Grey

Grey https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260317/bmid_grey-IVm-260317.jpg 3 1717 345

Život Christiana Greye je čistý, disciplinovaný, plně pod kontrolou, plný bohatství a… naprosto prázdný. Až do dne, kdy do jeho života vstoupí Anastasia Steele. Snaží se na ni zapomenout, vytěsnit ji, ale místo toho ho strhne bouře emocí, kterou nedokáže pochopit a které nedokáže odolat. Dá mu Ana zapomenout na hrůzy dětství, které Christiana pronásledují každou noc? Nebo ho jeho temné sexuální touhy a snaha kontrolovat vše včetně téhle dívky donutí zničit křehkou naději, kterou mu Ana nabízí?... celý text

Romány Pro ženy Erotika
Vydáno: , XYZ (ČR)

Grey: Fifty Shades of Grey as Told by Christian , 2015

kacaaba
05.03.2016 5 z 5

Tak jsem to dočetla a jak jsem psala už v průběhu čtení, přišel mi mnohem vtipnější a méně trapný jak padesát odstínů šedi. Z pohledu chlapa mi to přišlo méně utrápený a skličující. Musím říct, že jsem se fakt bavila. Nechtělo se mi do toho, opravdu je to téměř totožný, ale pro mě to má prostě víc šťávy.

lucajda
04.03.2016

Kniha čtivá, vtipné pasáže, ještě že nemá Christian vnitřního démona, uf. Jinak super kniha pod peřinu.

kacaaba
04.03.2016 5 z 5

Ještě to nemám úplně dočtené, ale už teď můžu říct, že se mi to líbí z jeho pohledu víc než z jejího. Není to tak trapné a mnohem víc se směju.

kikush
03.03.2016 4 z 5

Kniha se mi velice líbila. Jsem velice převelice ráda, že už tam není annina bohyně, protože tam mi fakt v ostatních knížkách vadila. Christian není sice takový, jakého jsem si ho představovala, je jiný, ale nevadí mi to. Ani mi nevadilo, že to je v podstatě stejný příběh, jen z jiné perspektivy.

mamzila
03.03.2016 3 z 5

Zajímavý pohled z "druhé strany". Knížku jsem si koupila "do sbírky" a nelituji toho. Je to docela čtivý, i když totožný příběh. Na ukrácení dlouhé chvíle a oddych od mojí oblíbené hororové a severské literatury dobré.

tatruszka
03.03.2016 3 z 5

Kniha se mi docela líbila, bylo osvěžující číst příběh z druhé strany pohledu, párkrát jsem se i zasmála jeho myšlenkovým pochodům. Ale zaregistrovala jsem určité situace, které se s pohledem Any tak úplně neshodovaly. Taky jsem pořád čekala na jeho rozhovor s paní Lincolnovou, jak pořád pak Anu bombardovala a nic.

gossipavlina
28.02.2016

Ale to si z nás dělá E. L. James legraci, ne? Vždyť se jedná jen o upgrade Padesáti odstínů šedi. Takže pro mě docela nuda v tom smyslu, že jsem chtěla víc ze života Christiana, víc z jeho hlavy. V podstatě byla z příběhu odstraněna Anina hopsající vnitřní bohyně, která stejně většinu času čtenáři lezla na nervy. Pár hlášek bylo vtipných. čtivé to bylo, ale stejně jsem hodně přeskakovala.
No, milá E. L. Jamesová, doufám, že si peníze čtenářů, resp. čtenářek dobře užíváte. Já si knížku naštěstí půjčila.

Martia
28.02.2016 5 z 5

Jako něco navíc jsem se dozvěděla co předcházelo různým situacím
z jeho strany, jak to všechno viděl on což nebylo vůbec na škodu
protože mě to zajímalo. A taky jeho sny o dětství.
Zbytečnost to rozhodně nebyla, protože se mi změnil pohled na něj.

petvet
27.02.2016 4 z 5

Ze začátku jsem měla z knihy docela smíšené pocity - vadilo mi, jak se vyjadřoval (jako buran)-v této knize se mi rozplynul sen nad tímto idolem..představovala jsem si ho více inteligentního a na úrovni.
Ale nemohu říct,že by se mi to nelíbilo,nebo to nebylo čtivé. Bylo zajímavé se mu "dostat do hlavy".
Za přečtení to fanynkám stojí a tak doporučuji :)

alisie
27.02.2016 4 z 5

Kniha byla taková, jakou jsem ji potřebovala mít, čtivá a upoutala mou pozornost, což je mnohdy dost těžké. Jestli se opakovala vůči pvnímu dílu Odstínů šedi, to je v pořádku, pořád jde o jeden příběh. Protože jsem tyto dvě knihy četla s odstupem a neporovnávala jsem tedy detaily, jsem spokojená, velmi.

Danča:))))
26.02.2016 4 z 5

Když jsem před dvěma lety četla 50 odstínů, hrozně jsem chtěla vědět jak smýšlí člověk jako je Christian. A teď to vím. A líbilo se mi to.
Jeho pohled byl zajímavý, možná lepší než Anin. Četlo se to dobře a můžu s klidem říct že mi nevadilo že je to přepis. Jenom škoda že to byl jenom první díl. Víc mě bavila dvojka takže bych chtěla vědět jestli autorka přepíše i zbytek.

Terection
26.02.2016 3 z 5

No dobře! Tam už se uklidníme a přiznáme si, že se od toho nic extra čekat nedalo. A to nemluvím jen o Grey knize, ale o celé sérii Padesáti odstínů. Ale víte co? Ta vaše automatická nenávist k příběhu Any a Christiana je ještě hloupější a ohranější než Anina vnitřní bohyně.
Byl to zajímavější pohled, ale jsou to prostě ty Odstíny...

ak303
25.02.2016 5 z 5

Kniha přečtena. Úvahy Greye byly příjemné. Musel to být "přepis" jinak by jeho myšlenky nedávaly smysl. Za mě pohodové a příjemné čtení....mám ráda "pohádky". Kdo má rád odstíny, bude se mu kniha líbit bez ohledů na negativní recenze.

Katka313
24.02.2016 5 z 5

Tak dočteno, tentokrát v češtině, a musím říct, že jsem se opět bavila. Mě se naopak líbilo, že to byl "přepis" šedi (jak jsem doufala), kdyby ne tak bych byla i zklamaná. Osobně mi stačilo tolik vzpomínek na dětství co bylo napsáno, a taky když vezmeme v potaz, že mu byly jen čtyři roky, když ho adoptovali a upřímně kolik si toho člověk do svých čtyř let pamatuje a jak sám říkal ani neví jestli to jsou výplody jeho fantazie nebo skutečnost. A že je knížka jednoduchá, proč ne, vždyť v jednoduchosti je krása a jsem fakt ráda, že takhle knížka byla vydaná a počet hvězdíček neměním.
Jen chci poprosit Dudunku, prosím rychle napsat opět na Twittera ať je co nejdřív další díl ;-), jen doufám, že ho vydá, snad ji to neodradilo.

Ankavi
24.02.2016 3 z 5

Hodnotím jako "dobrý", nikoli chvalitebný nebo výborný čtenářský zážitek. Mužský pohled na "věc" je mně bližší, neiritovala mě žádná "vnitřní bohyně" apod., nicméně čekala jsem přece jen trochu víc než totéž přes kopírák.

Paluska
23.02.2016 3 z 5

nevím, co jsem vlastně čekala, ale přistihla jsem se, že jen kontroluji pasáže co mě zajímají a zbytek se snažím rychle přeskočit.... :-(

ASIM27
23.02.2016 2 z 5

No.... já nevím....
Asi jsem čekala, že mě to bude bavit víc, ale jelikož jsem 50 odstínů četla několikrát, asi mě to nebavilo tak moc, jak jsem doufala... Je to vlastně stejný příběh jako první díl 50 odstínů, jen jeho očima, no takže....
Podle mě bylo lepší napsat třeba příběh přímo o něm, jak to bylo předtím, než poznal Anu.... no...

Mixxa
23.02.2016

Takový ten pocit, když už si šeď nikdo nekupuje, tak napíše protichůdný "román"

Petule.k93
22.02.2016

Čekala jsem od knihy trošku víc. Jako třeba víc nahlédnout do jeho dětství a zabývat se jím samotným. Byl to spíš jen přepis předešlé série. Ale nemůžu říct, že by mě jinak kniha zklamala nějak moc:) Dobře se četla a některé pasáže byli i celkem zajímavé. Zkrátka taková oddechovka :)

wvanilka
22.02.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila a moc. Pravda je, že je to opis Padesáti odstínů šedi, ale doplněn o mnoho věcí - Christianovo dětství, jeho myšlenkové pochody (nebojte, žádné božstvo jako v odstínech tam nebylo :), slovní přestřelky s Eliotem, rozhovor s Ellenou a dr. Flynnem. Bylo by super, kdyby autorka napsala i zbytek z Christianova pohledu, ale smrsknout to do jedné knihy. Za mne plný počet a rozhodně, kdo má rád sérii odstínů, tak zklamaný nebude ;)