Padrino Krejčíř - Gangster

Padrino Krejčíř - Gangster https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/253498/mid_padrino-krejcir-gangster-253498.jpg 4 216 29

Padrino Krejčíř série

Příznivci dokumentární prózy Jaroslava Kmenty se mohou těšit letos na září. Po prázdninách, 3. září 2015, vyjde nová kniha o vyšetřování zločineckých aktivit Radovana Krejčíře. Kniha se bude jmenovat Padrino Krejčíř – Gangster. A vrátí čtenáře na začátek kariéry Krejčíře do devadesátých let a na přelom tisíciletí. Zatímco loňský titul Padrino Krejčíř – Afričan popisoval aktuální dění uprchlíka v Jihoafrické republice. Tentokráte se příběh vrací v časové smyčce zpět do Česka. Čtenáři se dozví, jak Krejčíř začínal, jaké podvody plánoval, proč se na něj zaměřila policie a co vedlo k tomu, že se dal na dráhu gangstera. Kniha přinese řadu novinek, bude mít bohatou obrazovou přílohu a také velkou mapu s pavoukem vztahů kolem Krejčíře a jeho podvodů. Zároveň s knihou vznikl i scénář pro film Gangster KA, který bude mít premiéru v kinech týden poté – 10. září.... celý text

Pavelkova-k
20.04.2016 5 z 5

Opět perfektní a čtivé.Těším se na další díl.

Kubason
10.04.2016 5 z 5

Velmi dobrá kniha. Neuvěřitelné, co je možné v této zemi "dokázat", pokud člověk nemá zábrany, výčitky a svědomí. Rozhodně stojí za přečtení.

Acquenta
06.04.2016 3 z 5

Jezdit v drahých autech a vystavovat na obdiv několikamiliónovou vilu ? Pokud na to mám, proč ne...ale mít tohle všechno jen díky krádežím a podvodům ? Hanba by mě fackovala tak, že bych nemohla vylézt mezi lidi...on je hold jiný charakter. Tady je všechno špatně....ti největší hajzlové nemají z policie strach, dělají si, co chtějí a pak to takhle dopadá.....jooo, kdyby existovaly přísné tresty, trest smrti a věznice by byly opravdovým vězením, bylo by možná vše jinak...je mi z toho na blití.....

santa1212
15.02.2016 5 z 5

Perfektní kniha. Hezky napsáno, a tím, že je nad skutečnými reáliemi, je neuvěřitelně atraktivní.

kaka
06.02.2016 5 z 5

Kniha plná zajímavých faktů, dobře se četla. Oceňuji také obrázkovou přílohu a mapu. Určitě ne má poslední kniha od Kmenty...jinak doporučuji všem!

valda
23.01.2016 5 z 5

Pokračování Padrino Krejčíř - Afričan. Oproti předchozímu dílu, kde se píše o Krejčířově působení v JAR, se tady zabývá autor Krejčířovými začátky až po jeho první zatčení a zmizení otce Lamberta.
Myslím, že tahle kniha je o trochu lepší než předchozí díl. Krejčíř je takový moderní gangster, člověk, co se vyzná v těch opravdu velkých podvodech. Tak se můžete těšit na Starku se Spěvákem, Drnovice, sériovým vrahem Krejčířem dobře placeného Sokola atd. Dost mě taky překvapilo, že člověk, co si vydělal slušné peníze na jedné z největších špinavostí 90. let, lehkých topných olejích, si něco podobného zopakoval i několik let poté a vlastně mu do teď nikdo nic moc nedokázal. Taky mě překvapilo, jak moc Mrázek donášel policii, to potom ta jeho vražda, není zase takové překvapení.
Nechápu, kde Kmenta bere přístup do všech těch tajných policejních spisů, atd. Ale každopádně jsem zatím nenašel autora, který by realističtěji, nebo aspoň zábavněji popisoval aktuální dění v nejvyšších kruzích českého podsvětí.

pobijecmuch
18.01.2016 5 z 5

V úvodu bych rád citoval z uvedené knihy: "Devadesátá léta byla pěkná divočina. Šlo všechno. Za úplatek se dal zařídit stomilionový úvěr v bance, nebo také zakoupit za pár kaček miliardový podnik a pak ho střelit za trojnásobek ceny. Kola privatizace se točila dál a dál".
Kniha dobře podává vývoj Káčkových aktiv od jeho počátku zločinecké kariéry, až po jeho působení ve vazbě a únos starého Krejčíře. V knize se seznámíte s případy, kde figurují veřejně známý politici, příslušníci policie, fotbalový bossové a známé postavy z českého podsvětí. Jména jako Sokol, Novák, Mrázek, Starka, Gottvald, Chvalkovský nebo Bubla aj, ti všichni měli něco společného s padrinem Ká.
Tato kniha se mně líbila mnohem více, než Afričan. Asi proto, že byla o době u nás, nad kterou nyní budete jen kroutit hlavou a říkat jak to bylo možné.
Už se těším na pokračování, kdy se série uzavře v knize pod názvem - Padrino Krejčíř - Žralok.

kazatell
20.09.2015 5 z 5

Zatim bych tuto knihu hodnotil jako nejlepsi z Kmentovych knih. Kniha je čtivá a děj který je psán spíše heslovitě lze s trochou představivosti hodit i do příběhu. Ve spojení s tetralogií Kmotr Mrázek líčí velkou část českého porevolučního prostředí

Adapa
07.09.2015 5 z 5

Jaroslav Kmenta opět nezklamal a knížku Gangester jsem přečetl jedním dechem během odpoledne a pozdní noci. Dost se to chvílemi prolíná s osobami z knihy Kmotr Mrázek, ideální by tedy bylo číst všechny knihy o Mrázkovi a Krejčířovi v co nejkratší době po sobě.
Trochu mi vadí Kmentův styl, kdy skáče z období do období. Například zde, začne rozepisováním o únosu Jakuba Konečného a najednou se vrací o pár stránek do období dříve. Osobně bych uvítal chronologický sled událostí. Klidně i informace o Krejčířově dětství apod.
Součástí knížky je rozsáhlá mapa vztahů Krejčíře, která pomůže dost k objasnění vztahů.
Knížku rozhodně všem doporučuji.

zfilmováno

Jaroslav Kmenta