Padoucnice 1

Padoucnice 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31582/bmid_padoucnice-1-rfc-31582.jpg 4 47 5

Padoucnice série

Kniha výrazných, temných kreseb, která nabízí několik výkladů. Autobiografický příběh o cestě životem a společností a o boji s nemocí od uznávaného autora francouzské nekomerční scény. První ze šesti dílů.

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Mot

L'Ascension du Haut Mal 1 , 1996

felixrr
19.09.2023 5 z 5

Působivá, melancholická až vyloženě depresivní série, doprovázená stejně výbornou kresbou. Zajímavý pohled nejen na žití s psychickou poruchou, ale i náhled veřejnosti, všemožnou alternativní medicínu, kolísající naděje a nakonec přijmutí hořkého osudu. Všech šest dílů vřele doporučuji.

R47
03.02.2021 5 z 5

Kongeniální série, kde se autor vyrovnává nejenom s nemocí svého bratra, ale i s nejrůznějšími alternativními léčebnými metodami. Sledujete to nejdřív pohledem malého kluka a pak dospělého výtvarníka. Taky ty obálky jsou geniální. Ten nárůst temnoty.

bertrand
01.01.2018 5 z 5

Padoucnice je cesta do jiných světů, do jiných časů, do příběhů, kterých je plná.
Už začátek prvního dílu naznačuje, že se jedná o příběh bez happy endu, o to je jeho četba drásavější, plná beznaděje a černobílá kresba to jenom podtrhuje. Zároveň je fascinující (tak jako fascinuje můru žárovka) zpovědí autora, který i v dospělosti dokáže vnímat svět očima dítěte a předat jeho popis nám ostatním.
Padoucnice také není komiksem, Padoucnice je grafický román.

Eumenida
16.10.2015 5 z 5

Opravdu příjemné překvapení. Hledala jsem grafický román pro padesátibodovou výzvu a v knihovně objevila tuto sérii.
Trošku mi to připomnělo zfilmovanou Persepolis, možný netypickou grafikou a také realitou příběhu. Perfektní komiks, čtivý, i vtipný. Moc doporučuji.

mikimachr
19.01.2013 5 z 5

Výborný komiks. Neokoukaný, jak grafický styl, tak pojetí příběhu. To platí i o dalších dílech.

komiksy autobiografické prvky epilepsie

David B. (p)