Veľká panda a malý drak

Veľká panda a malý drak https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485068/mid_velka-panda-a-maly-drak-9Si-485068.jpeg 5 473 473

Panda a dráček série

Každý z nás si v živote prechádza nielen rozkvitnutou jarou a krásnym letom. Prekonať musíme aj jeseň a krutú zimu. Dobre tomu rozumejú aj veľká panda a malý drak. Sami nevedia, kam až ich zavedie ich stretnutie, no cestou sa z nich stanú nerozluční priatelia, ktorí sú pripravení poradiť si a povzbudiť sa. V tejto malej knižke plnej múdrosti, odhodlania a láskavých slov poradia aj vám. Obzvlášť, keď zažívate svoju zimu – trápenie a neistotu v hocijakom tvare či hocijakej veľkosti. Nežné a do duše prenikajúce rozhovory medzi pandou a drakom vám pripomenú, čo má v živote skutočnú cenu a nad čím sa trápime zbytočne. Z každej strany sa k vám prihovára ilustrácia, do ktorej James Norbury vložil kúsok seba. Svojím umením chce šíriť povzbudenie pre všetkých, ktorí v živote stratili svoju cestu. Práve tá je v našich životoch najdôležitejšia. Alebo je dôležitejší cieľ? Keď sa na to malý drak pýta veľkej a hlavne múdrej pandy, odpovedá mu: „Najdôležitejšia ja spoločnosť.“... celý text

Duchovní literatura Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Ikar (SK)

Big Panda and Tiny Dragon , 2021

Jana.machova5
18.09.2022 5 z 5

Nádherné... kéž by tak svět vidělo víc lidí...

Aniday
14.09.2022 5 z 5

milé, srdečné, opravdové, výstižné, vskutku krása v maličkosti... děkuji...

charlizee
09.09.2022

Tuhle knížku mi “vnutila” má nejmilejší knihkupkyně a já ji pak koupila k narozeninám oběma svým synovcům. Laskavost sálá z každé stránky. Bezprostředně po přečtení Pandy a dráčka jsem si do svých zápisků poznamenala:
Kdyby psal Honza Mendel pro děti a doplnil to roztomilými ilustracemi, možná by se stal i snesitelným. :-D

Nepřekonatelné moudro zní:
Čas strávený nicneděláním není nikdy promarněný.

gargamelka
07.09.2022 5 z 5

Jsem velká milovnice pand, takže knížka je pro mne must have. Jednohubka životních mouder.

veverrka11
04.09.2022 5 z 5

Také se vám už někdy stalo, že jste šli do knihkupectví tzv. "na kukačku" a přečetli tam knížku? Mě se to v pátek povedlo
Knížka popisuje přátelství a putování rokem něžné moudré pandy a malého roztržitého dráčka. Stejně jako jí podobná Chlapec, krtek, liška a kůň je doprovázená krásnými a velkými ilustracemi.
Knížka je i díky tomu jednoduše nádherná. Ještě nádhernější je ale samotný příběh nepříběh a přátelství obou postaviček.
Knížka je jednohubka. Na každé stránce se nacházejí max. 4 řádky textu, ale sdělení zůstává. V každém střípku najdete moudro, které vás chytí za srdíčko. Ke konci jsem měla slzy v očích.
Doporučuju všem, kteří si chtějí zlepšit den

lencin
01.09.2022 5 z 5

Skvost. Opravdový knižní skvost. Buddhismus pro děti i dospělé v krásné formě, jednoduché a současně hluboké. 100 %

Sweet245
28.08.2022 5 z 5

Pohlazení po duši. Silné a hluboké zamyšlení

Jandýs
26.08.2022 5 z 5

Srdecni zalezitost! Buddhismus v takovem jednoduchem podani je proste okouzlujici. Nadherna ctenarska lahudka ️

carbici
20.08.2022 5 z 5

Při čtení/prohlížení jsem si v hlavě dělala seznam, komu všemu tu knihu koupím taky. Je to taková knižní KPZ, kterou je dobré míti blízko.

Gweny
15.08.2022 5 z 5

"Když piješ čaj... pij čaj." Momentálně největší poučení pro mne.

Krátká zamyšlení a hlavně nádherné ilustrace. Jen tak, pro chvíle relaxace, nebo momenty, kdy se potřebujete vší silou odrazit ode dna, dostat se z balastu, ve kterém se zrovna nacházíte - v tu chvíli může být knížka velkou motivací - ostatně to sám píše autor v doslovu. Připomíná mi to knihu Chlapec, krtek, liška a kůň, je stavěná na stejném principu a mně osobně se líbila ještě o trochu více.

Jakira
08.08.2022 4 z 5

Opravdové pohlazení po duši.

Anna27
07.08.2022 3 z 5

Ilustrace bych viděla spíš jako sadu karet k motivaci na každý den. Že by si člověk vytáhl jedno poselství denně. Jsou moc krásné, ale něco tomu chybělo. Na tenhle žánr už jsem četla lepší knihy.

ADE138
04.08.2022 5 z 5

Milá knížka, krásné ilustrace

Vorlovar
02.08.2022 5 z 5

Kniha, která pohladí na duši.

Pog
27.07.2022 5 z 5

Velmi milá knížka plná zajímavých zamyšlení a mouder, která je doplněna roztomilými ilustracemi. Ráda po ní čas od času sáhnu a otevřu na náhodné stránce.

Boboking
27.07.2022 4 z 5

Jako většina zde jsem se po přečtení Chlapec, krtek, liška a kůň vrhnul na tuto obdobnou knihu. Je to motivační, uklidňující publikace, kde ilustrace a text (tedy spíše citáty) plní svojí roli. Ale přiznám, že Chlapec, krtek, liška a kůň mne okouzli o tu jednu hvězdičku více...

"Co to děláš?" zeptal se dráček. "Netuším" odpověděla panda, "ale moc mne to baví."

"Na co myslíš?" zeptal se dráček. "Na nic", odvětila panda." A je mi blaze."

Jsou dny, kdy i vstát z postele znamená vítězství.

Luccinda
07.07.2022 5 z 5

Knížka neobsahuje mnoho textu, přesto jsem si z ní odnesla tolik překrásných a laskavých myšlenek! Vloni jsem si takto zamilovala knihu Chlapec, krtek, liška a kůň, která se mě svými myšlenkami dotkla ještě o trochu více, ale i Panda a dráček byla naprosto jedinečná záležitost plná nádherných ilustrací a citátů, ke kterým se budu vždycky ráda vracet.

Zajímavé bylo rozdělení knihy na jednotlivá roční období. Líbilo se mi, jak myšlenky v knize vždy s tím daným ročním obdobím korespondovaly. Celkově to bylo krásně promyšlené a věřím tomu, že si v téhle knížce každý najde svou životní pravdu. Já tu taky jednu mám:

“Čas strávený nicneděláním nikdy není promarněný.”

adevis
03.07.2022 4 z 5

Jestli jste měli v ruce knihu Chlapec, krtek, liška a kůň, tak vás tato kniha úplně stejně potěší. Pravdou je, že je ji hodně podobná, ale ilustrovaný panda a dráček mají úplně jiné kouzlo, než zmiňována předchozí kniha. Ilustrace jsou přenádherné a texty, plné citátů a miloučkých věcí jakbysmet.

Pokud máte doma děti, určitě knihu kupte, najděte si hodinku času a společně knihou listujte, čtěte, vysvětlujte. Myslím, že za pár let se k ní moc rádi vrátíte a vaše děti ji pochopí zase úplně jinak… stejně jako Malého prince.

Myslím, že víc psát netřeba. Je to nádhera a já se ke knize vrátím určitě dřív, než za pár let.

Tessia
01.07.2022 5 z 5

Neskutečně laskavá kniha, která pohladí po duši. Získala si mě úplně stejně jako Chlapec, krtek, liška a kůň. Texty a myšlenky jsou ve své podstatě velmi jednoduché, ale člověk mnohdy právě v těch nejjednodušších věcech najde tu největší moudrost (a taky si je potřebuje připomínat úplně nejčastěji). A ty ilustrace? Prostě krása. Další poklad v mojí knihovně.

Teea
01.07.2022 4 z 5

Milá kniha, očekávala jsem trochu něco jiného, ale ve výsledku zklamaná až tak nejsem.
Doporučuji