Papírová princezna

Papírová princezna
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343366/mid_papirova-princezna-ORr-343366.png 4 2045 2045

Royalové / Royalovci série

Ella Harperová se v prvé řadě snaží přežít. Spolu se svou přelétavou matkou se celý život stěhovala od města k městu, bojovala o přežití a věřila, že se na ni jednoho dne usměje štěstí. Po smrti matky ale Ella zůstala samaDokud se neobjevil Callum Royal. Vytrhl Ellu z chudoby a odvezl ji do svého sídla, za pěti syny, kteří ji nenávidí. Bratři Royalové jsou jeden přitažlivější než druhý, ale nikdo ji nepřitahuje tak jako Reed Royal, jenž je však odhodlaný poslat ji zpátky do slumů, ze kterých vzešla. Reed o ni nestojí. Prohlašuje, že Ella mezi Royaly nepatří. Možná má pravdu. Bohatství a luxus. Intriky a lži. Nic podobného Ella ještě nepoznala, a jestli má v paláci Royalových přežít, bude se muset naučit, jak být jednou z nich a zůstat přitom sama sebou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

Paper Princess , 2016

Adél784
18.11.2019 5 z 5

Super oddechovka, straaaaasně moc se těším na další díly:) doporučuji
5/5

ŽužuLin15
02.11.2019 4 z 5

Poprvé jsem Papírovou princeznu četla asi v patnácti letech. Teď její příběh vidím trochu jinýma očima, jen jako problémy mladých lidí z vyšší vrstvy. I přesto, že kniha není nijak speciální, jde u toho skvěle vypnout mozek a užít si povídání holky, co se úplnou náhodou stala ze dne na den bohatou.

Toledo
22.10.2019 2 z 5

Knihu jsem nedocetla do konce, takze se da me hodnoceni povazovat za polovicni, ale pribeh mne opravdu nezaujal. Postavy jsou (az moc) mlade, takze je pribeh jeste vic k neuvereni a celkove jsem tomu dala okolo 100 stranek a proste me to nechytlo. Tento zanr mam rada a i kdyz je to vzdy o tom stejnem, knihu vzdy doctu. Tady jsem se vsak nemohla do pribehu dostat a vubec me to netahlo k dalsimu cteni.

princesse
11.10.2019 4 z 5

Oddechovka, dá se, ale chvílemi toho na mě bylo trochu moc. Všichni dokonalí, bohatí, multimiliardáři a jestli skutečně takhle žijí, tak je to víc než smutné. Dokážu si představit zpovykané bohaté puberťáky, opravdu záleží na tom v čem člověk vyrůstá, co ho obklopuje a asi za to ani nemůžou. Tím spíš vím jistě, že mě by se to nezamlouvalo. Ale nemají s čím srovnávat, stejně jako já ... jedině si můžu domýšlet a čerpat z těchto popisů. Ovšem příliš mnoho sexu a podlosti na tuto věkovou kategorii. Trochu jsem doufala v něco hlubšího, ale více zde jde o to kdo s kým, jak, proč spí nebo nespí ... klidně by se hodilo i do žánru erotika.

makynka911
07.10.2019 4 z 5

Nenáročná literatura vhodná pro oddech. Místy nepochopitelná vyspělost "šestnáctek", ale jak říkám, sérii jsem četla spíš pro oddych, takže i tohle se dá smáznout. Každopádně první dva díly perfektní, další díly už lehce upadaly, ale pořád aspoň průměr :)

niced
20.09.2019 5 z 5

Naprosto skvělá oddychovka, čte se moc dobře, měla jsem to za dva dny a hned šla na další díl. Příběh je klasika, líbí se mi, že se děj rychle vyvíjí a zbytečně se dlouho neomílají ty samé věci. Ella je mi sympatická tím, že se pořád nelituje a dokáže si se vším poradit.
Jediné co mi vadí, nebo trochu bije do očí je zasazení děje na střední školu, když se pak autorka tváří, že jsou všichni bratři strašně mužní a dospělí. Kluci jsou v 16 letech chlapi jako hory, sexuálních zkušeností mají tolik, že asi začínali v 10 letech jinak to není možné, a ty jejich neřesti si taky stihli vypěstovat dost rychle. Víc by mi tady seděla vysoká škola.

Jikovka
12.09.2019 4 z 5

Skvělá oddechovka..., určitě si půjčím další díl.

janebeauty9860
11.09.2019 5 z 5

Těším se na další díl. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Brooke mě nesmírně štve.

Ita
07.09.2019 odpad!

Ze začátku jsem byla nadšená, že jsem v knihovně objevila bezvadnou knížku. Po pár kapitolách mě však nadšení přešlo. Doufala jsem v nějakou hlubší myšlenku, ale je to jen o tom, kdo se s kým vyspí...

Lucik100
30.08.2019 5 z 5

Romantická oddechovka, která se rychle četla a zabavila.

Ossinky
30.08.2019 5 z 5

Knížka je asi pro jinou věkovou skupinu, ale mě se líbila a přečtu i další díly...

baruska6061
20.08.2019 5 z 5

Knížka, ke které se vracím stále dokola. Srdcovka

Andrea_I_Am
20.08.2019 3 z 5

Jedna z těch knížek, na které musím mít prostě náladu, protože jak nejsem emočně připravená číst takovýhle románek, bude mi připadat naprosto pitomý. Nijak náročná četba s ničím nepředvídatelným, ale pěkně se to četlo, dokázalo mě to pohltit a bavilo mě to, ale dnes, s pár měsíčním odstupem, už si z knihy nic víc nepamatuju.

MagdalenaSlaba
18.08.2019 4 z 5

Humorně, obratně napsané. Pohotovosti, s jakou hlavní hrdinka Ella dokáže reagovat na urážky a příkoří od svého okolí, jsem se kolikrát musela od srdce zasmát.
Kniha mi silně připomíná seriál Gossip Girl, je to takové čtení spíše pro náctileté a mladé dospělé.
Postavy studentů z Astor Park jsou podle mě na svůj věk v některých ohledech poměrně vyzrálé, což je něco, co bych zase neřekla o řadě starších postav, například o otci Royalů, o Brooke nebo Dině. Základním motivem příběhu je kontrast mezi bohatstvím a chudobou, pýcha, touha po moci, předsudky, inktriky, ale rozhodně nechybí ani spousta sexu, násilí, drogy, alkohol, dokonce ani gambling nebo klub rváčů. Základní dějová linka je celkem předvídatelná, nepřekvapí, ale pouze po povrchu to taky úplně neklouže - například když se Ella snaží odkrývat tajemství, o nichž tuší, že zásadně ovlivňují chování jednotlivých členů rodiny. A víte co? Mě ten svět zhýralých, hříšných, pomstychtivých a přitom v hloubi duše utrápených boháčů docela baví. S touhle sérií jsem neskončila.

katka639
12.08.2019 5 z 5

Není to úplně žánr, který vyhledávám, proto jsem od knihy moc neočekávala. Myslela jsem, že ji stejně odložím, proto jsem nedala na rady všech, kdo říkali, že je třeba mít u sebe i druhý díl. Oba jsem si půjčila v knihovně ale odjela jsem na chatu pouze prvním dílem. Samozřejmě to byla chyba. Hned, když jsem se vrátila, jsem se pustila do druhého dílu. Naprosto skvělá kniha. Doporučuji.

Lucie.H
04.08.2019 5 z 5

měla jsme knihu přečtenou za 2 dny nemohla jsem se odtrhnout za mě super.

Svica
29.07.2019 5 z 5

Boží oddechovka.

tynka65
27.06.2019 5 z 5

Tak tohle se zařadí mezi mé oblíbené knížky!! Boží! Jen teda ani nezacinejte číst jedničku, pokud nemate doma i druhý díl...

Lenny33
23.06.2019 4 z 5

Tato knihy je plná klišé, ale zároveň originální, plná zvratů a čte se doslova jedním dechem.

men0037
17.06.2019 5 z 5

Celá serie se mi moc líbila, určitě doporučuji přečíst.