Nové začátky

Nové začátky https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481740/bmid_nove-zacatky-iuK-481740.png 4 1173 1173

Láska z Green Valley série

Svůj roční pobyt v USA jako au pair si dvacetiletá Lena z Berlína představovala docela jinak. Místo uznávané metropole nakonec skončí v malém městečku Green Valley ve Skalistých horách, kde provozuje její hostitelská rodina malý penzion Bed & Breakfast. Přestože jsou pro Lenu, holku z velkoměsta, hory něčím docela cizím a nezajímavým, v domě Jacka a Amy Cooperových i jejich malého syna Liama se poměrně rychle zabydlí. Všechno by bylo i nadále báječné, kdyby tady nebyl Jackův mladší bratr Ryan, „padlý hrdina“ z Green Valley. Po vážné nehodě, která se mu stala při jednom z lyžařských závodů, musel ukončit svou kariéru profesionálního lyžaře a bydlí teď, spíše nedobrovolně, u Cooperových, kde si všechnu svou nezměrnou zlost a frustraci vylévá právě na Leně. Jednoho dne však Leně dojde trpělivost a dá mu to patřičně najevo. A od té chvíle se mezi ní a dobře vypadajícím Ryanem začne všechno pozvolna měnit…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

New Beginnings , 2019

sidonka
14.12.2022 4 z 5

Milé romantické čtení, ráda jsem trávila chvíle s Lenou, Ryanem, Izzou i Willem a rozhodně si nenechám ujít další díky

meda2007
06.12.2022 5 z 5

Pohodova, klidná oddechovka na zimní večer. Příběh krásně plynul, akce a láska tam byla také. Jediné co mě trošku mrzí je to že nemám pohled i z druhé strany. A taky fakt že Lena jela do USA dělat au-pair a o malém Liamovi tam není skoro zmínka. Až na toto to byl krásný příběh, který jsem s chutí smlsla a těším se na další díl.

Petra38
05.12.2022 4 z 5

Milý, romantický, klidně plynoucí příběh. Žádná divočina a to my zrovna hezky hrálo do noty. Možná tomu pomohlo i počasí a moc jsem si čtení užila. Skoro mě mrzí, že příběh skočil...ještě že jsou další dva ;-)

musivila
04.12.2022 4 z 5

Jsem ráda, že jsem si dopředu nečetla anotaci ani komentáře. Takže jsem vůbec netušila, co od příběhu očekávat. Tím pádem jsem mohla až společně s Lenou zjistit, proč je Ryan takový bručoun a protiva.
Když přejdu fakt, že tam Lena měla pracovat jako au-pair a spočítala bych na prstech jedné ruky, kolikrát je tam zmínka v souvislosti s ní a dítětem, tak se mi kniha líbila. Pohodový romantický příběh na zimní večery. Určitě si přečtu i další díly.

petulkapeta
03.12.2022 5 z 5

Ryan mé chytil za bradu a jemně mi ji otočil zpět, takže jsem se mu dívala přímo do očí. Do těch nekonečně zelených očí, z nichž mě přepadaly závratě. A najednou jsem cítila, jak pod dotekem jeho rukou roztávám. Nebránila jsem se, když mě paží objal kolem pasu a pomalu, lehce mi vedl ruku až ke svému rameni, tam ji položil a v rytmu hudby jsme spolu tančili. Pak se ke mně pomalu sklonil a ústy se blížil k mému uchu, až se mi zatajil dech.

Jak tam to musí být krásné, jsem jak Lena na začátku,lyže mi nic neříkaji,ale ta krajina,chapu že se do ní zamilovala a nejen do ní.
Jediné co mi v knize chybělo byl můj milovaný epilog...

makkuska
30.11.2022 4 z 5

Jedná se o jednoduchý příběh dvou mladých lidí těsně po dvacítce, který se mi četl dobře, ale ničím mě nepřekvapil, nešel nijak do hloubky. Podobných příběhu jsem četla hodně, například romány z pera Mony Kasten mi přišly o kapku lepší, ale může to být i tím, že jsem je četla dřív. Přesto je kniha čtivá, děj se odehrává dostatečně rychle, aby se čtenář nenudil.

Eva_Skala99
17.11.2022 5 z 5

Úžasný román! Hodně mi připomíná stylem Monu Kasten, kterou miluju. Tato autorka mě chytla za srdce, těším se na další díly. Doporučuji!

maryska09
08.11.2022 4 z 5

Po první polovině jsem chtěla knihu odložit, přišla mi jako tuctová romance s předvídatelným dějem. Po pár stránkách se naštěstí děj rozjel jiným směrem a v knize se dalo docela snadno pokračovat. Milý, lehký, nepříliš komplikovaný příběh pro dlouhé zimní večery.

narisa
05.11.2022 5 z 5

Zaujalo mě vysoké hodnocení a tak jsem se vrhla na tuto sérii. A první díl rozhodně nezklamal. Je to opravdu čtivé a příběh se mi moc líbil.
Jsem milovníkem zimních sportů, hlavně tedy pasivně. A tak moc ráda koukám na hokej, bruslení, alpské lyžování nebo biatlon. Viděla jsem tak dost pádů na lyžích a dokázala si představit, jak chudák Ryan dopadl.
Lena byla sympatická holka a Ryan, když se oklepal ze smutku a přestal se chovat jako blbec, byl také sympaťák. Rodina Cooperových byla prostě skvělá. Jen tedy Ryan dost ublížil lidem, kteří ho milovali, než si uvědomil, co vlastně chce. Ale to k tomu patří.
Dost jsem si zvykla na to, že ve spoustě knih je dnes příběh popisován z pohledu obou (nebo všech) hlavních postav a tady mi trochu chyběl Ryanův pohled.
Popis krásné přírody mě také potěšil. Raději venkov než město.
Z vedlejších postav zaujala Izzy a Will samozřejmě, aktéři druhého dílu. I když tedy Will velice negativně. Doufám, že si u mě napraví reputaci ve svém díle.
Jediné, co mi trochu vadilo, bylo mládí postav a nějaké upřesnění jejich budoucnosti v epilogu. Jo a Ryanův bratr Jack, nebyla popsána žádná reakce na to, že se jeho bratr dal dohromady s jeho au pair.
I tak je to skvělé čtení.
Hodnotím tedy velice kladně, 4,5* a doporučuji.

Dasa1313
31.10.2022 5 z 5

Neuvěřitelné! Myslela jsem si, že nejsem pro tuto knihu cílová skupina, jelikož čtu raději krimi než knížku z "červené knihovny", ale opak byl pravdou. S každou stránkou jsem se na další otočení listu těšila čím dál víc. Ač není zápletka nijak složitá, spíš naopak, je příběh napsán s takovou lehkostí, naprosté pohlazení po duši a scénky s Ryanem! Ty ve mně budou rezonovat dlouho. Skvělé!

-knihomolka-
31.10.2022 5 z 5

Nejsem moc na romanťárny, ale tohle bylo tak hezký, tak lehký, četlo se to úplně samo a já tuhle knížku přitom tak dlouho odkládala. Jdu hned na druhý díl, který mám naštěstí doma:-)

ardeas
30.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Na to, koľko sa riesil Ryanov život a jeho vykliesnienie z depresií, by som uvítala aj jeho verziu, resp. aby príbeh rozprávali na striedačku.
Napriek príjemnej atmosfére, dobre vymyslenej zapletke, chyba mi tam skutočný život "óperky".
Bolo to velmi idylické a to aj napriek ľahkosti, s akou sa to čítalo, mi prislo nejako nemastne, neslane. Tiez ten prerod z mestskej babenky a dievča od vedla bol nejaký rýchly a zaroven sa to nejako vlieklo.
Na záver len konštatujem, ze je to jednoduchá oddychovka, bez nejakej drámy a ze vidím v knihe podobnosť s Začať znova od Mona Kasten. Len tam ma to bavilo viac.

Books_by_Dee
28.10.2022 4 z 5

INSTAGRAM: books_by_dee

Knihy vypraví o Leně z Německa, která odjíždí do USA jako au-pair. Už jen tahle první věta v anotaci mě zaujala, protože já v roce 2015 také odjížděla na roční pobyt do USA. Lena chtěla Kalifornii nebo New York, no a vyšlo ji Colorado (mě vyšel ten New York ).

Na začátek k ujasnění takhle au-pair rok normálně nevypadá. Ani trochu...na mě nikde žádnej sexy bratr nečekal a rozhodně by moje rodina neřekla, sice jsme si tě sem vzali jako au-pair, ale o děti se nestarej a jdi s Ryanem rekonstruovat náš zchátralý hotel takže do reálu to mělo sakra daleko, ale tak krásně se to četlo ️

Mě tahle lovestory hrozně bavila - ty jiskřičky tam lítaly na míle daleko, a to od prvního rozhovoru ve dveřích. Bavilo mě prostředí hor. Autorka i skvěle popisuje vedlejší postavy, takže mě zajímá i jejich vývoj (Izzy a Will - kterým je věnován druhý díl Nové sliby).

Verys58
27.10.2022 5 z 5

Okolo téhle knížky jsem četla samý "boom" a čekala, až opadne a přečetla si ji až nyní.

Hodnotím velmi kladně, byl to krásný příběh. Předvídatelný, jako u každé z knih z této branže ale moc hezký. Sice si člověk říká, že by někdy hlavním hrdinům plácnul, ale stejně to vždy dopadne dopadne dobře

zdenaR
24.10.2022 3 z 5

Odpočinkové čtení plné sněhu a krásné horské přírody.
Červená knihovna v americko-německém podání.

Markyspu
20.10.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Moc hezká knížka. Sice od první kapitoly je jasné, jak to dopadne, ale mám ráda přesně tento styl příběhů, u kterých si člověk oddechne. Určitě doporučuji.

Kacased
15.10.2022 5 z 5

Tahle kniha mě strašně seděla. Sama autorka píše, že to je její srdeční záležitost a mě to tak přišlo. Děj od první stránky byl moc fajn. Kniha se četla moc dobře. Konec byl od první kapitoly tak jasný, ale to mi vůbec nevadilo.

petraLI
14.10.2022 5 z 5

Ze začátku mi Lena přišla jako hodně naivní dívka, ale tak v polovině se to zlepšilo. Kniha je hezky napsaná, děj stále poutavý. Taková klidná oddechovka.

Nermal
11.10.2022 3 z 5

Poklidný příběh ze Skalistých hor, který zvolna plyne a nic dramatického se v něm neděje. Čtení pro pohodu, nejlépe u praskajícího krbu, kdy vás zamilovaná linka bude popohánět vpřed. Po pomalejším rozjezdu následuje odměna.

TerezkaMoz
11.10.2022 4 z 5

Super kniha pro oddech. Mám ráda takové knihy, které přečtete jedním dechem. Příběh předpovídatelný, ale ruku na srdce, u jaké romantické knihy předpovídatelný není? Krásné pouto mezi dvěma osobami, jediné, co kazilo celkový dojem, tak bylo to, že se vůbec nestarala jako aupair o svého svěřence. Popis hor byl naprosto úžasný, stejně tak jako vtipy, kterými kniha sršela. Těším se však na další díly.