Ostrov pokladov

Ostrov pokladov
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259418/bmid_ostrov-pokladov-259418.jpg 4 755 755

V poslednej chvíli stihne zachrániť mladý Jim Hawkins seba aj mapu Ostrova pokladov pred rozzúrenými pirátmi. Onedlho sa ocitá ako plavčík na palube škunera Hispaniola, aby sa zúčastnil dobrodružnej výpravy za pokladom kapitána Flinta - najobávanejšieho piráta pod slnkom. Vytúžené bohatstvo je priam na dosah, keď sa Jim, ukrytý v sude na jablká, dozvie hrozivú zvesť. Životy statočných ľudí na Hispaniole teraz závisia jedine od neho. Autora podnietil k napísaniu románu jeho osemročný syn Lloyd, ktorý nakreslil mapu Ostrova pokladov a pomenoval jeho zálivy, mysy a vrchy. Nadšený Stevenson už na druhý deň začal chlapcovi rozprávať prvú kapitolu presláveného diela, ktoré poznáme aj z filmového plátna.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladé letá

Treasure Island , 1882

vladka2104
14.02.2012 5 z 5

Knížka mého dětství. Četla jsem ji několikrát...

Jack Bauer
27.12.2011

Nádherná kniha, kterou jsem četl i v anglické verzi. Klasika.

vitas
23.12.2010

Je to krásná kniha vtáhne vás do děje a nepustí :D doporučuji si sehnat verzi psanou nařečím (tím nemyslím moravsky nebo tak nějak ale třeba ,,vystřeliv po mě uskočiv sem...." máte z toho pak mnohem větší dojem). Nevím kdy byla vydána (obrázek si udělejte viz dole) není to v ní napsáno ale dostal sem se k ní když moje babička vyhazovala některé knihy a já se zeptal jestli si můžu některou vzít.Souhlasila a já byl tehdy ještě malý a vybíral si podle obrázků a tadle kniha mi padla do ruky no a po nějaké delší době sem ji u mě našel mezi ostatními knihami u mě na polici a začal ji číst a zjistil sem že ji četl nevim kdo a u toho bylo datum 1906 17.3 no věřili byste tomu :) .

Apoxyomenos
13.12.2010

Ako píše Jíťa - V jednom ze svých minulých životů jsem musela být přinejmenším námořník, protože už od dětství mě fascinovaly příběhy pirátů a mořských vlků a Poklad na ostrově od Stevensona je zaručeně jedna z nejlepších knih, co jsem měla kdy to štěstí číst.

presne to iste plati aj pre mna, podstatne dost neskoro som sa dostal k tejto knihe az v 18 ale od vtedy citane x-krat a je to jedna z mojich najoblubenejsi knih, a stale budem tvrdit ze co sa tyka dobrodruznych tak urcite najlepsi. Kazda postava nadherne vykreslene charizmaticka aj ked vsetkych zatienuje John Long Silver. A ked uz som nebol v minulom zivote pirat/namornik tak aspon v buducom dufam ze budem :D, len neviem ci dobre zapadnem kedze Rum nemozem ani citit a to som skusal tolko znaciek to proste nebude pre mna :D

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Napínavá cesta za pokladem a spousta nečekaných zvratů.

Jill
30.11.-0001 5 z 5

Skvělá kniha! Právem ji řadíme ke klasické literatuře. Vlastním dvě vdání této knihy z toho jedno je z roku 1930! Vážně čtivá a hodně záživná kniha:) Jou hou jou hou pirátskej život mám rád;)