdy nic nevyplní. Člověk se pak bojí to znovu risknout. Nemůže ztratit tak velkou část sebe samého, a přesto přežít. A tak se zoufale snažíš vyplnit tu díru věcmi, které na to ale nikdy nestačí. Věcmi, které občas jiným lidem ublíží.

Všichni se postupně měníme. A pokud je každá naše nová verze lepší než ta předchozí, znamená to, že jsme se poučili a vyrostli.

Všechno, co nám kdysi přinášelo bolest, nám v srdci zanechá díru, a pak přijde někdo, kdo nám svým darem tu díru zacelí.

Možná existuje víc způsobů, jak o vše přijít. Všichni musím zvážit svoje možnosti. Vyber si, které karty se zbavit, abychom mohli vyhrát větší balík.

Sny se nikdy nestanou skutečností, pokud se nikdy dobrovolně nezastavíme, nepostavíme se čelem své minulosti a nevykročíme vstříc budoucnosti.

Milé pokračování prvního dílu, ale stejně mě Archer chytnul mnohem víc za srdce.

AliceTief
10.01.2023 5 z 5

Jsem hrozně ráda, že vyšel další díl navazující na Archerův hlas. Archer byla a stále je jedna z mých nejoblíbenějších knih, takže jsem se na jeho bratra opravdu moc těšila a stálo to za to. Na Archera kniha určitě nemá, ale hrozně dobře se autorčiny knihy čtou a vezmou i za srdce. Jsem ráda za Travise =)

happy19
08.01.2023 5 z 5

...opět pohlazení po duši,takto píše jen Mia.
Archerův hlas byl jeden z prvních románů,co jsem kdy četla.
Mám ho dodnes v paměti:-*
Jsem vděčná za pokračování!
Tohle si prostě zamilujete!

„Nedávají se druhé šance, aby se věci napravily. Ale mají dokázat, že i po pádu bychom mohli být lepší. “

Hatshepsut
07.01.2023 5 z 5

Rozhodně děkuji "narise", která mi doporučila přečíst první díl ze série Archerův hlas ještě jednou. Přece jenom je to už nějaký čas co jsem to četla a roli Travise bych bez toho úplně nepochytila. Obě knihy jsou krásné a emotivní. Jsou o lidech, kteří si v minulosti prošli určitým peklem a především jsou o neuvěřitelné odvaze, nepodlehnout těžkému osudu a bojovat o lepší zítřky. Autorka do svých příběhů umí vložit romantiku, humor, lehkou erotiku, přátelství, napětí a především šťastný konec, který sice ve skutečném životě tak často není, ale určitě vás pozitivně naladí.

Holubicka1
06.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Bože, tak tohle bylo něco úžasného. Od Mii Sheridan jsem ale ani nic jiného nečekala.

Travis, příběh o chlapci, který si myslel, že je pro všechny až ten druhý nejlepší. Jako brnění, aby ochránil své srdce, zvolil manipulaci a nevraživost. Během jednoho okamžiku se ale všechno změní a všichni poznávají, kým Travis ve skutečnosti je.

Travis Hale vyrostl v bohaté rodině v malém městě Pelion v Maine. Pokud jste četli Archerův hlas, víte že jeho minulost není úplně nejlepší. Travis si je ale nyní vědom všech svých činů a díky některým událostem, které mu otevřely oči, se snaží posledních pár let vše odčinit a být co možná nejlepším člověkem. Jeho vztah s bratrem Archerem není dokonalý, ale pomalu mezi sebou nalézají ztracenou důvěru a snaží se nechat minulost za sebou. Travis je ve svém nynějším životě spokojený a plánuje svou budoucnost. Jenže stačí jeden okamžik a všechny jeho plány se mu rozpadnou přímo před očima.

Haven Torres pochází z Los Angeles a se svým bratrem jsou už dlouho na cestách. Poznávají nová místa a kamkoliv zavítají, dlouho se nezdrží. Pelion byl pro ně jen zastávka po cestě, kde neměli v plánu zůstat. Jakmile ale vystoupí, městečko je během jediného momentu okouzlí. Proto se rozhodnout přes léto zůstat a pak pokračovat dál tak, jak měli v plánu. To by ale Haven nesměla potkat nevrlého místního šéfa policie, který otřese jejím světem.

Travise a Haven si zamilujete. Jejich nepravděpodobné přátelství, kdy společně sdílejí nezapomenutelné okamžiky, poznávají své skryté stránky a jeden pro druhého se stávají oporou, budete milovat.

Travis je krásný příběh o sebeuzdravení, odpuštění, přátelství a lásce. Trochu jiný, než na co jsem u Mii Sheridan zvyklá, ale i tak je to emotivní příběh, který vás rozesměje, ale i rozpláče.

Slibuji, že si Travise zamilujete. Je to totiž muž, který musí všechno ztratit, aby nakonec mohl získat to nejdůležitější v životě.

hana1039
03.01.2023 4 z 5

Trochu jsem musela pátrat v paměti v příběhu o Archerovi, nějaké útržky mi přece jen zůstaly, některé víc...Travis, nevlastní bratr Archera si musí projít obdobím,kdy se snaží najít sám sebe a co vlastně od života chce a koho chce... nejvíc se mi líbila pasáž na schůzi,kde Travis ,,donutil,, skoro každého na sebe něco prásknout :-) a jak se říká, hoď kamenem,kdo jsi čistý,, no,moc těch,, čistých,,nebylo :)))

narisa
29.12.2022 5 z 5

Opravdu jsem se na tuto knihu moc těšila a rozhodně mě nezklamala. Samozřejmě jsem si předtím ještě musela znovu přečíst Archera. Travis, jak již zmínili jiní, mi nebyl v prvním díle příliš sympatický, ale v této knize jsem si ho oblíbila. Jeho matka mu strašně ublížila (a také hlavně Archerovi) a já vůbec nechápu, že nebyla více potrestána. Autorka k ní byla schovívavá.
Každopádně Travis se choval tak, jak ho k tomu jeho matka vedla. Ale...
Fascinovalo mě, jak moc byl Travis ochotný se změnit. A že se mu to povedlo. Ve skutečnosti byl laskavý, milý a všem se snažil pomáhat. Ty nepravosti z jeho sáhodlouhého seznamu většinou spadaly do doby před osmi lety. A Travis se vážně snažil napravit. Ta schůze byla vážně vtipná.
Haven se mi moc líbila. To byla ale něžná duše. Její střety s Travisem byly vtipné a žhavé. Moc se mi spolu líbili.
Jejího bratra Eastona mi bylo líto, i když jeho chování se mi moc nezamlouvalo, naštěstí se pak už krotil. Docela by se mi líbil jeho příběh.
Stejně tak příběh Gage by stál za to.
Autorka mě tímto pokračováním velice potěšila. Četlo se to jedna radost. Tak jsem zvědavá, jestli bude pokračovat a nebo série skončí těmito dvěma díly.
Nezapomeňte, že Archerův hlas je první díl a Travis díl druhý. Je lepší to číst chronologicky.
Rozhodně všem doporučuji k přečtení.

moma08
26.12.2022 5 z 5

Další kniha od autorky, kterou vezmete do ruky a jen s těžkým srdcem jí pouštíte z ruky.
Příběh je pokračování, kde byl hlavní hrdina Archer bratr Travise a určitě nejsem sama, když napíšu, že mě tam Travis neskutečně štval, ale za to tady, tady se vysvětlilo spousta věcí, takže jsem ho měla možnost pochopit a nakonec si dokázal zístkal mé sympatie.
V jedné věci musím souhlasit s komentářem od Raislin, kde píše o městské radě, že to bylo trošku moc, tady se mi to zdálo zbytečné.
Každopádně Travis byl fajn, ale na Archera nemá, ten je zatím má srdcovka a já se moc těším na další knihy od Mie.

Ralemo
25.12.2022 5 z 5

Autorka opět nezklamala, krásné pokračování knihy Archerův hlas mě velice příjemně překvapil. V hlavní roli náčelník Travis, který je také poznamenaný minulostí a nese si svoje strasti dále v životě, každopádně mu do života vstoupí Haven a změní úplně vše. Neskutečná přitažlivost, velice příjemně se kniha četla, nešlo se odtrhnout. Oba dva hlavní hrdinové si prošli peklem a nesou si následky činů svých rodičů. Moc hezký příběh, určitě doporučuji.

Raislin
22.12.2022 4 z 5

Příběh byl hezký a čtivý. Jen závěr knihy a "rada města" byla dle mého názoru přitažená za vlasy. Musím říct, že místo, abych byla dojatá, jsem se na celé kolo smála. Ale i tak kniha dle mého názoru stojí za přečtení.

jeny-v
19.12.2022 5 z 5

Tak jsem dočetla devátou, zatím poslední u nás vydanou knihu. Mia je každopádně v popředí mého zájmu při výběru romantických příběhů. Její náměty bývají vždy originální, komplikované, citlivé a konce idylické. Ani tentokrát mé očekávání nezklamala. Užila jsem si dva večery s náčelníkem policie Travisem a letní brigádnicí Haven z Kalifornie. "Navzdory všemu čím si prošla, si zachovala dobré a laskavé srdce. Na rozdíl ode mě. Ze mě bolest udělala úplný opak." Bylo fajn, že děj byl okořeněn o vtipnou konverzaci i momenty - záchrana pokojovek, lumpárny dvojčat Connora a Charlieho, slabost Buchanana pro vačice, dýchánky Cricket, Betty, Clarice a Burta v penzionu U žluté treláže, chlupatým komplicem Drapatkou, ale hlavně o Pelionu, městečku s vřelými a přátelskými lidmi.
"Máte před sebou dvě různé cesty. Buď o všechno přijdete. Nebo o všechno přijdete." Aleluja....

havrmoni
18.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Tak já nějak nevím. Na 5* jako Archer to není, tak jsem dala 4. Ono i přes minulost hl.postav je to takový sladký. Hlavně ta schůze připomínalo mi to Gilmorovky, ty sice miluju, ale tady? Já prostě nevím. Já tyhle veřejné vyznání apod. moc nemusím ani ve filmu, kde v podstatě skoro vždy následuje potlesk. Vzhledem k tomu, že je to první díl, tak se dá čekat, že tohle šťastné městečko nebude mít o podobná ,,dramata" nouzi.

Ketfl
15.12.2022 5 z 5

Travis mě v díle o Archerovi dost naštval, i když ke konci bylo jasné, že se snaží s bratrem udobřit a stát se lepším člověkem. No a v tomto příběhu jsem si Travise fakt zamilovala. Líbilo se mi, že jsme mohli nahlédnout do jeho pocitů a myšlenek. Chudák se prostě těžko vyrovnával s tím, že se otec nerozhodl pro něho, ale pro Archera. Bohužel tuto svou bolest ventiloval kolikrát nesprávným způsobem a rád působil bolest někomu jinému (hlavně Archerovi). Každopádně v průběhu příběhu nastal jeho vývoj k lepšímu člověku a autorka to podala opravdu moc pěkně. Navíc mě potěšilo, že ne všechno bylo tak, jak si Travis myslel.
Druhá hlavní postava, Haven, mi byla neskutečně sympatická. Byla hodná, vtipná a laskavá. Moc se mi líbilo, jak komunikovala s rostlinami. To totiž dělám taky, tak jsem ráda, že nejsem sama. Jejich vztahu s Travisem jsem moc fandila, byla tam úžasná jiskra. Příběh se četl skvěle, jak je u Mii zvykem. Ke konci mi i slzička ukápla. Moc se těším na další příběhy z pera této úžasné autorky.

Jeanine8
14.12.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila, obzvlášť Haven se jako hlavní hrdinka povedla. Jediná poznámka - je to volné pokračování knihy Archeruv hlas. Je lepší to vědět, občas je tam totiž zmínka o prvním díle a já musela lehce pátrat v paměti, když jsem tuto knihu kdysi četla.

Mia Sheridan
americká