Papírová princezna

Papírová princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/526440/bmid_papirova-princezna-655530740102f.jpg 4 2041 2041

Royalové / Royalovci série

Tihle Royalové vás zničí! Ella Harperová se v prvé řadě snaží přežít. Spolu se svou přelétavou matkou se celý život stěhovala od města k městu, bojovala o přežití a věřila, že se na ni jednoho dne usměje štěstí. Po smrti matky ale Ella zůstala sama. Dokud se neobjevil Callum Royal. Vytrhl Ellu z chudoby a odvezl ji do svého sídla, za pěti syny, kteří ji nenávidí. Bratři Royalové jsou jeden přitažlivější než druhý, ale nikdo ji nepřitahuje tak jako Reed Royal, jenž je však odhodlaný poslat ji zpátky do slumů, ze kterých vzešla. Reed o ni nestojí. Prohlašuje, že Ella mezi Royaly nepatří. Možná má pravdu. Bohatství a luxus. Intriky a lži. Nic podobného Ella ještě nepoznala, a jestli má v paláci Royalových přežít, bude se muset naučit, jak být jednou z nich a zůstat přitom sama sebou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Paper Princess , 2016

S.monika
25.06.2017 4 z 5

Musím přiznat, že kniha se mi líbila v rámci tohoto děje. Přicházela jsem k této knize skepticky a bála jsem se (upřímně) tupého nápadu. Ale podání se mi zalíbilo. Přišlo by to jakoby takové Hana yori dango v sourozeneckém podání :D (asi nikdo nezná japonskou mangu/anime/J-dorama).
Knihu jsem vlastně přečetla za jeden den a těším se i na další díly.
Tenhle žánr čtu na odreagování. Nečekám složité děje, zápletky, hluboké postavy či propracované detaily. Ale když děj je dobrý, vyprávěcí linie není vysloveně nudná a neoriginální, tak jsem spokojená.
Jediné co mi vadilo, bylo to množství zbytečných postav, které jakoby k ději nejsou k ničemu a vy čekáte, jestli jako budou něco dělat nebo znamenat. Viz pět bratrů (dvojčata vlastně v příběhu nemají místo, ani důvod, a dohromady řeknou asi 5 vět), rodinný šofér, hospodyně, všechny vyjmenovaní spolužáci apod. Ale třeba jejich smysl se projeví v pokračování.
Kniha je takovým brakem. Ovšem ne v tom ošklivém slova smyslu. Je čtivá, taková lepší romaňtárna o chudé holčině, která vpadne do jiného světa a snaží se udržet si své hodnoty.

p.svatka
23.06.2017 5 z 5

Zatoužila jsem po příjemné oddechovce a musím říct, že Papírová princezna je perfektní počteníčko. Původně jsem měla zámysl vzít si knihu na dovolenou, ale čte se opravdu rychle :) jen častý výraz "protočení očí" mě unavoval. Ale je pravda, že puberťáci protáčí oči velmi často ;)

zbožňuju_knihy
22.06.2017 5 z 5

Teď jsem to dočetla a jsem z toho úplně vedle! Naprosto super, táhne mi na třicet a stejně jsem to zhltla jako malinu! Ten konec?! Super! Ale proč? To mu taky něco píchli nebo ???
Standardně čtu thrillery a detektivky, nevím jakou záhadou jsem se domákla této knížky a jsem šťastná jako blecha a KDY, sakra KDY bude další díl? :-)
..chci říct ano doporučuji a ano zařadila bych někam mezi "Večery pod lampou"..

Ewik
20.06.2017 5 z 5

Jednoduše paráda! Papírová princezna mi už delší dobu ležela v poličce a trpělivě čekala, než na ni budu mít tu správnou náladu. Která konečně přišla!
Autorčina předchozí série byla strhující, nasadila laťku pěkně vysoko, takže jsem byla moc zvědavá, jestli toto bude stejně tak dobré.
Příběh holčiny, která se životem musí protloukat, žije ze dne na den, je realistka, na pohádky nevěří a na prince na bílém koni fakt nečeká. Na druhé straně pohádkově bohatá, těžce dysfunkční rodina plná borců. Skvělá kombinace ostrého vtipu, jiskřivé romantiky, lehké erotiky a nebezpečně tajemných charakterů mužských postav, které budete chtít prozkoumávat hlouběji a důkladněji.
Doufala jsem, že mi kniha vydrží o něco déle. Nedočkavě jsem ji slupla a teď odpočítávám dny do dalšího "Reedova" dílu.
Pro milovnice romantiky ráda doporučím.

Justme3
20.06.2017 5 z 5

Když jsem ji před rokem četla v originále byla jsem nadšená. Ačkoli jsem tu a tam nechápala myšlení Elly, nijak jsem si nestěžovala a knihu slupla jako malinu a naštěstí se okamžitě vrhla i na pokračování.
V češtině mám ke knize velké výhrady. Opravdu nevím, zda mi nesedl překlad, nebo jsem už prostě na takové slaďárny v rodné řeči alergická, ale stránky jsem dost přeskakovala a spíše se zaměřovala na oblíbenější pasáže, než na příběh.
Takže, pokud umíte anglicky, rozhodně doporučuji sáhnout po originální verzi. Přijde mi upřímnější a reálnější. Možná je to tím, že se to odehrává v americe a angličtina k USA samozřejmě patří, ale čeština mi k této knize zkrátka nepasuje. Což je škoda, protože na překlad jsem čekala více jak půl roku.

PomněnkaPrvní
19.06.2017

Literatura pro dívky, náctileté lásky, náctileté problémy, autorka dělá rozdíl mezi hrdinkou a jejími vrstevníky na straně jedné a mezi dospělými (které označuje jako ty dospělé).

Suzuki
18.06.2017 5 z 5

skvělá kniha.. přečetla jsem jí nějak rychle.. :D

Danča:))))
17.06.2017 4 z 5

Potěšilo mě že to nebylo přeplněné erotikou což jsem od začátku očekávala ale byla jsem příjemně překvapena. Neříkám že mi tyhle scény v knihách vadí (u tohohle žánru to je nutnost) ale je to fajn změna. Bylo toho tak akorát. Určitě půjdu i do dalších dílů, moc se mi to líbilo a dobře četlo. Doporučuju :)

Nathanielka
17.06.2017 5 z 5

To byla naprostá pecka!

lenkaabooks
16.06.2017 4 z 5

Sedmnáctiletá Ella, sirotek, vydělávající si na živobytí a školu mimo jiné i striptýzem, se dostane do nehorázně bohaté rodiny svého poručníka a jeho pěti synů. Je to romantická pohádka, která se moc dobře čte i těm, co jim dávno není sedmnáct :-)

Elčokča
15.06.2017 5 z 5

Páni! Chci další díl, hned! Přestože jsem skoro jednou tak stará, jak hlavní hrdinka, nemohla jsem se od knížky odtrhnout. NESNÁŠÍM otevřené konce, ale v tomto případě právě to udělalo ten správný wow efekt. Je to sice další příběh o Popelce, do které se zamiluje bohatý a krásný princ a nakonec spolu budou žít šťastně až navěky, ale upřímně, o to nám přece jde holky, jinak bychom tento žánr nečetly;-)

Rodaw
14.06.2017 3 z 5

Papírová princezna je rozhodně velmi velmi VELMI čtivá knížka. Dokáže čtenáře-v tomto případě tedy čtenářky- pohltit a místy se od ní těžko odchází:) Já mám hodnocení někde mezi 3 a 4 hvězdičkami, záleží, z jakého úhlu pohledu na to koukám. Mám moc ráda romantické příběhy, ale takové, které jsou okořeněny něčím víc (válka, napětí, rodinné ságy-které se odehrávají v průběhu mnoha let a tak dále..) tahle knížka je dle mého názoru čistá romanťárna - v podstatě bych ji označila i za červenou knihovnu (a to nemyslím nijak zle!!). Takže pro mě to byla spíš taková pohádka. Chudá holka se dostane do rodiny milionářů/miliardářů (tady už ty nuly nehrají zase tak velkou roli, prostě jich je hodně :D) a čeká ji jiný svět a život. Její noví "bratři" ji nenávidí, potom samozřejmě začnou přeskakovat jiskry a začne se rodit něco víc.. Fakt taková hezká moderní pohádka:)) Akorát mě trošku mrzelo, že jsem v příběhu viděla hodně nelogických věcí - a nebo věcí, které mně osobně přišly naivní (tím nechci říct nereálné, ale nějak mi to nesedilo - např.hlavní hrdinka je dost velká drsňačka, stará se o sebe sama, živí se striptýzem, ale nikdy neměla nic vážnějšího s klukem.. a jiné věci.. ) Doporučila bych ji rozhodně jako odpočinkové čtení - samozřejmě ženské - a nebo čtenářkám, které mají rády velkou porci romantiky a erotiky (i když jsem si myslela, že té bude v knížce víc, ale hot scén tu bylo celkem hodně :P:D.)
Všichni zmiňují konec a tak jsem se na něho těšila o to víc. Co to bude? Dostane mě to taky tak, jak všechny ostatní? No musím říct, že dostalo :-) Překvapilo mě to. I když jsem to tak trošku tušila, stejně mě to vyvedlo z míry. Ano, konec je otevřený a ano, i já si ráda přečtu další díly. Beru to však jako takové odpočinkové a exotické čtení- protože tento žánr běžně nevyhledávám.
Uvidíme, jakým směrem se budou další díly vyvíjet..
Na závěr podotknu jen to, že původně knížku chtěla číst i mamka, ale asi jí řeknu, aby to nedělala, protože toto není její styl. Já osobně vidím cílovku fakt spíš v teen slečnách a nebo jak už jsem psala - v čtenářkách, které mají rády romantiku /erotiku.

JustWomen
13.06.2017 3 z 5

Četla jsem na dovolené, jinak by tato kniha o chudém sirotkovi, který se dostane do rodiny milionářů, získá 5 sexy nevlastních bratrů a nakonec se stane multimilionářkou, nedostala žádnou šanci ...

AjinQa
12.06.2017 5 z 5

Určitě zatím jedna z nejlepších knih co jsem v tomhle roce přečtla.
Šla jsem do toho s tím, že tohle bude další slátanina, která nepůjde číst, ale spletla jsem se. Kniha se četla v podstatě sama, postavy byly nanejvýš příjemné, děj sice místy přehnaný, ale nestežuju si. Určitě bych knihu doporučila jako takovou příjemnou oddechovku hlavně teď na léto. Myslím si, že si ještě jednou určitě přečtu, a už se nemůžu dočkat na další díl. Za mě určitě 5*!
*SPOILER*
Upřímně? Celou knížku jsem měla raději Eastona než Reeda. Zdálo se mi, že to mezi nimi více jiskřilo, a byl pro mě více příjemnější. No co. Jsem dost zvědavá na další díl, a o čem bude. To co na konci Reed udělal, se mi zdá celkem neodpustitelné, takže doufám, že se z této knihy nestane další Padesát odstínů šedé, protože podle mě má na víc.

AnetV
11.06.2017 3 z 5

Měla jsem asi moc velká očekávání, takže jsem byla ve finále docela zklamaná,při čtení jsem si vzpomněla na Sempre, které se mi líbilo podstatně více, tady mi přišlo, že příběh není tak propracovaný, mužské postavy mi tedy sympatické nebyly, včetně otce, a hlavní hrdinka no nevím, na jednu stranu ostřílená drsným životem, který neměla lehký, na druhou stranu nevinná panna, které postelí projdou během snad týdne 2 z 5 bratrů, Brooke to taky slušně prostřídává ?! Pokračování asi dám šanci, série má v plánu zatím 5 dílů, tak uvidíme kam se příběh posune

LennaK
10.06.2017 5 z 5

Naprosta bomba! Ta kniha vas proste "znici" ;) ... doporucuji!
Mimo Royalu me neskutecne bavi Val :).

Fanttastica
07.06.2017 5 z 5

Knihu jsem si chtěla přečíst už dlouho. Myslela jsem si že bude dobrá, ale ona naprosto předčila mé očekávání. Vážně bomba. Hlavní hrdinka mi sedí a bratři Royalové jsou boží. Nejvíce mě zaujal Reed ovšem i Easton ujde. Je to něco jako další moderní Popelka chudá dívka bohatý kluk, který udělá chybu a dál to známe.
*Spoyler*
Na konci nemohla to být s Brook jenom Reedova figurína? (Vím, že je to nesmysl prostě potřebuju útěchu.)

maya.mm
06.06.2017 5 z 5

Tak to bylo tornádo :-) Absolutně jsem nečekala že mě kniha tak chytne a nepustí.To nepustí myslím doslova,četla jsem skoro až do rána :) Teď si můžu nehty ukousat a mozek mi hoří,prostě nutně potřebuju pokračování :-) Pevně doufám že to bude nedorozumění a Reed to nějak vysvětlí.Po dlouhé době jsem se opravdu nemohla odtrhnout od čtení a to u knížek miluju,vřele všem doporučuji :)

mourek77
05.06.2017

Absolutně nádherné.Stojí to určitě za přečtení.A hlavní hrdina? ááááách

merunka23
05.06.2017 5 z 5

krasa sem si na konci pobrecela a uz se tesim na dalsi dil......................