Opatrovateľka

Opatrovateľka
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517974/bmid_opatrovatelka-zBH-517974.jpg 4 335 335

Pozor, koho si púšťate do domu Jodi je živiteľka rodiny a špičková realitná maklérka. Jej manžel Harrison však veľmi neprispieva do rodinného rozpočtu. Kedysi mal veľké sny, ale dnes je len priemerným spisovateľom, ktorý žiarli na manželkine úspechy. Jodinmu otcovi Vicovi ťahá na osemdesiatku, no stará sa o manželku Audrey. Tej pred desiatimi rokmi diagnostikovali Parkinsonovu chorobu. Ešte vždy je vitálny, ale manželkin zhoršujúci sa stav ho unavuje. Jodi je vyčerpaná z toho, ako musí udržiavať v rovnováhe svoju kariéru, rodinu a potreby rodičov, a tak sa rozhodne prijať opatrovateľku, ktorá sa bude starať o Audrey a Vica. Po dlhšom hľadaní najme šesťdesiatničku Elyse, energickú a príťažlivú vdovu. Hoci Vic sa nápadu spočiatku bráni, veľmi rýchlo sa mu zapáči jej slnečná povaha a podmanivé správanie. Jodi sa zas teší, že našla spojenkyňu, s ktorou sa môže porozprávať a občas sa jej zdôveriť. Lenže po čase začne Elyse Jodi odstrkovať. A Audrin stav sa rapídne zhoršuje. Kto je tá žena, ktorá zrazu nosí šperky jej matky? O čo jej ide? A ako ďaleko zájde, aby to získala?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

The Housekeeper , 2022

Katuska88
14.07.2023 5 z 5

Děj románu není příliš překvapivý, spíše předvídatelný, ale rozhodně mu to neubírá na kvalitě. Autorka prostě umí psát a do knihy se začtete hned. Je to jistota kvalitního zážitku na pár hodin.

teresz.c
14.07.2023 4 z 5

Joy Fielding je sázka na jistotu. Hned od první stránky je poznat, že autorka píše opravdu skvěle. Jsem fanoušek spíše temnějších thrillerů, ale tohle mě, i přestože se jedná o rodinné drama, chytlo a nepustilo. Jednu hvězdičku si však neodpustím ubrat. Na mě to bylo až příliš "obyčejné" bez překvapivých zvratů a výraznějšího napětí. Věřím ale, že pro fanoušky tohoto žánru to bude jedna z top knížek.

Marluksa
14.07.2023 5 z 5

Přesně jak jsem si myslela. Fieldingová nezklamala. Naprosto skvělý příběh, perfektně propracovaný, čtivý, občas trošičku předvídatelný, ale to je jen malé bezvýznamné mínus.
Trošku oddechovka od všech těch drsných thrillerů, které zbožňuju.
Miluju dialogy dávající smysl, čtenář se doslova vtělí do postav a knihu neodloží, dokud se nedozví, co ta mrcha zase vyvede.
Možná prvoplánové, podobných témat už bylo napsáno mnoho, jde o to, jak si s tím autorka vyhraje. A Fieldingová to zvládla na jedničku.

Kira747
11.07.2023 4 z 5

Velice dobre napsano, presne muj styl, sedlo to jak zadek na hrnec (haha). Otec teda naprosto prisernej blb a dost mi pripominal toho otce z Neprilis stastna rodina. Jo a Tracy bych za sestru asi nechtela. Asi urcite ne.

Moudd
07.07.2023 3 z 5

Čtivé,ale příliš předvídatelné.

Imor
05.07.2023 4 z 5

Třicátá kniha od autorky, napsaná v době pandemie. Za pět měsíců vznikl tento čtivý a zase dobrý thriller, který se velmi dobře četl a opravdu až na konci je jasné jak to všechno bylo a jak to všechno dopadlo.

beruska
05.07.2023 5 z 5

Skvělý psychologický příběh ! Joy Fieldingová umí opravdu psát a nezklamala ani tentokrát . Za mě zasloužených 5 * :) ...

jana3099
04.07.2023 5 z 5

Knihy Joy Fielding mám všechny a rovněž i všechny přečtené, a vždy příjemné a napínavé čtení. Tato nová, již třicátá její kniha opět nezklamala. Jodi Bishopová, hlavní hrdinka tohoto thrilleru nemá teda zrovna na růžích ustláno a opravdu jsem ji obdivovala, co vše musí řešit a taky vydržet. Svou rodinu - manžela a dvě malé děti, své stárnoucí rodiče i sestru, která byla vždy považována za tu " lepší a hezčí ". Určitě doporučuji a pozor na Hospodyně !

boeink
02.07.2023 5 z 5

Už jsem to psala víckrát. Fieldingovou nekriticky miluju a nikdy mě nezklame.
I tentokrát mě čtení její knihy bavilo, přestože to není žádný nervák, ale rodinné drama, kde Joy opět použila svou oblíbenou šablonu : despotický otec, sebestředná sestra a poněkud upozadněná hlavní hrdinka.
Takže zase za pět.

Alena1957
02.07.2023 5 z 5

Na knihy od Fieldinové se vždy moc těším a ani tato mně nezklamala. Přečteno za dva dny, zajímavý, napínavý a poutavý příběh.

sonkovaj
24.06.2023 3 z 5

Kniha se četla moc hezky, krátké kapitoly a zajímavý příběh dodává knížce na čtivosti.
Ale od autorky jsem zvyklá na něco jiného. Na něco lepšího, strhujícího. Tohle bylo průměrné. Závěr docela předvídatelný. A také už si snad ani nevzpomenu, kdy nebyl v knize nevěrný manžel, sobecká sebestředná, bezdětná sestra a zcela nefunkční původní rodina hlavní hrdinky....

xena2711
24.06.2023 5 z 5

Joy Fielding je prostě sázka na jistotu. Parádní thriller se spoustou osob a zápletek. Jak jinak než skvěle a čtivě psané. Super. Doporučuji.

mysterygirl
24.06.2023 3 z 5

Předvídatelné, za mě průměrný roman, kde se vcelku moc neděje.
Umí lepší pribehy

Lenča727
24.06.2023 4 z 5

Kdybych hodnotila knihu jiného autora, dám bez váhání plný počet*, ale vzhledem k tomu, že je to Fieldingová (absolutní superstálice), je to o *míň. Zase je to jako vždycky skvěle napsané, plné vět, které vás prostě dostanou (oblast vztahových pravd), neskutečně čtivé a moudré, je tu nadhled, napětí, manipulace, bezmoc, složité rodinné vztahy, vztahy- otec x dcery, matkaxdcery, sesterská závist,nevěra, pocity viny,jen ten příběh už dopředu naprosto odhadnete a jaksi víte, jak to skončí ( ale možná je to tím, že jsem od Joy přečetla absolutně všecko, něco i víckrát), což úplně u jiných jejích knížek nemívám. Za její absolutní pecku považuju Jane utíká, Dámy z Grand Avenue, Poprvé,tohle je o malinko níž, ale taky dobré.Jsem ráda, že už ji mám v knihovničce a ráda se k ní vrátím.