Obléhání Macindawu

Obléhání Macindawu
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155063/bmid_oblehani-macindawu-NIF-155063.jpg 5 1468 1468

Kde najde Will v rozvráceném severním lénu bojovníky, které potřebuje, aby dobyl zpět hrad ovládaný sirem Kerenem a jeho tlupou zločinců a osvobodil Alyss ze zajetí? Za hranicemi se navíc shromažďují klany divokých Skotiů a chystají vpád do Araluenského království. Čas se krátí. Willova odvaha a vynalézavost – a příjezd dávného přítele – jsou to jediné, co může zabránit hrozící invazi a zachránit Alyss před děsivým osudem.... celý text

KájaKoxík
27.03.2020 3 z 5

Stejně jako u předchozího dílu musím hodnotit pouze 3 z 5.

Naprosto souhlasím v Ivanem. Autor by udělal lépe, pokud by spojil 6 a 7 díl dohromady a omáčku trochu zkrátil. Také mi začíná trochu vadit, že autor některým názvem knihy prozradí pointu dílu. Tentokrát se výjimečně na začátku knihy nachází mapa, která je trochu co k čemu. Ale i tak se stále jedná o mou oblíbenou sérii a rovnou sahám po dalším dílu.

Obsah = SPOILERY
Alyss je uvězněná ve věži na hradu Macindawu. Will se snaží přijít na to, jak ji zachránit, ale nedostává se mu mužů. Náhodou nedaleko ztroskotala skandijská loď pod vedením Gundara, kterému při potopení lodi utekl John Buttle. Objevil se už v předchozím díle a teď se přidal ke Kerenovi na hradě. Také prozradil Willovo a Alyssino krytí, proto byla uvězněna.
Will odvede skandijce s sebou do lesa za Malcolmem, aby vymysleli jak se dostat do hradu. Naštěstí Halt a Crowly poslali na sever Horáce, který na rozdíl od Willa ví trochu něco o obléhání.
Díky tajnému kódu jim Alyss signalizuje, že na Macindaw přijede skotijský generál MacHaddish, aby se s Kerenem dohodli na posledních detailech jejich válečné invaze do Araluenu. Také to, že z ní Keren dostává informace během hypnózy.
Will, Horác, Malcolm a další musí rychle jednat. S pomocí Willova chytrého plánu a bojovných Skandijců pod vedením Horáce zaútočí na hrad Macindaw. Keren umírá společně s dalšími svými vojáky. Během této bitvy si Horác vyslouží přezdívku generál.
Na hrad se po pár dnech začnou vracet původní ochránci a lord Orman schválí, že Skandijci budou Macindaw bránit ještě nějakou dobu, budou moci na hradě zůstat přes zimu a postaví si novou loď.
Závěrem se konečně Alyss vysloví ze svých citů v dopise Willovi.

Chytuš
14.03.2020 5 z 5

Opět spokojenost celé rodiny. V průběhu čtení se u nás navíc změnily čtenářské zvyklosti - ze začátku čteno synům, poté se oba synové začali v předčítání střídat, takže druhou polovinu jsem měla jako milé audio. Will už není učedník, dostává vlastní léno, kde se ale moc neohřeje... Je povolán na tajnou misi v přestrojení - takový středověký agent :-) Navíc Will najde novou čtyřnohou a staronovou dvojnohou přítelkyni :-) Je pravda, že tempo knížky je oproti prvním dílům pomalejší, přesto nás série pořád dost baví. Škoda jen, že díl od dílu ubývá přítomnost Halta...

Ivan F
29.01.2020 3 z 5

Už minulému dielu som vyčítal, že je rozťahaný, dohromady sa v ňom nič neudeje a končí nijako, vlastne otvorene. Siedme pokračovanie Willových dobrodružstiev pokračuje v tomto neduživom duchu a je to škoda. Odhliadnuc od toho, že je to poučná a výchovná fantasy séria pre čerstvo násťročných, tak je utopená v neuveriteľnom množstve bahna, ktorým je to, že okrem WIlla sú aj Horác s Evelyn tými najúžasnejšími, najbystrejšími, najšikovnejšími a čo ja viem ešte v čom naj bytosťami chodiacimi pod slnkom. Je to do očí bijúce a zhadzuje to kvality knihy. Plusom je výborná čitateľnosť príbehu.

Za mňa by mali byť diely číslo 6 a 7 spojené dohromady, a z pôvodného počtu cca 700 strán skrátené na polovicu. Tým by si autor udržal kvalitatívnu latku z prvých dielov a čitateľ by nebol podvedený.

Hzjena
24.12.2019 2 z 5

Komentář uživatele Gordonlord je dosti výstižný, ani nevím co bych dodal. Možná jen to že nikoho nepřekvapuje že Fena (v Bratrstvu Kluf) je hned tak poslušná? A že ji hrdina nemusí živit? Taky jediná kniha kde má záporák na chviličku pochybnosti o svém chování. Ale nebojte milé děti a jejich matky, už se to nebude opakovat a autor už vám nebude takhle plést hlavu. Ze zdejších komentářů typu: ,,Flanagan je mistr'' nebo ,,Nejlepší pohádka co znám'' apod. se musí chudáci jako Charles Dickens, bratři Grimmové nebo J.R.R Tolkien obracet v hrobě....

!Spoiler! pro Bridgetky Jonasové. Možná si v této knize Will s Alyss dali pusu a tak, ale to je tak všechno. V žádné další knížce nic dalšího nebude a i v Bratrstvu budou do dvaceti a dál panicové (jak to má být ne? Když už je to výchovná četba) :-D

Ailee
29.11.2019 4 z 5

Když jsem byla mladší, celou sérii jsem nedočetla, protože se mi nelíbilo, jak rychle Will stárl. Teď naopak moc ráda sleduju, jak dospívá. U knihy jsem se opět nesmála, i když pořád nebyla tak svižná, jako jiné díly. Přesto jsem ji skoro nedokázala odložit.

Renatapek
03.11.2019 5 z 5

Pokračování zápletky z předchozího (šestého) dílu. Will musí dobýt hrad a vysvobodit Alyss. Je v tom, ale háček, zoufale mu k tomu chybí udatní bojovníci. Will potká staré známé a s jejich pomocí vymyslí fintu o které se budoucí hraničářčí učni budou učit. Víc vám neprozradím o tom si prostě musíte přečíst v dalším díle Haraničářské serie. Pokud jste dočetli až sem, jste jí zbožňujete, stejně jako já :).

Alex.Barunka
28.10.2019 5 z 5

Obléhání Macindawu čtu už po několikáté a tohle prostě nikdy nezevšední :)

Gordonlord
15.10.2019 3 z 5

Oproti předešlému dílu zde tentokrát nebyla žádná tajemství, zvraty, ani napětí z toho, jak to celé dopadne. Od začátku bylo jasné, kudy děj půjde a kam dojde. Hrdinům pořád všechno vychází, hlavnímu padouchovi se postupně všechno rozpadá pod rukama a každou chvíli tu máme litanii o tom, jak je Horác nebo Will navzdory svému mládí skvělý, úžasný, vyvinutý, respektovaný, nadaný a nejlepší. Špičkování mezi hlavními hrdiny má působit legračně, ale je spíše trapné a bez humoru. Zlo je poraženo na hlavu a dobou neutrpí ani jedinou ztrátu. Ano - já vím. Je to pohádka. Ale i tu jde udělat zajímavě, jak ukázal první, či alespoň minulý díl ( i některé mezi tím, ale paměť mi moc dobře neslouží...)

Poslouchal jsem to ve formě audioknihy a ani jednou jsem se neztratil. Příběh je naprosto přehledný, i když na chvíli vypnete soustředění, tak pořád víte co se děje a která z postav co a kde zrovna dělá. Nikdy neztratíte nit. Napsané je to obratně a i přes výše vypsané nedostatky mě to bavilo.

Palmanka
07.08.2019 5 z 5

Myslím že Kasandra a Horác se dají dohromady, a stejně tak i Will a Alyss. Hmmm...

PhoebePollard
21.05.2019 5 z 5

Čaroděj na severu nebyl mým oblíbeným dílem, ale tohle mu rozhodně zlepšilo reputaci. Horác a více Malcolma je skvělá směs, pokud chcete dostat čtivou a vtipnou knihu. Rozhodně doporučuji, jako ostatně celou sérii.

tlllk
27.04.2019 4 z 5

ešte že to ďalší (tento) diel zachránil, výborná od-dychovka, postavy sú jasne definované, čierno biele bez vedľajších pohnútok , čo robí knihu vhodnú aj pre mladšie ročníky.

Dada_cte
25.04.2019 5 z 5

Dokonalé pokračování knihy Čaroděj na severu. Autor je v tomhle žánru opravdový mistr. Kniha se čte dobře a neomrzí. Doporučuji ❤️

žanda545
17.04.2019 5 z 5

Měli by vyměnit ilustrátora- Horác je ošklivej. A prý to byl přitažlivý mladík.

MonaLisa42
25.02.2019 5 z 5

Toto byl skvělý díl, mnohem lepší než ten předchozí, na který navazoval. Bavila jsem se a přečetla jsem ho během dvou dnů. Objevili se tu známé postavy, které mám ráda, a bylo zde dostatek akce a vynalézavosti. Jediné, co bych mohla vytknout je, že se autor občas opakuje. Ale bylo to jen párkrát, a na pocit z celé knihy to nemá žádnou váhu.
Rozhovory s Haltem a Crowlym jsou úžasné (pořád mě rozesmávají). Will a Alyss jsou skvělý pár, snad jim to do budoucna vyjde. Z Willa už není učeň, stal se skutečným hraničářem. Doufám, že si s tím autor poradí a že další díly budou také skvělé. Už se těším, děkuji!!!

LilianaFalcon
31.01.2019 5 z 5

S Horácem je to mnohem zábavnější :D

Devil-Ivet
19.12.2018 4 z 5

Čekala jsem nějaké parádní zakončení předešlého dílu, ale to se mi bohužel nedostalo. Nebylo to špatné, ale prostě to ztratilo ten šmrnc.

Čtenář1234
23.11.2018 5 z 5

Další skvělá kniha z téhle série . Lepší než díl předchozí dle mě

dadako
04.09.2018 5 z 5

Výborné pokračování předchozího dílu.

Miškla
31.07.2018 5 z 5

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů série :)

rencovav
19.07.2018 5 z 5

A zase se budu opakovat, když napíšu, že je mi líto, že jsem neobjevila tuhle sérii dřív. Ale bacha, začíná to být i pro dospěláky, Will s Alyss se několikrát políbili a vyznali si lásku! :D ♥