Pátá dohoda

Pátá dohoda https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31626/bmid_pata-dohoda-peb-31626.jpg 4 488 67

Dlouho očekávaný titul od autora známého v celém světě jako naguala z rytířského rodu Orlů a mistra starého moudrého toltéckého učení. V duchu toltécké tradice dohoda jednoznačně určuje své poslání. Přesto ale s hlubokým a moudrým významem a náročným plněním.

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus New Age
Vydáno: , Pragma

The Fifth Agreement , 2008

RendyaDav
12.01.2020 5 z 5

Další super čtení. Jeho pohled na život díky toltécké moudrosti dává obyčejným věcem jasnější směr...

Jakubac
27.12.2019 5 z 5

Líbí se mi víc než první kniha Čtyři dohody.

MartinaMartina
28.10.2019 5 z 5

Knihu jsem četla ušima a je obohacující.

Emily82
03.10.2019 3 z 5

Nemůžu si pomoci, ale kniha stále omílá to samé. Zatímco Čtyři dohody mi přišly jako úžasný základ do života, zde se neustále omílá dokola to samé.
Do toho všeho mi přišel dost hrozný i překlad, který (i kvůli chybám) ubírá knize čtivost. Přelousknout to byl docela hardcore.
Ale na druhou stranu, pár dobrých myšlenek jsem si také odnesla, čili hodnotím jako slabší průměr.

Doly10
16.09.2019 4 z 5

Kdo si z knihy chce něco vzít, ten si vezme... Kdo nechce, je pro něj zbytečné knihu číst. Kniha popisuje základní principy ČTYŘ DOHOD a navazuje DOHODOU PÁTOU. Kniha má rozhodně co nabídnou, avšak je nutné knihu číst pečlivě, s notnou dávkou soustředění a přemýšlení nad tím, co nám autor předává.

Sarajana
13.05.2019 5 z 5

Kniha je skvělá, shrnutí čtyř dohod a k tomu dohoda pátá. Myslím, že z této knihy si každý něco odnese. Je velmi poučná.

Gumiczud
01.05.2019 3 z 5

V podstatě rozšířená kniha Čtyř dohod + bonus k dohodám a určité rozšíření dohod. Přišlo mi že se vše točí pořád dookola.

Dominika13
26.04.2019 3 z 5

Pochybujte, ale učte se naslouchat. Pátá dohoda nabízí završení životní cesty. Po přečtení čtyř dohod a dovršením páté se zbavíte všech svazujících usnesení, které jste uzavřeli sami se sebou či se světem a budete svobodní. Svobodomyslná a spásná myšlenka.

Kniha, dle mého názoru, obsahuje velké množství základů psychologie (učení se jazyku, chápání a operace se symboly apod.). Další část knihy se věnuje shrnutím čtyř dohod. V poslední části, která se konečně věnuje objasnění páté dohody, se objevuje příliš mnoho částí, které byly zmíněny již na předchozích stránkách.

Kdybych měla vše shrnout, kniha završuje celé poznání sebe sama a inspiruje. Avšak na mě příliš rozvláčné a častokrát se opakující pasáže. Čtyřmi dohodami jsem byla nadšená! Proto mě velmi mrzí, že Pátou dohodu hodnotím pouze třemi hvězdičkami..

Han-nah
26.03.2019 4 z 5

Nejdůležitější je, aby se člověk snažil tyto dohody ve svém životě přijmout. Pro křesťany je to Desatero přikázání, pro ateistu to mohou být dohody. Každý žijeme svůj vlastní život a ten si prožijeme.

Safinka
10.01.2019 5 z 5

Inspiruje a dobre se čte

Sygi
28.11.2018 4 z 5

Pátá dohoda je vlastně královnou všech dohod, jelikož poukazuje na to, jak nic nelze brát za samozřejmé, protože na vše je potřeba udělat si vlastní pohled a nepřebírat slepě již zažité pohledy. Velká část knihy se točí okolo čtyř dohod, část věnující se páté dohodě je občas napsaná poněkud zdlouhavě. Pocity s knihy jsem měl obdobné jako u čtení Čtyř dohod, byť se mi Pátá dohoda nečetla s takovou lehkostí.

dominika1897
17.10.2018 3 z 5

Také se musím přidat k těm, kteří nedočetli. Pro člověka, který předtím nečetl čtyři dohody to musí být skvělé. Pro mě to bohužel bylo už jen takové rozšířené opakování všeho co jsem již četla.

martin7848
13.09.2018 5 z 5

Tohle je prostě klasika. Jednou za čas fakt stojí za to si připomenout, že to co si točíme ve vlastních hlavách je jen náš sen. A v páté dohodě se opět dostáváme k prvním čtyřem a navíc k nim přidáváme pátou, která je zpochybňováním a zároveň uznáním světů druhých. Se mnou to prostě rezonuje...

mariva
09.08.2018 5 z 5

Připomínka Čtyř dohod, které jsem četla už dávno + Pátá dohoda - vše mě oslovovalo a jakoby najednou vše v hlavě do sebe zapadalo. Připadalo mi, že slova uvolňují a nechávají odplouvat špatné zážitky a hlava i srdce je najednou čistá. Snad se mi podaří udržet si tento pocit co nejdéle.

YA-girl
19.06.2018 5 z 5

Kniha přidává ke čtyřem základním dohodám dohodu pátou - a více se zde dovídáme také o několika "snech pozornosti". Je zde pojednáno o tom, že náš život je vlastně "virtuální realita", protože nic není skutečné; pravda je zakryta slovy, symboly, našimi myšlenkami a představami - i neskutečným počtem lží. Kniha mi přišla o něco méně srozumitelná než Čtyři dohody, předpokládá už asi "poučenějšího" čtenáře, ale pod všemi "symboly a slovy" se skrývá jakási základní myšlenka, pohled na svět, který je svým způsobem neuvěřitelně jednoduchý a osvobozující.

Ni.kk.i
27.03.2018 1 z 5

Přiznám se, nedočetla jsem. Skoro celá kniha bylo jedno velké shrnutí Čtyř dohod a ke konci knížky, šup s pátou dohodou. Čtyři dohody se mi moc líbili, ale tohle byla ztráta času.
Souhlasím s komentářem bara5465.

PavlínaAlžběta
04.02.2018 4 z 5

Po přečtení Páté dohody jsem v sobě měla zvláštní pocity. Kniha rozhodně pokračuje ve stylu Čtyř dohod, ale zde už to nebylo tak silné jako v předchozí knize. Překlad se mě nelíbil. Ztrácelo to hodně. Kniha prohlubuje toto učení, ale když jsem knihu kupovala těšila jsem se asi příliš. Přesto zkrátka patří k dohodám předešlým a nechybí v knihovně. Rozhodně kniha není pro ty, kteří absolutně nechápou účel dohod, nebo jsou to skeptikové a tento žánr nečtou. Nic jim to nedá, akorát knihu budou hanit a zbytečně.

bara5465
04.02.2018

Špatný překlad, překlepy, chyby. A sama o sobě je kniha zbytečná. Mohl napsat Pět dohod a bylo by tam o kapitolu navíc. Ale 4 dohody doporučuji stále.

Pavlinek
30.01.2018 5 z 5

Výborná kniha, která mě naplnila dobrem :)

jaryn
19.11.2017 2 z 5

Tak si říkám, že by namísto užvaněné knihy stačilo vydat jenom její záložku, protože tam je vše. Kniha to všechno už jenom natahuje jako opravdu grandiózní žvejku. Je to pořád dokola to samé: Jaký si to uděláš, takový to máš! Navíc mě vyloženě iritoval autorův zcela abstraktní styl. Máme zrušit špatné dohody, které jsme se sebou uzavřeli, ale jak to máme v praxi provést, když většina oněch "dohod" byla uzavřena nevědomě? To by musel být každý z nás přinejmenším C. G. Jung!

P.S. Nemohu zde ještě nevzpomenout Duškovo představení. Ten je sice konkrétní a hodně názorný, avšak lidé (nebo spíš poněkud hysterické mamky) se na něj chodí, jak vidno, vychlamat a myslím, že nějaké dohody mají "někde". Nevím, dělá-li to Dušek vědomě nebo nevědomě, ale každopádně z toho dělá akorát prču.

P.P.S. Takže co říci závěrem? Nevím, jak dalece může bandě zapřísáhlých ateistů pomoct guláš (stále je řeč o Duškovi), ve kterém se míchají východní filozofie s Toltéky... Raději si uvědomme odkud jsme a modleme se Otčenáš!