Nonstop

Nonstop https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21308/bmid_nonstop-tTw-21308.png 4 828 828

Jaký je vlastně svět, v němž žijí hrdinové Aldissova románu, příslušníci polokočovného kmene Greenů? Má, či nemá nějaké hranice? Proč je rozdělen na nesmírné množství palub? Odkud přicházejí záhadní Obři a Vetřelci? A co je pravdy na pověstech o údajné supercivilizaci na Přídi? Několik lidí se ve snaze najít na tyto otázky odpověď vydá na dalekou cestu. To, co nakonec zjistí, je až příliš fantastické... Nonstop je románovým debutem klasika žánru Briana W. Aldisse a stále zůstává jeho nejpopulárnějším dílem. Důvodem je fakt, že jde o křišťálově čistý příklad dobrodružné science fiction, která je i přes svůj spád něčím víc než jen pouhou zábavou. Zpracoval novým, originálním způsobem oblíbené téma – osudy lidí na velkém kosmickém korábu, jehož let trvá už několik generací.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Odeon

Non-Stop , 1958

NoFiction
19.04.2014 5 z 5

Lepší je plout v naději, než dorazit k cíli.......

GOD-Complex
05.04.2014 5 z 5

Prostor pro tvoje ego. Neskutecne chytlave sci-fi dobrodruzstvi, do ktereho kdyz se zactete, uz vas nepusti. Obri v bazenu, telepaticti kralici, prerostle krysy a tak vubec. Po Skleniku moje druha knizka od Aldisse a podruhe dokonalost na plny pocet, to nebude nahoda. 10/10

Ivan F
16.03.2014 4 z 5

Pútavo napísaná kniha, a hoci je už pomerne letitá, tak sa pomerne dobre vyvaruje technických zhovadilostí. Napriek tomu nebola prekvapivá, skôr mierne ťažšie odhadnuteľná, celý čas som čakal, že nakoniec nebudú na lodi a keď už na nej boli, tak čitateľovi hneď docvakne, ako to skončí. Nadôvažok má kniha len dvesto strán, ale ani tie som nedokázal prečítať nonstop, trvalo mi to päť dní, lebo ma (či to bolo prekladom alebo autorovým štýlom alebo som len nebol v správnej čitateľskej konštelácii) príbeh nedokázal pripútať. Napriek mojím výhradám súhlasím s tým, že kniha patrí medzi majsterštiky a zaslúži si byť medzi TOP knihami so sci-fi tematikou.

Kapis
06.03.2014 4 z 5

Řekl jsem si, že už jsem zapomněl hlavní pointu po těch letech, tak jsem si to přečetl znova a zhltal jsem to skoro nonstop;) V každé volné chvíli, za chůze na autobus, v čekárně, má to opravdu spád, dobře promyšlené, autor pomalu odkrývá další a další vodítka, trochu jsem furt čekal, že se provalí, že na žádné lodi nejsou, že jsou jen nějací pokusní králici za sklem, ale konec se docela povedl. Aldiss píše kapku zkratkovitě až křečovitě, což udržuje tempo knihy na nejvyšším stupni. Divím se, že se nikdo nepokusil o pokračování...nebo jo?

Pavelpi
04.02.2014 5 z 5

Bezvadná kniha,moc mě pobavila.Když jsem jí četl poprvé začal jsem večer a skončil ráno a šel jsem rovnou do práce.Od té doby není rok,abych se do ní nedal znovu,když mám chuť na scifi.

opic 12
20.01.2014 4 z 5

NONSTOP odsejpá rychlostí světla :-) Kdyby se mě někdo zeptal...neznalý scifi začátečník...jakou zkusit na rozjezd,doporučil bych mu právě tuhle knížku :-)

Ardein
09.01.2014 5 z 5

Nonstop. Krátká sci-fi povídka, která vás vtáhne a nepustí. Konec je výborný! Povinnost. Netřeba říkat víc. :-)

Rup
25.10.2013 4 z 5

Poněkud mi vadí, že je od počátku jasné odkud a kam příběh směřuje (paluba, příď, ...). Asi bych to napsal poněkud jinak - pokud bych to ovšem uměl. Tedy ne dokonalé, ale určitě nadprůměrné.

jeduna
11.09.2013 5 z 5

pamatuju si jak jsem tuhle knihu četla ještě jako náctiletá, doma v posteli pod peřinou. dlouho, dlouho do noci. hezky nonstop. skvělá!

Liina
09.09.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších sci-fi, co jsem četla

hoopoo
19.08.2013 5 z 5

Velmi čtivě napsaný příběh, postupné odhalování pravd o světě / lodi, kde žije hlavní hrdina. Doporučuji :)

Cureboy
09.08.2013 5 z 5

Vyborna scifi. Jedna z nejlepsich, kterou jsem kdy cetl. Znamenity pribeh a strhujici atmosfera knizky s neocekavanym a originalnim vyvrcholenim.

tlapička
01.08.2013

Originální a nejlepší kniha autora Aldisse.

lazarus
25.06.2013 4 z 5

Zábavné, nápadité sci-fi s výbornou pointou.
Snad jen ty paluby byly vzhledem k jejich množství trošku prázdné.
Dovedu si myšlenku knížky představit přetvořenou perem S.Kinga, jako druhé Svědectví.
Ten by hluchá místa bravurně zaplnil.
Pokud jste neviděli film Pandorum, je v něm závěr trošku víc šokující a dramatický, než v Nonstopu.
Inspirace tvůrců Aldissovým dílkem je více než zřejmá.

arne
20.03.2013 4 z 5

I když SF není zrovna můj šálek čaje, tato kniha se mi velmi líbila. Hlavně nečekaný závěr.

Komls
16.01.2013 4 z 5

Zacatek pomalejsi, konec mozna trochu pritazeny za vlasy, ale tak od 1/3 se to cetlo dobre...lepsi prumer:)

Phoenix16.cz
07.01.2013 5 z 5

Tahle kniha rozhodně patří k tomu lepšímu, co SF nabízí. Sice tu není nějaká super originální zápletka, jedná se tu o osudy lidí, kteří se snaží vymanit ze svého osudu, který teprve objevují. Objevování se spolu s hlavními hrdiny účastní i čtenář, který je na začátku hozen do běhu událostí a teprve postupem času zjišťuje, co se tu vlastně děje. Ani závěr nezklamal, autor se vyhnul ohranému "všichni hodní byly zachráněni a žili šťastně až do smrti". Nenapadá mě, co vytknout:-)

MesLivres
02.12.2012 4 z 5

Nenáročné, ale velmi čtivé. Ústřední myšlenka po generace putující lodi je dokonalá.

vpadysak
12.11.2012 4 z 5

Ak som Aldissovi niekedy vytýkal, že využíva postavy len na to, aby mohol vykresliť prostredie v ktorom sa pohybujú, tak v tejto knihe mi to až tak nevadilo. Autorovi sa podľa mňa podarilo ako tak odhadnúť pomer medzi opismi prostredia a charakterov. Žiaľ prežívanie postáv mohlo byť popísané podrobnejšie a King by určite z ich zúfalej situácie vyťažil oveľa viac. Ale King je King a Aldiss je Aldiss.
Aj tak je kniha celkom zaujímavá a až do konca pekne stúpa vaša zvedavosť aj poznanie čo sa vlastne deje. Viem si predstaviť aj druhý diel, v ktorom by bol rozvinutý celkom rýchlo odstrihnutý záver. Príde mi to, ako keby bolo autorovi jedno čo sa stane s postavami, keď už čitateľ zistí celú pravdu o situácii a nechá ich na pospas samým sebe.
Aj tak určite doporučujem.

papras
26.08.2012 5 z 5

přečteno během jednoho dne. doporučuji! bavil jsem se od začátku do konce. nečekaný závěr

kosmické lodě

Brian Wilson Aldiss