Eragon

Eragon https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33189/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-33189.gif 4 5761 5761

Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Eragon , 2002

Luciett.ka
07.01.2020 5 z 5

Z knihy jsem nadšená.
Dobře propracovaný a velmi zajímavý svět, který vás do sebe vtáhne.
Když jsem začala číst, nedokázala jsem přestat a pořád jsem potřebovala vědět, co bude dál.

effa
06.01.2020 5 z 5

Přestože je to kniha určená podstatně mladší věkové kategorii, než jsem já, přečetl jsem si ji s chutí. Osobně ji řadím do kategorie výjimečně dobrých knih

Martass8
30.12.2019 4 z 5

někdy vás hlavní hridna štve a řikáte si proč zrovna on...

Jizi
11.12.2019 3 z 5

Přidanou hodnotou Eragona je věk, v němž jej Paolini stvořil - to knihu povyšuje nad ostatní deriváty Dračáku a LOTRa.
Je to až roztomile prosté, nevinné a naivní a zároveň svět, který vystavěl, minimálně v prvním dílu funguje docela dobře a v zásadě logicky. Pro začínající, obzvláště mladší čtenáře fantasy je to příjemně lineární, vývoj děje je logický, postavy mají jasně dané místo a roli. A je tu modrý drak, takže co chtít víc?
Kritizovat by se samozřejmě dalo ledacos, ale přijde mi to tak nějak zbytečné - trochu jako mačkat povedený obrázek ze školní družiny.
Jestli zvažujete, zda číst odrostlejším dětem před spaním, klidně se do toho pusťte. U nás to fungovalo.

Lolila
02.12.2019 4 z 5

Túto knihu som začala čítať zo zvedavosti. Fantasy mám rada a nesklamalo. Dej, v ktorom nájdete niečo zo severskej mytológie alebo Pána prsteňov...... draci, elfovia, trpaslíci, kúzla, ....
Milé, nenáročné čítanie.

linda_pauer
13.11.2019 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. S Harry Potterem je tohle prostě srdcová záležitost.

Kacennnka
10.11.2019 4 z 5

Jako jo, ale prostě to není můj žánr.

Kulivlad
04.11.2019 5 z 5

Na tuto knihu jsem narazila čistě náhodou a začala jsem jí číst jen proto, abych si dokázal, že takto tlustou knihu přečtu. Velmi mě kniha překvapila a moc se mi líbila a musela jsem si přečíst i zbylé díly.

Estrela
20.10.2019 5 z 5

Díky této knize jsem se ve svých 36 letech stala fanouškem fantasy. Původně byla kniha určena synovi, ovšem má zvědavost byla silnější. Úžasně krásně naivní barvitý příběh je důkazem, že i mladý spisovatel bez zkušeností muže udělat díru do světa. Nemůžu hodnotit jinak než plným počtem. Přečteno za dva dny.

Pavla181
13.10.2019 5 z 5

Knihu jsem poprvé četla před několika lety, hned po jejím vydání - v té době mi bylo asi 13 let. Doslova mě uchvátila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Je velmi čtivá i napínavá a plná fantazie. Od té doby jsem se k ní ještě několikrát vrátila a vždycky jsem si její čtení moc užila. Moje hodnocení je silně ovlivněno nostalgií a sentimentem, knihu bych označila za srdcovou záležitost. Určitě ale víc zaujme mladší čtenáře.

DuncanIdaho
12.10.2019 5 z 5

Četl jsem to už před několika lety. Stále je to ale jedna z nejlepších knih, kterou jsem četl.

krovacek
08.10.2019 4 z 5

Zaujala a chvílemi se nedalo odtrhnout, rozhodne pujdu do dalsiho dilu:)

girdi
01.10.2019 4 z 5

Výborné fantasy. Eragon byl hitovkou, když jsem dělala brigádu v knihkupectví před 15 lety a mně tehdy přišlo, že jsem na něho "moc stará". :-) Tak jsem si ho užila teď a bylo to prima. Jasně, není to Zaklínač a občas jsem se trošku nudila, ale prostě furt dost dobrý. Mám radost, že mě čeká další díl.

RendysStrange
19.09.2019 5 z 5

Nemám co vytknout. Miluji draky a tato kniha patří mezi mé oblíbené. Takže pokud miluješ draky, určitě si to přečti. Stojí to za to! :)

Sttr77
16.09.2019 5 z 5

Abych řekl pravdu, kniha je velmi čtivá a dobrá. Asi k ní nemám žádné výhrady, neboť se považuji za nenáročného čtenáře.
Asi jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Archie
08.09.2019 3 z 5

Ocima dospeleho milovnika fantasy, se mi kniha tezko hodnoti. Jednu chvili nevim, jestli jsou charaktery ploche jak kuchynske prkenko roztomile nebo pitome? Zda je sablonovitost pribehu "chudy chlapec dracim jezdcem" servisem pro milovniky zanru nebo detinskou prehlidkou klise? Zda je svet pohadkovy nebo vykradeny? Tech "zda" je spousta a casto plati obe varianty zaroven. Je to neoriginalni, presto pohadkove kouzelne. Jednoduche ale ctive. Naivni, roztomile i pitome. Pres vsechny vyhrady, me tahle modernejsi, jednodussi varianta klasickych zapadnich fantasy bavila cist a ten barevny, pohadkovy pribeh, jsem si provinile uzival.

Andrea_I_Am
21.08.2019 5 z 5

Ukázka, že i velmi mladí autoři dokážou napsat krásné, epické fantasy knihy. Je škoda, že s narusůtajícím množstvím vydaných knih se tito autoři nějak vytrácejí ...

Karkri
15.08.2019 5 z 5

Jsem z knihy nadšená. Přečetla jsem jedním tahem. Je v mnoho skrytých pravd a hlubších myšlenek.

Medasek
13.08.2019 4 z 5

Zajímavý příběh. Velmi poutavý, i když v některých částech trochu nudný.

Audrina
13.08.2019 4 z 5

Po letech jsem se vrátila k prvnímu dílu Odkazu dračích jezdců a musím bohužel konstatovat, že jsem z příběhu rozhodně nebyla tak nadšená jako kdysi poprvé. Na příběhu je hodně znát nevyspělost spisovatele, která je ovšem k jeho věku pochopitelná.