O čem se nemluví

O čem se nemluví https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475894/bmid_o-cem-se-nemluvi-oKf-475894.jpg 3 95 95

Napínavý román o malém městečku v Minnesotě, kde nic není tak klidné – ani tak bezpečné – jak se zdá, inspirovaný děsivým skutečným příběhem z autorčina rodného města. Život Cassie McDowellové v 80. letech v Minnesotě se zdá být naprosto v pořádku. Cassie žije na farmě, má ráda školu a sní o nejhezčím klukovi ze třídy. Ano, jsou tu ty podivné večírky jejích rodičů a celá řádka jejich výstředních hostů, ale na ty už si zvykla. To vše se ale změní, když někdo začne v Lilydale lovit. Lovit lidi. Místní chlapci jeden po druhém mizí a jeden po druhém se zase objevují – násilničtí, náladoví a uzavření. O tom, co se jim stalo, se začínají šířit šokující fámy. Stejně divoce bují obvinění, kdo za to může, a začínají se vynořovat nebezpečná tajemství místních občanů. Pak temnou změnu prodělá i Cassiina sestra. Má-li přežít, musí si Cassie najít cestu světem dospělých, kde je každý hřích ospravedlněn a neodpustitelná je pouze pravda.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Unspeakable Things , 2020

Kačka_knihomol
05.02.2022 3 z 5

Tuto knihu jsem si vyhlédla ještě před vydáním v knižním katalogu, zaujal mě hned na první pohled její příběh a navíc pro mě bylo lákadlem vyprávění z pohledu třináctileté dívky. Když jsem pak knihu začínala číst, měla zde na databázi hodnocení okolo 65 %, což mě dost zklamalo - tím pádem jsem měla od knihy mnohem menší očekávání, než původně a nemůžu to tedy zhodnotit jinak, než že mě velmi příjemně překvapila! Celou dobu byla dost poutavá, napínavá, byla jsem velice zvědavá, co se za všemi různými "náznaky" hlavní hrdinky skrývá. 90 % knihy bylo skvělých, hvězdička dolů bohužel za závěr, který měl spoustu trhlin a celkově nějak do knihy vůbec nezapadal.

EDIT: Dlouho mi to leželo v hlavě, ale nakonec strhávám ještě jednu hvězdu, kvůli zmiňovanému závěru. Přemýšlela jsem o tom a nebylo by to fér vůči ostatním knihám, kterým jsem někdy 4 hvězdy dala.

Annkag
01.02.2022 4 z 5

Úplně mě to zarazilo na koléná.
Poutavé čtení s postavami živými až do morku inkoustu.Já jsem teda měla několik typů na pachatele a překvapivě mě autorka doběhla.
Já bych to doporučila všem který rádi cítí husí kůži na svém těle.

evilunicorn
28.01.2022 3 z 5

Pro mě klasický příklad Cimrmanovy frustrační kompozice.Jako i v ní, i tady se střídá prvek očekávání a prvek zklamání.
Napsané to není špatně, ale thriller,a ještě k tomu s přízviskem mystery,to rozhodně není.

anysekhel
16.01.2022 2 z 5

Poutavě sepsané. Dobře se četlo

Pepina19
04.01.2022 5 z 5

Výborné, napínavé od začátku do konce. Nutí vás to číst stále dál.

Lorelei13
02.01.2022 5 z 5

Mně se to tedy strašně líbilo! Takhle by měl vypadat thriller, který vás chytne a nepustí.

Mesicnililie
28.11.2021 1 z 5

Název i popis knihy mě zaujal a myslela jsem si,že to bude napinavé čtení ale opak je pravdou. Vyprávění z pohledu 13 leté dívky je určitém směru zajímavé ale to je asi vše. Konec je jak ustřihnutý. Nemá mnoho otázek. Celkově mě knížka spíš zklamala.

Refadora
21.11.2021 5 z 5

Moc hezká knížka s výborně vykreslenou atmosférou a propracovanou hlavní hrdinkou. Kniha je vyprávěna v první osobě 13 letou dívkou a toto vyprávění působí velmi autenticky a je v něm cítit i určitý vývoj v průběhu času a dospívání hrdinky. Děj není příliš zamotaný. Spíše než o akci jde v knížce o prožívání situace jednou z aktérek. Rozhodně nejde o typický thriller a i anotace je částečně zavádějící. Půl hvězdičky bych strhla za ne úplně uzavřený konec- nezískala jsem všechny odpovědi, které mně zajímaly. Převládá ve mně ale velmi příjemný pocit z příběhu a prostředí.

podle skutečných událostí

Autorovy knížky