Zmije

Zmije https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415656/bmid_zmije-UnX-415656.jpg 4 120 120

Ostrovy bouře a utrpení série

Sedmnáctiletá Marianne se jednoho dne má stát Zmijí, ochránkyní Dvanácti ostrovů. Ale úřadující Zmije jí stojí v cestě. Zkažený muž bez špetky slitování se plaví po mořích na své válečné lodi, beztrestně zabíjí a za sebou nechává jen bolest a utrpení. Je jedním z nejnebezpečnějších lidí v celém oceánu… a je také Mariannin otec. Narodila se, aby chránila ostrovy. Může za ně ale bojovat, když by to znamenalo, že ztratí svou rodinu, domov, chlapce, kterého miluje – a možná i vlastní život? Statečná hrdinka. Nemožné rozhodnutí. Epická fantasy trilogie na divokých vlnách.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Viper , 2019

eva3992
15.11.2019 3 z 5

Sedmnáctiletá Marianne se má jednoho dne stát Zmijí, ochránkyní dvanácti ostrovů, ale úřadující Zmije ji stojí v cestě. Je to zlý muž bez slitování, který zabíjí a nechává za sebou bolest a utrpení. Bohužel, je to právě Mariannin otec. jak si s tím poradí? Dokáže ho poradit?
Fantasy příběh plný akce, pirátů, bojů, putování, ale i třeba magie a lásky. Nečekejte žádný složitý příběh. Je to určeno pro mladé čtenáře a myslím, že jim se to bude líbit.
Velice čtivě napsáno, bavilo mě to.
Co musím vytknout, tak použití slova "ale", které je úplně zbytečně použité téměř v každé druhé větě a v knize je také dost překlepů.

anndrra
13.11.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, ale ani dechberoucí navzdory faktu, že měl příběh zdánlivě všechno. Jenže od všeho jen špetku. Vždycky, když se začalo dít něco napínavého, došlo záhy k rozuzlení. Jiskření mezi ústředními postavami ve mě nebudilo nedočkavost, možná to bylo tím, že k jejich skutečnému sblížení došlo roky před začátkem knihy a já se o něm dozvěděla letmo z Marianniných úvah. Líbilo se mi, že zápletka do sebe přesně zapadla jako západka v zámku, jenom jsem si žádnou postavu neoblíbila dost na to, abych jej chtěla s dalšími díly znovu odemykat - tedy jednu ano, ale ta je bohužel mrtvá . Všichni byli tak nějak fádně neutrálně dobří nebo absolutně špatní, jejich motivace pochybná, ale možná jsem tak kritická jen proto, že jsem po propagaci knihy redaktory z CooBoo čekala víc. Dávám ***

andrejci
06.11.2019 5 z 5

Tohle mě hodně bavilo. Četlo se to samo od sebe. Příběh je super. Je to zase něco jiného a přesto stejné. Hlavní hrdinka je sympatická. Vlastně všechny postavy mi jsou sympatické. Zajímalo by mě, ale o čem bude další díl. Skončilo to tak trochu jinak než jsem čekala takže mě hodně zajímá o čem teda bude. Ale těším se na něho.

Romča11
01.11.2019 4 z 5

Tahle knížka se mi hodně líbila a trochu mé uchvátila. Miluju svět, který je zasazen do období raného novověku, kde je království, vyjednávání a bitev.
Tahle knížka je velmi čtivá, začetla jsem se skoro okamžitě a dost často jsem se nemohla odtrhnout!
Autorčin styl psaní je také dost dobrý, jen jsem někdy měla problém, když najednou přepla z přítomného do minulého času. Chápu ji, ale někdy to bylo až bezdůvodné a mátlo mě to.
Příběh byl nabitý akcí a hodně odsýpal až na výjimečné momenty, kdy se hlavní hrdinka Marianne zahloubala do svých myšlenek a děj se tak skoro zastavil.
Postavy jsem si naprosto zamilovala! Marianne mi byla sympatická, tím jak chtěla všechny léčit. Někdy byla až moc urputná nebo tvrdohlavá, ale celkově jsem si ji zamilovala. Další zajímavou postavou pro mě byl princ Torin, jelikož z většiny knih jsem zvyklá na arogantní, agresivní a jednoduše nesympatické prince. Tohle bylo pro mé příjemné překvapení a těšila jsem se na každou scénu s ním.
Postavy mi prostě přišly dobře vykreslené a popsané. Dokázala jsem se do Marianne vžít.
Jediné, co mi vyložené vadilo, bylo to, že autorka do této knihy zakomponovala LGBT tématiku. Byla tam sice v malé míře a bylo to zajímavé, zajímavá úvaha, ale nesedělo mi to tam. Trochu to narušovalo tu atmosféru toho fantasy prostředí s piráty a královstvím.
Dalším mínusem by mohly být některé klišoidní momenty a prvky, ale ty k fantasy pro mé tak nějak patří a až na výjimky mi nevadily.
Celkově se mi ale kniha líbila a hodně mě nadchla. Pokud máte rádi Piráty z Karibiku nebo jen to prostředí a atmosféru dávných časů, kde panují království, tak tohle je něco pro vás a doporučuji!

Dani3
30.10.2019 3 z 5

Zmije je příběhem boje o přežití trochu šmrncnutý Piráty z Karibiku.

Děj je poměrně uspěchaný a postavy jsou neustále v pohybu. Zběsilé přesouvání mezi jednotlivými ostrovy a mořem bohužel nedávaly moc příležitost daná místa blíže poznat. Jedinou záchranou je mapa ostrovů na začátku knihy. Velký problém jsem měla s vnímáním času. Autorka něco ve zkratce popisovala a až za pár stránek dál se čtenář dovídá, že to trvalo několik týdnů nebo měsíců.

Samotná hlavní hrdinka je nevýrazná. Jedinou pozitivní věcí bylo její nadání používat magii, ale to jak v tomto světě magie funguje, není nikde vysvětleno. Ona sama vždy svoje nadání objevila a na jedničku zvládla jen, když to bylo potřeba.

Autorka v prvním díle spojila tolik věcí, až to bylo na škodu, protože ve výsledku se ničemu nevěnovala pořádně.

martinakraus
10.10.2019 2 z 5

Ufff... Tak tohle bylo 2. největší zklamání tohoto roku. Tak dobře to začalo a mělo to našlápnuto k tak skvělému příběhu, ale pak se do toho začnou motat zápletky typu ztracená princezna, romantický trojúhelník, magie a nakonec tam autorka flákne bájný stvoření, ze kterého mám ještě teď, měsíc po dočtení, PTSD. Do dalšího dílu se už nepustím, knížka padá do jednoho pytle se Zlatou klecí...
Co se týče hodnocení je to mezi 2-3*

izfnp
30.09.2019 3 z 5

Priemerne vymyslená i napísaná záplietka, ktorá sa našťastie odohráva v originálnom prostredí a rýchlo odsýpa. Motívy, s ktorými autorka pracuje, sme videli už inde a v lepšom, ale pár vecí ma na príbehu i prekvapilo. Všetko je tu podané vcelku polopatisticky a psychológia postáv pôsobí hrozne detsky, ale vo výsledku som knihe ochotná odpustiť mnohé nedostatky, pretože je primerane dlhá a príjemne dobrodružná.

akimamat
25.09.2019 5 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem do knížky začetla, autorka má malinko jiný styl psaní, ale nakonec mě kniha dostala svým dějem, jedná se o jediné fantasy odehrávají se na moři, které jsem zatím potkala a přečetla jsem ji za jeden den. Už teď se nemůžu dočkat pokračování.

anishta
12.09.2019 3 z 5

Průměrná YA fantasy s celkem dobrým koncem, který mě z celé knihy nejvíce zaujal. Nedokážu si představit co bude dál v příběhu, ale uvidíme...

EvaSupovic
12.09.2019 5 z 5

Skvělá, napínavá, tajemná, trochu šílená......to vše a mnohem více najdete v téhle knize.

Klarsik3
03.09.2019 5 z 5

Je to opravdu neuvěřitelné čtivé, když se mi kniha dostala do rukou nevěřila jsem, že mě tak pohltí. Čtu, čtu a nejednou magie no a už je z toho jedna z mých oblíbených knih.

Karin_Kim55
03.09.2019 5 z 5

Včera jsem si ji koupila a teď jsem ji dočetla. Poprvé co jsem přečetla knížku za dva dny.
Je to až neuvěřitelně čtivé a je tam tolik akce, že jsem v půlce říkala, jak to tam ta autorka mohla všechno nacpat.
Je to psané v ich formě z pohledu Marianne, a i když nedokážu číst příběhy bez romantiky, tak tady jí bylo jen špetka, a stále mě to bavilo!
Doporučuji všem, kterým se líbí Šest vran. A jestli milujete piráty, takhle tohle nesmíte zapomenout!
Někoho může vyděsit fakt, že je to první kniha ze série, ale nemusíte se bát, tohle se dá číst i samostatně.

pro dívky pro dospívající mládež (young adult)

Bex Hogan
anglická