Ano, můj pane

Ano, můj pane https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474769/bmid_ano-muj-pane-5JK-474769.jpg 5 344 91

Ondřej z Rohatce série

Ondřej z Rohatce se po několika letech, kdy se živil jako žoldnéř, rozhodne s tímto způsobem obživy skončit. Vzhledem k tomu, že při něm nezbohatl, považuje takový život za nepřiměřeně nebezpečný. Vrací se z Itálie, kde se zúčastnil tažení kralevice Karla Lucemburského a kde sice získal rytířské ostruhy, ale ztratil přítele. A také je zvědavý na dar, který na něho čeká v Čechách. Jedná se o malý hrad, spíše však hrádek na Křivoklátsku. To, že konečně nalezne klid, je ovšem jen iluze. Možná, že ve vojsku, kdy přesně věděl, kde stojí on a kde nepřítel, bylo nakonec přece jen bezpečněji…... celý text

boeink
07.05.2022 5 z 5

Moje první přečtená kniha autora a tímto si pana Niedla přidávám do oblíbených.
Kniha se dobře čte, je psána čtivým, živým jazykem, moc se mi líbily vtipné dialogy. Ondřej z Rohatce je sympatický hlavní hrdina, stejně jako jeho přítel Hašek, Chiara i Bruno.
Jsem spokojená a koupě tohoto knižního skvostu nelituju. Těším se na druhý díl.

Hotovson
18.04.2022 5 z 5

Příjemný a oddychový čtení ve stylu Rytířů z Vřesova, jenom posunuto o několik let dopředu. Ondřej z Rohatce, nyní již pán na Jenčově mi hned padnul do oka a sním i jeho nesourodá partička se sirotkem Chiarou, zdaleka ne tupcem Brunem a ovčáckym psem Markusem. Přebírání hradu samozřejmě nebude jen tak, ale Ondřej si už vysloužil rytířský ostruhy, takže má s bojem nějaký zkušenosti, a dobrodružství tak může začít a zřejmě o něj nebude nouze. Setkáváme se tu taky se starými známými z Vřesova, což potěšilo, možná ještě nějakou roli v příběhu sehrajou.

Doufam, že nás čeká dlouhá, zábavná a napínavá série.

Lena1812
29.03.2022

Skvělá kniha jako vždy... Nemohu se dočkat dalšího dílu... Pro zkrácení chvíle, poradíte mi někdo prosím nějakou knihu podobného ražení? Předem děkuji za tipy:-)

Argony
17.03.2022 5 z 5

Prima úvodní díl k nové sérii. Děj se odehrává v letech 1340-41, tedy asi 20 let po Rytířích z Vřesova. Hlavní hrdina se setká s Čeňkem a Benešem z Vřesova, tedy takové hodně volné pokračování. Už, aby tu byl další díl :-)

miker.90
05.03.2022 5 z 5

Oddechovka, sázka na jistotu.

Silný hrdina, co vše zdárně vyřeší. Normálně bych nebyl z onoho scénáře nadšen, ale panu Niedlovi to rád odpustím. Jeho popisy fungování tehdejší doby jsou fámozní. Jak už bývá zvykem u knih tohoto autora, nenapíše snad ani jednu zbytečnou větu navíc :D

PS: taky jsem si říkal, Jenčov, ten hrad jsem někde zaznamenal a při pohledu do mapy jsem si uvědomil, že jsem onu dnes již zříceninu umístěnou v krásné přírodě i navštívil. Takže se mi s drobným zpoždění i ona scenérie pěkně vybavila, což ještě umocnilo fajn dojem z knihy

malýčtenář
02.03.2022 5 z 5

Pan Niedl je zkrátka mistr pera. Jeho další historický román je čtivý ,napínavý a má spád. Navíc se objevují i známé osoby z románu o rytiřích. Nevím, co bych dodala, snad jen ať autor rychle píše další krásné knihy. Už se těším na další osudy hlavních hrdinů.

Turlogh
28.02.2022 5 z 5

A znovu vynikající historický román s pokračováním od oblíbeného Františka Niedla. Čtivé, zajímavé, poutavé. Nemám co bych tomu vytkl. Přečteno za čtyři hodiny jedním dechem. Všem fandům historických dobrodružných románů vřele doporučuji. A už abych držel v ruce další pokračování! Howgh.

Harold
27.02.2022 5 z 5

Jednoduše skvělé, série navazuje velmi volně na období "rytířů z Vřesova", úplně novými postavami a dějem posunutým o cca 20 let dopředu. Každopádně hlavní hrdina není rytíř, který by vyšel z každého souboje jako vítěz, není to tedy elitní bojovník Wolfram nebo ostřílený voják Beneš, ale i přes své mládí si musí umět pomoci především hlavou doplněnou přeci jenom již nějakými zkušenostmi. Ondřej získá malý hrad, mírně připomínající Talmberk ze hry KCD, alespoň mi to tak přišlo. Nejspíš je to tím, že šlechtické hrady těch nepříliš bohatých urozených se stavěly plus mínus podobně, s ohledem na terén. Každopádně to, jak si hlavní hrdina poradí s organizací hrádku, řeší základní funkční organizaci své nové državy, problémy, které dosud neměl možnost zažít, je skvělé. Kniha perfektně odsýpá a já se proto nemohu již dočkat dalšího pokračování. Boje v knize jsou již též mírně rozšířeny a jsou tedy podrobnější než byli, a je možné, že si to vzal autor k srdci.

hanzmb
20.02.2022 5 z 5

Autor je u mě Pan spisovatel už jen z toho důvodu, jak perfektně odhadl to, že námět Rytířů je více méně vyčerpán a jen by se opakoval. Novou sérii přitom založil tak, že se v ní určitě ještě některé z postav té první mohou a určitě budou objevovat. Třeba až se hlavní hrdina dostane k penězům a bude si chtít koupit pořádného koně. Jinak tohle byla perfektní jednodenní chuťovka. Je v ní vše, co tenhle druh literatury vyžaduje: sympaťák hrdina-boje-intriky-láska. Jedinou chybou je to min. půlroční čekání na další díl.

tereza7090
26.01.2022 5 z 5

Naprosto perfektní historický román, u kterého jsem se ani chvilku nenudila.
Jsem nadšená. Žádná hluchá místa, děj rychle plynul.
Zjistila jsem, že František Niedl opravdu umí, ať už jsou to detektivky nebo právě historické romány.
Určitě si od něj zase něco brzy přečtu, jeho styl vyprávění mě zaujal a baví mě.
Kapitoly jsou krátké, vypravování je z pohledu hlavního hrdiny Ondřeje z Rohatce. Ondřej je sympatický, chytrý mladý muž, odvážný se srdcem na pravém místě. Zbytečně nezabíjí a je ohleduplný a citlivý i ke zvířatům. Prostě velký sympaťák se srdcem na pravém místě.
V knize jsou vylíčeny boje i obléhání, ale nejvíce mě bavil jeho osobní život a putování k novému domovu-na hrádek Jenčov.
Příběh začíná kamarádstvím Ondřeje a Haška, jak bok po boku spolu stojí při dobývání hradů. Úplně jsem se dostala do historie, viděla jsem i kraje, které zde byly popisovány. Ondřej si za své hrdinství i bystrost vysloužil zlaté ostruhy a po smrti přítele i hrádeček v Čechách.
Začíná tedy jeho pouť za svým domovem, při které potkává dívenku Chiaru, psa Markuse a Bruna. Ti se stanou jeho společníky na cestě i v životě. Po příjezdu na hrádek se ale nesetkává se vřelým přijetím, nejvíce proti němu zbrojí místní purkrabí Diviš a snaží se ho nekalými úmysly vystrnadit a pošpinit. Podaří se mu to a jak to s Ondřejem dopadne? Určitě si knihu přečtěte, stojí za to.
Rozhodně doporučuji a dávám plný počet.

SuperSojka
16.01.2022 4 z 5

Takový můj "guilty pleasure" ze středověku. Hrdina je hrdina se vším všudy: statečný, moudrý, hodný, čestný, vtipný, se vším si poradí. Padouši jsou jasní padouši. Ale hezky se to čte a člověk má na konci spokojený úsměv na tváři a pocit zadostiučinění. A tak to má být.

Trpaslici-zena1
12.01.2022

Autor nezklamal ani tentokrát. Malým bonusem bylo setkání nových hrdinů s těmi z předchozích knih (to mě prostě dojalo).

bdolezalka
11.01.2022 5 z 5

Nejraději bych dala panu Niedlovi o jednu hvězdu méně za tu tyranii, které se na svých příznivcích dopouští vydáváním tak krátkých knih! Vidím však v tomto roce vydání pokračování s názvem Železná rukavice, tak to neudělám.:-) Nicméně zpět ke knize. Pan Niedl opět nezklamal. Příběhy se sice trošku opakují (třeba o hanebné dívce zpřístupňující hrad nepříteli hradího pána), ale pokud čtete knihu, u které jen nemile sledujete, jak se blížíte k poslední stránce, tak musíte dát plný počet, protože takto by to zkrátka mělo být.

jehanys
10.01.2022 5 z 5

Moc děkuji panu Niedlovi za další skvělý příběh. Doufám, že pokračování bude brzy a bude více dílů. Vaše knihy jsou úžasné a mně je s nimi moc fajn. Děkuji Vám pane Niedle.

Olaf74
08.01.2022 5 z 5

Dobrý, fakt dobrý. Už aby vyšel druhý díl.

petra6315
02.01.2022 5 z 5

Přečteno na jeden zátah a už se těším na další díl,jen nevím jak to ten půlrok ještě vydržím

WaN635
21.12.2021 5 z 5

No nemůžu jinak než dát 5 hvězdiček. Pan Niedl a jeho rytíři jsou moje srdcovka a s nimi jsem se prostřednictvím knížky opět sešla :) .
K samotnému příběhu, hlavní hrdina Ondřej je sympatický, chytrý, charismatický, pracovitý a zábavný. Kniha se četla skvěle, zápletka na rozjezd série dobrá a je zřejmé, kam bude příběh ubývat. Těším se na další díl.

kuky921
11.12.2021 3 z 5

Čtivá knížka s předvídatelným závěrem. Na prázdniny proč ne, ale k mým vyhledávaným autorům tento patřit asi nebude.

Nina291
05.12.2021 5 z 5

NUTNĚ potřebuju další díl, NUTNĚ

Kerberos
25.11.2021 5 z 5

Vyprávění pana Niedla je poutavé a velmi návykové. V ději trochu navazuje na díla předchozí a objevují se tu zmínky o nám jichž známých postavách. Postava Ondřeje z Rohatce ,statečného a nebojácného bojovníka, který dostal za své služby menší panství .Již se těším na další díl.