Pekárna v Brooklynu

Pekárna v Brooklynu
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420459/bmid_pekarna-v-brooklynu-IQ9-420459.png 4 2009 2009

Pro Sophii je cesta do Brooklynu nejdřív jen útěkem z nepovedeného vztahu. Zprvu se utápí ve smutku, ale díky Belle, která ve své pekárně peče ty nejúžasnější dorty, a jejím přátelům objevuje kouzla New Yorku i sama sebe. Co rozhodně nehledá, je láska. Jenomže to by nesměla potkat okouzlujícího novináře Todda…

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Little Brooklyn Bakery , 2018

eva3992
01.11.2019 3 z 5

Novinářka Sophie se vydává na půlroční stáž do New Yorku. Nechává za sebou rodnou Anglii i nepříjemné vzpomínky. V Americe bydlí v malém bytečku nad pekárnou. A jelikož sama miluje vaření a pečení, netrvá dlouho a se sympatickou majitelkou Bellou se spřátelí a pomáhá ji v pekárně. Díky ní se také seznámí s Toddem, velice pohledným a šarmantním mužem. Ten odmítá jakýkoliv vážný vztah, ale ani Sophie o lásku nestojí, tak se z nich snad stanou alespoň přátelé.
V knize poznáte Brooklyn, Manhattan i další části New Yorku a dočtete se o spoustě lákavých jídel, dortů, pití....
Jedná se o volné pokračování Kavárny v Kodani a musím říct, že ta se mi líbila o něco víc. I Pekárna v Brooklynu je pohodová, vtipná a romantická a pokud se chcete dopřát právě takový odpočinek u čtení, tak směle do toho.
Určitě si ráda přečtu i chystanou novinku Cukrárna v Paříži.

Aires
20.10.2019 4 z 5

Nedokážu odolat sladkému, ani dobrému čtení, co zahřeje u srdce. Pokud se vám taky při pohledu na sladké dortíčky (a šarmantní borce) sbíhají sliny, sáhněte po Pekárně z Brooklynu. Milé čtení napěchované romantikou a dobrůtkami. Hlavní hrdinka ráda peče a píše o jídle. Vydává se do New Yorku hledat nové chutě i lásku. Slintat vás přinutí její pekařské výtvory i její nový kolega - charismatický Todd, machr z velkoměsta, který nestíhá odhánět ctitelky :)

Stellia
28.09.2019 4 z 5

Ďalšia časť zo série "Romantické úteky". Musím sa priznať, že som po nej siahla s jednoznačným úmyslom. Začítať sa do romantického príbehu, ktorý by nebol zbytočne presladený, infantilný, či prvoplánovo hlúpy. A aby mal hrdinku, ktorá Vám bude sympatická od prvej chvíle (keďže v súčasnosti sa razí akýsi nový trend "neznesiteľne hlúpych ženských hrdiniek"). Musím sa pochváliť, mala som šťastnú ruku, keď som si vybrala práve túto knižku. I keď po krásne milej "Kavárni v Kodani" som, takpovediac, išla na istotu :)

MMacicekk
26.09.2019 3 z 5

Autorka opustila Evropu a tentokrát svůj příběh plný romantiky a dortíků zasadila do srdce New Yorku, do Brooklynu. Očima postav se podíváte do jednoho z nejlidnatějších míst na světě a objevíte krásy a kulturu místních lidí. Tyhle popisy se mi na celé knize líbily asi nejvíc. Najednou jsem měla pocit, že jsem se ocitla na stejném místě jako Sophie a nevěřícně koukala kolem sebe. Návštěvy restaurací a ochutnávání jídel jsem si užila do posledního drobečku a zároveň jsem cítila sladkou vůní dortíků. Upozorňuji vás, že tato kniha je opravdu hodně hodně sladká. A to nejen jídlem. Kdybych měla srovnat Pekárnu v Brooklynu s Kavárnou v Kodani, tak první zmíněná byla o něco více předvídatelnější. Navíc zde nevystupuje tolik postav a nějak mi zde chybělo poselství z Kavárny v Kodani, které knihu pozvedlo a byla více než jen pouhým románem pro ženy. Přesto se Pekárna v Brooklynu už od prvních stránek četla velmi lehce, stránky ubíhaly rychlostí blesku a najednou jste se ocitli na konci. Kniha je romantickou oddechovkou pro ženy a přesně toto i dostanete. Nic víc od knihy nečekejte. Já doufala v trochu jiný konec, který mi k celkovému konceptu a typu postavy Todda nějak nesedl. Za něj bohužel srážím navíc jednu hvězdičku v konečném hodnocení.

RoseDadas
19.09.2019 5 z 5

Se Sophií jsme se již mohli letmo seznámit v Kavárně v Kodani, Pekárna v Brooklynu je volným pokračováním a dalším skvělým příběhem, jenž přibyl do naší knihovny. Julie Caplin má nadání vtáhnout čtenáře do svého příběhu, ukázat mu svůj svět a téměř hmatatelně pocítit vůni sladkých dortíků a dalších dobrot, ale i přátelské atmosféry.

Honey19
19.09.2019 4 z 5

Oddychová knížka, která se čte sama. Směle konkuruje Kavárně v Kodani od stejné autorky. Těším se na další autorčin počin.

Nelička
18.09.2019 5 z 5

Skvělé, milé, lehké, sympatické. Miluju knihy, které spojují romantický příběh a jídlo. Tahle nebude výjimkou. Líbil se mi lehký styl autorčina psaní, pohodová, sebevědomá hlavní hrdinka a neodolatelný Todd. Obzvlášť chválím autorčinu přímost při řešení nedorozumění, která se v jiných knihách táhnou přes mnoho stránek. A ještě jednou děkuji za povahu hlavní hrdinky.. Ufňukaných a naivních holek už je trochu moc :-) Možná hlavně pro to hodnotím 5/5 :)

valinka222
27.08.2019 4 z 5

Vtipné, svižné, oddychové, romantické a návykové :-)

Rania
26.08.2019 4 z 5

Normálně romantické knihy nepatří do stylu, který čtu, ale tato knížka byla příjemná, romantiky tak akorát, přesně vhodné na letní odpočinkové dny. :-)

wendulka321
23.08.2019 5 z 5

Pěkné, sladké, romantické čtení.

Danago
20.08.2019 5 z 5

I když nevyhledávám takové knížky, tak stejně jako Kavárna v Kodani i Pekárna Brooklynu mě mile překvapily . Je to sice sladké a romantické čtení, ale příběh má styl a skvělou přátelskou atmosféru. Nápad s pečením dortů takzvaně na míru se mi moc líbil. Sofie a její nový přátelé si mě rychle získali a do Todda by se asi zamilovala nejedena čtenářka. Autorka dokázala napsat takový romantický příběh, který bavil a zasáhl i mě skalní milovnici thrillerů.

alnahu
14.08.2019 3 z 5

Příjemný romantický příběh vhodný k odpočinku.Hodnotím stejně,jako kavárnu v Kodani,knihu přečtěte,ale za čas zapomenete děj-takové milé letní čtení.

Ivuska.09
14.08.2019 5 z 5

Krásný příběh s krásnou atmosférou. Hlavní hrdinka není ufňukaná, má potenciál, dějová linka mě bavila, zkrátka celkově se mi kniha líbila ještě víc než Kavárna v Kodani. Pěkný román pro ženy, který by se mohl líbit i těm náročnějším čtenářkám.

perpe2a
08.08.2019 3 z 5

Předchozí kniha Kavárna v Kodani s emi moc líbila. Tato je na mě už moc sladká a romantická. Ale je to příjemné letní oddechové románové čtení.

lusitta05
05.08.2019 4 z 5

Milý, pohodový príbeh, akurát koniec mi prišiel nejaký zrýchlený. Nenáročné čítanie.

whiolet
31.07.2019 4 z 5

Tahle knížka me bavila víc než ta předchozí od této autorky.
Bylo to milé,nenáročné čtení

annasglamour034
29.07.2019 4 z 5

Po prvním dílu kavárny v kodani zde spíše víc převládala krize s láskou a méně popis pekárny a jejich výrobků. Byla to krásná knížka, ale po kavárně slabší. Cítila jsem tam méně to teplo domova, ale zase ideální knížka na léto :)

astra3
26.07.2019 4 z 5

Romantická kniha. Hlavní hrdinka mi přišla na jednu stranu velmi naivní, na druhou zase nevím, kde brala čas a sílu na práci v pekárně. Ale vcelku milý příběh.

jana79
13.07.2019 5 z 5

Hezké pokračování příběhu jedné osoby z knihy Kavárna v Kodani. Je to volné pokračování,takže i když jste Kavárnu v Kodani nečetli,tak to nevadí. Mě se libila i tato kniha je to pěkně napsané,hezky ubiha čas s touto knihou. Brala jsem si ji na jizdy do prace z prace,takže za mě super. Krásná oddechova knížka.

katst
30.06.2019 5 z 5

Toto mě strašně moc bavilo :-).
Jestli hledáte vtipnou, oddechovou a romantickou knížku, tak tohle je to pravé.