Easy?

Easy? https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175674/bmid_easy-x21-175674.jpg 4 1155 1155

Obrysy srdce série

1. díl

Sledoval ji, ale neznal ji. Až do chvíle, kdy se stal díky náhodnému setkání jejím zachráncem... Dívka, která se domnívá, že lidem nelze věřit, na sliby se nedá spoléhat a věrnost je pouhá iluze. Chlapec, který věří, že pravda je relativní, že lži dokážou skrýt nesnesitelnou bolest a vina je neodpustitelná. Potvrdí si navzájem svá přesvědčení, nebo je naopak jeden druhému definitivně vyvrátí? Když Jacqueline následuje svého kluka na vysokou školu, kterou si vybral, rozhodně nečeká, že se s ní dva měsíce po začátku druhého ročníku náhle rozejde. Dva týdny stráví v naprostém šoku, aby se pak probudila v jiné realitě: je nezadaná, místo na výběrovou hudební konzervatoř chodí na státní univerzitu, bývalí přátelé ji najednou ignorují a poprvé v životě jí hrozí, že z nějakého předmětu propadne. Při odchodu z večírku je Jacqueline na opuštěném parkovišti napadena klukem ze studentského spolku, do něhož patří i její bývalý přítel. Zachrání ji neznámý mladík, který byl ve správný čas na správném místě, a ona chce jen jediné – vymazat útok a celou tu noc z paměti. Ale její zachránce Lucas chodí na stejné přednášky z ekonomie jako ona, sedí v zadní řadě, skicuje si něco do bloku a při tom se na ni dívá. Její kamarádky ho ohodnotí jako dokonalý materiál na nezávaznou divokou známost, která jí pomůže vzpamatovat se po rozchodu. Když se z útočníka, který ji napadl, stane stalker, má Jacqueline na výběr: zhroutit se, nebo se začít bránit. Lucas nad ní drží ochrannou ruku, ale sám má svá vlastní tajemství. Najednou je těžké odhalit, co se skrývá za vnějším zdáním, a není jasné, komu se dá věřit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota

Easy? , 2012

Veronika.C
26.05.2014 4 z 5

Skvělá knížka, která opravdu stojí za přečtení, ráda se k ní zase vrátím :)

DariDerek
25.05.2014 4 z 5

Byla dobrá, kdyby tam nebyla zápletka s Buckem, tak je ta kniha asi celkem o ničem, protože na můj vkus se prozradilo moc brzo jak je to s LM :) ale jinak fajn počtení, takové odreagování :)

Lennji
19.05.2014 4 z 5

Za dva dny přečtená kniha..krásná, jemná, romantická, ale zároveň drsná, o znásilnění, starých křivdách a rozhodnutích se přes vše přenést a jít dál..šťastný konec se dal čekat :-) Doporučuji, stojí za přečtení

009Ivana
08.05.2014 5 z 5

O téhle knížce jsem se rozhodovala mám? nemám ? mám ? nemám ? Ale zatraceně WAUUU nečekala jsem to vezme vás to za srdce a postavy budete milovat. Jeto jedineční příběh u kterého ztrácím slova .Ne odtrhla jsem od čtení hned jak jsem ji přinesla domů. A vřele vám ji doporučuji.

Karou*
07.05.2014 5 z 5

Úžasná knížka :3 četla jsem ji ani ne dva dny ;) určitě si ji přečtu ještě jednou :3

frukeška
04.05.2014 3 z 5

Knížka se četla dobře, ale jinak mě celkem zklamala. Očekávala jsem od ní víc :)

luciiik123
19.04.2014 5 z 5

Wouuu, další skvělá kniha. Souhlasím ze všemi komentáři ke knize, co jsem tu četla. Knížka byla skvělá a rozhodně si jí ještě přečtu!!..Těším se na díl z pohledu Lukase :)))

DennieForbes
17.04.2014 5 z 5

Myslela jsem, že romány dnešní doby už nemohou přinést nic nového.. V tomto případě to ale rozhodně neplatí. Skvělá oddechovka. Nechybí humor, ani poetické momenty. Rozhodně doporučuji :)

Bunburistka
16.04.2014 4 z 5

Další příběh téměř ze života. Líbilo se mi, jak jsem se ani jednu chvíli nenudila, protože děj plynul velice rychle - bez zbytečných pasáží. Také jako plus hodnotím to, jak jsou pěkně vykreslené charaktery postav. Kennedyho bych nejraději za Jecqueline profackovala a Bucka? Nemám slov ... :X !

Moc se mi líbí věta, která se týká autorky a která je na obalu knížky: " ... miluje romány se štastným koncem, protože ve skutečném životě je těch nešťastných dost. "

Každopádně tato knížka stojí za přečtení, všem ji vřele doporučuji !

kleria
11.04.2014 5 z 5

Nečekala jsem že by se mi kniha i přesto že se mi prvních asi cca 100 stránek moc nelíbilo a popravdě i nudilo, tak pak mě to neskutečně chytlo a chtěla jsem pořád číst dál a dál. Knížka je strašně čtivá, chytne vás a nepustí. Moc se mi líbila (až na ten začátek teda) a vám ji můžu jenom doporučit!! Podle mě by si ji měl každý zkusit přečíst, je to taková knížka která se přece může stát i v běžném životě a tyhle příběhy mám ráda :)).
Už se strašně těším na druhý díl, snad vyjde brzo :D.

Knizne maniacky
05.04.2014

Počas čítania sa bližšie oboznamujeme so životom hlavnej hrdinky. Jacqueline je študentkou vysokej školy, ktorú si vybrala vlastne preto, lebo si ju vybral jej priateľ a nechcela stratiť dlhoročný vzťah kvôli diaľke. Chyba. Zmena prostredia niekedy mení aj ľudí. Jej priateľ Kennedy je bohužiaľ taký prípad. Život vysokej školy ho omámi a dievčatá, ktoré na ňu chodia tiež. S Jacqueline sa rozíde a z dôvodu rozchodu budete vážne prekvapení a možno až znechutení. (V tejto chvíli som ho mala chuť zaškrtiť).
prečitajte si celu recenziu na: http://kniznemaniacky.blogspot.sk/

shey
01.04.2014 5 z 5

Wau! Knížku jsem dočetla tajně dnes ráno v práci :o) Asi toho dneska moc neudělám :D

Doporučuji přečíst a těším se na díl z Lucasova pohledu!

azraelka
31.03.2014 5 z 5

Snad se mi ještě nestalo, že jakmile dočtu poslední stránku knížky, okamžitě otočím zpátky na začátek. Úplně poprvé jsem se zamilovala do knižní postavy.
Lucas byl prostě úžasný.
Jacqueline je skvěle napsaná naprosto normální holka. Erin jsem si moc oblíbila. Děj knížky plyne přirozeně a navíc má hodně silný příběh. Líbilo se mi, že i její ex-přítel nebyl černobílá postava, neukázalo se, že je to super hajzl, ale chybující hormony se zmítající kluk.

Je těžké popsat styl knížky, je psaná s lehkostí, čehož je paradoxně určitě těžké docílit, a člověk má při čtení pocit, že se stává součástí něčeho křehkého a kouzelného.

"Víš co vypadá blbě? Skupina holek, co nedokáže stát při sobě, když se některé z nich stane taková věc."

lakme
16.03.2014 5 z 5

Jsem nadšená, knížku jsem okamžitě zhltla :) ALE nedoporučuju začínat číst večer, protože každá kapitola končí tak, že člověk chce číst další a další a další a pak se přistihne, že jsou 2:30 ráno.. :D

muchomurka
15.03.2014 5 z 5

Za mě ano :-) Skvěle napsaný příběh na dost vážné téma. Líbilo se mi, že se autorka zbytečně nerozepisovala "hlubokomyslnými pasážemi a úvahami". Akorát vždycky všechno sdělila, dobře jsem se v příběhu vyznala a hltala ho jedním dechem. Hlavní i vedlejší postavy byly skvělé :-), reálné, uvěřitelné. Moc oceňuji, že se Jacqueline z rozchodu "otřepala" a dostala celkem rychle, ne každá holka přece úpí měsíce, jak to většinou bývá psané v těchto typech příběhů. Pro mě to byl významný bod navíc.
Většinou mě netěší, když má knížka další pokračování, ale u téhle jsem si říkala, proč je konec tak brzy? Jsem zvědavá, jestli pokračování bude stejně dobré. Ale na druhou stranu se bojím, aby neshodilo tento díl (a opět všechno dobře dopadlo).

vaili
13.03.2014 5 z 5

Vím, že bych ji měla zařidit do příjemného čtení nic hlubokého, ale byla prostě dobrá sice je mi o pár let víc než hrdinům, ale nebyly tu pro mě žádné trapné, sladké pasáže což velmi oceňuji :) uvěřitelný příběh to dělá u mě hodně :)

Samira
25.02.2014 5 z 5

Moc krásná knížka, rozhodně zařazuji mezi mé oblíbené, které si znovu ráda přečtu. Uvěřitelný reálný příběh a skvělé postavy a to nejen hlavní. Moc se těším na druhý díl, jsem zvědavá jestli se kromě Lucasova pohledu na příběh dozvíme i něco z jejich společné budoucnosti.
Doporučuji!

evasamankova
18.02.2014 4 z 5

Krásný příběh se sympatickými hrdiny. Vážná témata autorka do příběhu zapracovala výborně, zcela přirozeným způsobem. Velmi oceňuji, že se také vyvarovala jakýchkoliv sladkých řečí a dalších otřepaných klišé, které by knihu posunuly do klasické červené knihovny. Takto je to krásný, místy smutný, ale zcela uvěřitelný příběh. Jako ze života. Dávám 4 a 1/2 hvězdy

Catie_
16.02.2014 5 z 5

Byla to příjemná knížka. Četla se sama jedním dechem. Nešlo ji lehce odložit, ale vždycky jsem si řekla, že ještě přeštu jednu kapitolu.
Líbí se mi, že to je nenásilně napsáno, neměla jsem chuť zaškritit některé z hlavních postav krkem, protože mi přišly kupodivu rozumné a dospělé :). Bylo to fakt moc pěkné počtetní spojené s hlubokou životní pravdou.

Andulienka
15.02.2014 5 z 5

Po jej prečítaní som mala chuť knihu začať čítať znova od začiatku!!!!

Veľmi milá, veľmi pekne napísaná...a nielen pre mládež. Kľudne by som ju zahrnula do vyššej vekovej kategórie. Lukasa si zamilujete takmer asi všetky :) Ani ja som nebola výnimkou, pristihla som sa, že by som bola rada na mieste Jackie :), až na tie dve otrasné situácie.
Bavila ma aj Erin, kamoška na pohľadanie.Dá sa povedať, že takmer pri každej strane ma mierne "šteklilo" v bruchu, ako to bolo krásne napísané. No Lukasa som "žrala" :)

Autorka pracuje na prequely románu (orig. Breakable), ktorý vyjde v r.2014 v USA....

......http://bookloverslaceycat.wordpress.com/2013/11/18/cover-reveal-breakable-by-tammara-webber/

hmm, to tiež môže stáť za to !