Pacient

Pacient https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404274/bmid_pacient-QJV-404274.jpg 4 702 702

Pred rokom zmizol malý Max Berkhoff. Iba únosca vie, čo sa s ním stalo. Ten je však hospitalizovaný na uzavretom psychiatrickom oddelení so zvýšenou ochranou a mlčí. Maxovmu otcovi zostáva jediná cesta, aby sa dozvedel pravdu. Sám sa stane pacientom na psychiatrii.

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Der Insasse , 2018

Johana
08.06.2023 3 z 5

Knihu jsem úplně zhltla, čte se jako víno, nicméně celou dobu mi v hlavě zněla výčitka, že ztrácím čas s takovým škvárem. Jak se děj chýlil ku konci, výčitka sílila, a u mne to není obvyklé, obyčejně si u čtivých brakových počteníček pokojně a šťastně mlaskám.

Mám z pana Fitzeka divný pocit. Myslím, že je svým způsobem geniální. Ale jeho způsob obživy mi neimponuje. A takhle tedy: Pokud máte chuť na krvavý, bezuzdný škvár, který sám sebe nebere tak úplně vážně - vrhněte se na Pacienta!

(Anotace je, pozor, sepsána špatně a doporučuji ji ignorovat.)

Jack Bauer
07.05.2023 5 z 5

Přečteno na jeden zátah, nedalo se odtrhnout. Krátké kapitoly skončí vždy tak, že nutí číst dál. Zase si mohu přidat dalšího skvělého autora do seznamu oblíbených. Těším se na další Fitzekovi knihy.

katerina8537
23.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Tak teď jsem dočetla. Kniha byla velmi dobrá, měla spád, avšak celou dobu jsem měla pocit, že to téma znám. Knihu doporučuji, jen mi hodně připomíná film Prokletý ostrov (2010)

Tamirai
14.04.2023 5 z 5

Wau. Prvá kapitola bola troška silné kafe, ale inak to bolo super. Nevedela som aký bude záver, ale to čo nám tu Fitzek ponúkol bolo prekvapivo dobré riešenie. Hra na mačku a myš a pozor, niekedy nie je všetko hneď tak, ako to vyzerá na prvý pohľad a to ma na jeho knihách baví.

Littlemonday
03.02.2023 4 z 5

Pacient - Sebastian Fitzek

Anotace:

Před rokem zmizel malý Max Berkhoff. Pouze viník ví, co se s ním stalo. Problém je, že je zavřený na přísně střeženém oddělení psychiatrie a mlčí.

Aby našel pravdu, musí ztratit rozum
Maxův otec zná jen jeden způsob, jak konečně získat jistotu: Musí se stát sám pacientem. Již se přiznal ke dvěma otřesným dětským vraždám a dovedl berlínskou policii ke krutě znetvořeným tělům, teď však mentálně vyšinutý vězeň na radu své právničky mlčí.

Podaří se donutit vraha dětí, aby se k činu přiznal?
Policie si je jistá, že je také únoscem šestiletého Maxe, který beze stopy zmizel. Vyšetřovatelé však nemají spolehlivé důkazy, pouze ty nepřímé. A pak dostane zoufalý otec šílený nápad. Nechá se zavřít na přísně hlídané křídlo psychiatrie jako falešný pacient s fiktivním lékařským záznamem. Jedině tak se přiblíží k vrahovi dětí a může ho donutit, aby se přiznal…

Recenze:

Zoufalí lidé dělají zoufalé činy, a tak se otec zavražděného Maxe rozhodne nechat zavřít na psychiatrické oddělení pro nebezpečné delikventy, kde se nachází synův vrah. Jeho cíl je jasný - chce ho donutit mluvit. Chce vědět, kde je tělo, co mu provedl a možná se trochu pomstít.

Kniha se mi četla dobře, jen občas mi nemteré věci moc nedocházely, trochu jsem tápala a nerozuměla, ale na komci se všechno jako skládačka spojilo a já pochopila ty konsekvence.

Rozhodně je to dobrý příběh, ve kterém jsou tedy tak trochu šílení všichni. Závěr vám odhalí pravdu, kterou rozhodně nebudete čekat.

4/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

katerina28349
28.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Pacient je napínavý psychothriller z prostředí uzavřeného oddělení psychiatrické kliniky, kde jsou ty nejhorší pacienti ( vrazi, násilníci atd. ). Prostředí psychiatrie mě hodně zaujalo. Till se tam nechá zavřít aby našel potencionálního únosce a vraha svého syna Maxe. Knížka je plná nečekaných zvratů a napětí. Díky krátkým kapitolám se dobře a rychle čte. Knížka je velmi čtivá a konec byl pro mě překvapením. Knížka Pacient je super a můžu doporučit.

jozor
15.01.2023 2 z 5

Príliš veľa náhod a zvratov a koniec ma úplne nasral. číta sa to dobre priam to núti, ďalšiu a ďalšiu kapitolu ale keď nad tým človek aj rozmýšľa tak sú tam logické diery jak prasa!:-)

Shaxx
18.11.2022 4 z 5

Tahle kniha se vlastně celá skládá jenom se samých zvratů :))
Moje druhá kniha od autora, přičemž Balíček se mi moc nelíbil. Tahle byla lepší, je to hodně čtivé, člověk se prostě chce dozvědět, co bude dál, jak to sakra skončí... Líbilo se mi to, ale konec mě zklamal. Ani ne ze své podstaty, ale spíš kvůli tomu, že kniha pak vypadá jak kdyby byla silně inspirovaná jedním známým filmem (nebudu říkat název, aby nebyl spoiler, ale kdo ho viděl a dočte Pacienta, určitě bude vědět), který má pointu totožnou a vytváří ten wow efekt na konci.

goergina
18.11.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Psychopříběh skvělý, suprová zápletka, dramatické zvraty. Rozhodně doporučuji. Fitzek nesmí v četbě chybět nikomu, kdo má rád tento žánr.

Sali88
03.11.2022 5 z 5

Námět psychiatrické léčebny mě zaujal natolik, že jsem si byla téměř jistá, že Pacient je ta pravá kniha pro mě a nemýlila jsem se. Už téměř od začátku jsem měla jednu teorii za druhou a ty se během čtení měnily a přibývaly stále nové. Po každé mé domněnce přišlo něco, co můj názor změnilo, autor si se mnou hrál své vlastní psychohry a já nevěděla, co je pravda a co ne. Při čtení jsem měla pocit, jako bych poslouchala díl z @opravdovezlociny a proto jsem byla schopná uvěřit i částem, které by se někomu mohly zdát už překombinované.

V jednu chvíli jsem si byla téměř jistá, že jsem odhalila rozuzlení, protože s něčím takovým už jsem se setkala. Autor mě však vyvedl z omylu a všechno bylo nakonec úplně jinak. Sebastian Fitzek si se čtenářem hraje tak, že nakonec sami nevíte, čemu věřit. Od Pacienta jsem se nemohla odtrhnout, potřebovala jsem vědět, co bude dál a knihu jsem přečetla za dva dny. Možná by se tu daly najít nějaké nedostatky, osobně však nemám v knize co vytknout. Líbilo se mi, že se autor nezaměřil jen na připad Maxe, ale měla jsem možnost poznat i příběhy a minulost dalších postav.

Nakonec musím zmínit originální poděkování, které je sepsané ve formě dalšího krátkého příběhu. Za mě velké doporučení.

Ejv
27.10.2022 5 z 5

Prostě skvělá knížka!
Od začátku až do konce..
Můžu jen doporučit dál! :)

Safrika
21.09.2022 3 z 5

Nebylo to spatne, ale uplna pecka to zase uplne nebyla.

Lvíček835
15.09.2022 5 z 5

Budu se opakovat vážně úžasný spisovatel,kéž by bylo více takových.Kniha prostě byla další pecka, a omlouvám se za zpoždění hodnocení knih.Nestíhám to psát.Knih je prostě hrozně moc,a psát ke každé knize komentář si musí člověk srovnat v hlavě

MamaKnihomolka
16.08.2022 5 z 5

Když se mě někdo zeptá, kterého autora bych doporučila, Sebastian Fitzek je mezi nimi. A já si můžu jako další přečtenou odškrtnout tuto.
•••
Když se Tillův syn Max ztratí a za nějakou dobu dopadnou vraha dětí, u kterého jsou všichni přesvědčení, že je vrahem i Maxe, ale který se ovšem k Maxově vraždě nevyjadřuje, rozhodne se Till na vlastní pěst zjistit kde je jeho syn. Podezřelý je ale zavřený na přísně střežené psychiatrické klinice a jediná možnost jak se k němu dostat je ta, stát se samotným pacientem kliniky.
•••
Mám ráda knihy z prostředí psychiatrie. Vždycky mě tak nějak fascinovala a zároveň děsila. A tady to nebylo jiné. Čtivost už tak zajímavého příběhu posilují i krátké kapitoly, takže vám stránky létají pod prsty.
Musím říct, že příběh je opět skvěle sestavený. Věděla jsem, co od autora čekat a zároveň nevěděla, protože dokud Fitzek nechce, nic se nedozvíte a nemáte šanci na cokoli přijít. Podle mě je to Psychomistr. U něj totiž stačí jedna věta, aby bylo vše úplně jinak než jste si mysleli a v tu chvíli začnete pochybovat a přemýšlet.
Neodvažovala jsem se domýšlet nebo tipovat jak vše skončí.

Martina1805
08.08.2022 5 z 5

Brutálně dobré čtení, to chce prostě fantazii. Ze začátku jsem se nemohla začíst a ke konci jsem nemohla odložit. Ještě že jsem měla dovolenou a mohla knihu jedním dechem přečíst. Tohle napsat, tak to chce určitě velmi dobré znalosti z oboru psychiatrie. Už dlouho jsem nečetla něco tak perfektně překombinovaného a úžasně sestaveného. Prostě paráda

apq
08.08.2022 3 z 5

Velice napínavý děj odehrávající se v zajímavém prostředí. Knihu nelze odložit. Závěr plný zvratů (tak jako u každé autorovy knihy), přesto téměř vše (až na menší detaily) dávalo smysl.

Páájinka
08.08.2022 5 z 5

Opět perfektní příběh. Naprosto nečekané.

Mišák240
22.07.2022 4 z 5

Drsný příběh, ale u thrilleru se s tím počítá, nečekaný konec, snad jsem ho pochopila správně...

Deia
25.06.2022 4 z 5

Toto nie je môj prvý thriller od Fitzeka, takže som predpokladala, že sa kniha bude čítať dobre. A aj sa čítala, príbeh je zaujímavý, napínavý, celý čas som bola zvedavá, ako sa to celé nakoniec vyvinie. Ale oproti iným autorovým knihám mi tu viac vecí nesedelo. Prostredie psychiatrie je síce zaujímavé, ale problémové boli pre mňa postavy. Mala som pocit, že na psychiatriu tam patria úplne všetci, nie len Tramnitz, ale napríklad aj jeho právnička, lekár a podobne. Aj so samotným Tillom som mala sem-tam problém, jeho správanie mi nie stále sedelo. Záver ma dosť prekvapil, aj keď som čakala, že všetko bude ináč ako sa zdá, tak to, ako ináč to bolo, som skutočne nečakala, ale našťastie to dávalo zmysel. A úplne na záver ešte prišla čerešnička, naozaj perfektné poďakovanie :D. Aj keď ma kniha nenadchla tak ako som čakala, tak na autora určite nezanevriem .

Majulle
14.06.2022 4 z 5

Od začátku jsem četla knihu bez dechu. Skvělá myšlenka, skvělý a napínavý příběh. Klidně tam mohlo být víc rozepsané prostředí léčebny.. A konec,? no uff.. Doufám že jsem vše na konci pochopila správně.. Určitě doporučuji :)