Ochránci

Ochránci https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460613/bmid_ochranci-W3N-460613.jpg 4 86 86

Za vraždu mladého právníka Keitha Russa je na základě vykonstruovaných důkazů na doživotí odsouzen mladý černoch Quincy Miller. Po dvaadvaceti letech ve vězení se rozhodne požádat o pomoc Ochránce, nevelkou organizaci bojující za nespravedlivě odsouzené založenou advokátem a knězem Cullenem Postem. Ten přijímá klienty, kterým se ostatní obloukem vyhýbají, aby se pokusil napravit křivdy spáchané na nevinných. V případu Quincyho Millera však uvízne hlouběji, než čekal. Vraždu Keitha Russa mají na svědomí mocní, nemilosrdní lidé. Před lety zabili jednoho právníka a dnes jsou připraveni zabít dalšího.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Guardians , 2019

KáťaM.
01.02.2021 4 z 5

Jsem nadšená, že se mi dostal nový Grisham do rukou. Autor mě opět přesvědčil o tom, že i po tolika knihách dokáže přijít s něčím novým. Příběh o skupině Ochránců, která se zabývá tím, že pomáhá nevinným odsouzencům na smrt, to vše za mzdu na hranici chudoby, byl strhující. Díky Grishamovi se vždycky tetelím hrdostí, že můžu být součástí právní mašinérie. Když jsem dočítala poslední stránky, říkala jsem si, že to je možná trochu přitažené za vlasy, o to víc mě překvapil doslov autora, kde vysvětluje, jak se inspiroval skutečným příběhem. Moje jediná výtka směřuje k velkému množství postav - byť jsem knihu přečetla za velmi krátkou dobu, postav bylo trochu víc než obvykle a měly tendence se mi plést dohromady, při delším čtení bych asi měla problém se do knihy dostávat. Tento detail se ale ztrácí pod množství pozitiv, kromě pravidelné pochvaly za postavy, bych vyzdvihla fakt, že mě v jedné pasáži autor skutečně vyděsil (a tentokrát něčím jiným, než obvyklým útěkem hlavních postav před osobami z podsvětí). Byla bych se ráda dočetla o postavách víc, ale některé zápletky zůstaly tentokrát trochu otevřené. Ale víte co, proč ne? V Grishamových příbězích je vždycky něco víc, aniž by je musel dokončovat. Skláním se před dalším kouskem tohoto autora a vřele Ochránce doporučuji k přečtení.

VladimírB
26.01.2021 5 z 5

Mám téměř všechny knihy J. Grishama a Ochránci patří k těm lepším dílům. Jak je u autora obvyklé, příběh je čtivý, napínavý, bez hluchých míst a zbytečného popisu osob či místa.

Renata970
27.12.2020 5 z 5

Můj oblíbený autor, který mne nikdy nezklame. Pro mě nový zajímavý příběh, že se někdo věnuje i problematice nevinně odsouzených.
Čtivé, lehce psané, prostě starý dobrý John Grisham.

Sategi
06.12.2020 3 z 5

Od knihy som rozhodne čakal viac. Malo napätia, prekvapivých zvratov a bolo cítiť že príbeh je vymyslený a trochu sileny. Za mňa 70%